20.09.2020, 11:52 | czytano: 7885

Serce do zapełnienia (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
Obok budynku remizy OSP Zubrzyca Dolna postawiono pojemnik na plastikowe nakrętki.
"Akcję zbierania nakrętek rozpoczęto 26 lipca ub. roku z inicjatywy naczelnika OSP Zubrzyca Dolna pana Grzegorza Pawlaka. Nakrętki zbierane są dla małej Lenki Cholewa, która potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie nóżek, bez niego może trafić na wózek inwalidzki' - wyjaśniają organizatorzy akcji.
Wczoraj przy budynku remizy OSP umieszczony został metalowy pojemnik w formie serca. - To serce do poprawnej pracy potrzebuje być wypełnione po brzegi plastikowymi nakrętkami. Zachęcamy mieszkańców Zubrzycy Dolnej, jak i naszych sąsiadów oraz wszystkich chętnych aby przyłączyli się do akcji zbierania nakrętek i tym samym pomogli małej Lenie wyleczyć chore nóżki - mówią organizatorzy, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nakrętkowego serca.

W ciągu kilku godzin w pojemniku pojawiły się już pierwsze kolorowe nakrętki.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
głos rozsądku23.09.2020, 01:21
Ale z was ... niżej, dobrze napisał ten cały broda tylko nie potrzebnie wplątał w to kościół, a powinien państwo i dlatego żarliwych katolików poruszyło, święci od samego Boga. Państwo powinien wplątać, bo rodzice dziecka muszą teraz zbierać grosze z nakrętek, żeby mogło chodzić... a jakiś pajac z rządu zmarnował 70 milionów.
Tomek21.09.2020, 21:50
@broda
Zamiast wesprzeć akcje społeczną, pochwalić organizatorów i być dumny że są ludzie którzy zupełnie bezinteresownie dokladają jakąś małą cegiełke do pomocy potrzebującej tego osobie to ty popisujesz się tutaj swoim nabytym i dlugo chodowanym brakiem rozumu. Kogo to obchodzi że ty jesteś anty kościelny. Ić chłopino biedny do lekarza on ci pomoże da ci leki przepisze może jakąś inchalacje a nie rozkrzykuj sie na forum że tobie sie kościół niepodoba. A drugi as wywiadu @Jan. Nie krytykuj i przeliczaj tylko ić i wrzuć tam choć jedną nakretke. Gratulacje za pomysł panu naczelnikowi. Inicjatywa na duży plus a dla dzieciaka ZDROWIA
obserwator JS21.09.2020, 08:26
do Brody i jego popleczników.
Z twoimi poglądami zwracaj się nie do "Ludzi" lecz do swoich zwolenników, głównie lewaków , którym komuna przekręciła kark i wszystkie zmysły w głowie. Ludzie w Polsce to głównie katolicy i ludzie kościoła. Co ci do tego, że na kościół składkę dają. Ty nie dajesz, więc wara od tego w imię niekomunistycznej wolności, co robią inni i ci co stać ich choćby na szlachetny gest. Gdyby cię dopuścili do władzy to niedemokratycznie zabroniłbyś wspierania Kościoła. Coś spustoszyło twój umysł.
Fajny gest w Zubrzycy, lecz popatrzcie jak go przeciwnik przepięknej wiary w wsparcie biednego i solidaryzmu w Polsce potrafi przekręcić, a także blisko są ci, co się z @brodą identyfikują.
Lenin nie prosił o składki , lecz za pracę biednym robotnikom świadczył
ochłapy, bogacili się tylko ci z czerwoną legitymacją.
carol21.09.2020, 07:30
To serce powinno być na 5 - złotówki postawione przed kościołem. Zamiast na tacę to do serducha. Amen
relig20.09.2020, 23:43
@Broda, jesteś moim idolem! Jeszcze ktoś myśli tu rozsądnie.
@fred, @jan popieram.
Myślący20.09.2020, 21:17
Janie pomysł trochę .... jak serce będzie pełne to nakrętki zabiorą i znów będziemy zbierać , prEciez nie zabiorą go na wysypisko ,
Myśle ze zostanie na stałe i będą w nim zbierane nakrętki w ogromnych ilościach , i nie 5 ton czy 10 ton
Tylko Jasku ponad 10OO ton się uzbiera zanim to serce się zadrze od używania .
Broda20.09.2020, 20:55
Zbieranie zakrętek to raz, a drugie to zbieranie butelek też powinno być. Kasa i recykling.
Zed20.09.2020, 19:45
Więzień niech chociaż zapracuje na swoje utrzymanie a najlepiej też zadośćuczynienie pokrzywdzonym.
Popieram pomysł że takie serca powinny być w każdej miejscowości może przy kościołach
Jan20.09.2020, 16:27
Więcej kosztuje zakup tego serca niż wartość nazbieranych nakrętek. Przykładowo: serce na nakrętki to koszt ok 2000 zł lub więcej. Jeśli założymy, że 1 kg nakrętek to 40 groszy zysku to trzeba nazbierać aż 5 000 kg (5 ton) nakrętek, żeby wartość serca się zwróciła.
fred20.09.2020, 15:04
Tak dla dziecka zbieranie nakretek,a więzien za darmo leczony.Dlaczego kosciól nie pomaga .
Wojtek20.09.2020, 13:36
Broda nawiedzony,brawo Natalia !
Broda20.09.2020, 13:12
Ludzie obudźcie się!!!!! Ile pieniędzy poszło na kościoły z Waszej ręki lub ze skarbu państwa ( też z waszej ręki, ale przez pośredników) setki milionów!!!!! A teraz trzeba zbierać nakrętki dla dziecka żeby mogło chodzić!!! Przecież to jest poniżanie Was na każdym kroku !! Ile już zostało pieniędzy wrzuconych w kościoły i sanktuaria opływające w złoto? Budowane jest setki kościołów a szpitale policzcie na palcach jednej ręki! Czy jak musicie iść się leczyć prywatnie to kościół Wam daje?? Wiara rozminęła się z mamoną niestety. Dziecku życzę dużo zdrowia i odzyskania sprawności, a Wam wszystkim żebyście wkońcu otworzyli oczy bo tutaj chodzi o Was i o wasze dzieci!
Natalia20.09.2020, 12:36
W każdej miejscowości powinno być takie serce. Piękny gest, aż serce rośnie :) wielkie brawa!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl