02.10.2020, 12:03 | czytano: 6304

Miejska Hala Lodowa "W blasku olimpijskiego znicza" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Trwające na terenie Miejskiej Hali Lodowej prace objęły remont kilku pomieszczeń oraz wymianę okien. W części kwater znajdą się tablice z wizerunkami hokeistów, uczestników Igrzysk Olimpijskich, a w jednym z pomieszczen powstanie multimedialna Sala Tradycji.
Pomysł na uhonorowanie nowotarskich olimpijczyków pojawił się już znacznie wcześniej. Teraz powstaje 38 tablic z wizerunkami nowotarskich olimpijczyków. Wstawione będą one w miejsca okiem hali lodowej. Kilka tablic, które znajdą swoje miejsce w Sali Tradycji nawiązywać będzie także do osiągnięć w sportach zimowych naszych południowych sąsiadów.
- Prace wykonywane są w ramach mikro-projektu ph. "W blasku olimpijskiego znicza", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Wniosek i realizację prowadzi Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu - wyjaśnia dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa.

Projekt ma charakter polsko-słowacki. - Jesteśmy na etapie wymiany okien, drukowane są obrazy. Hala Lodowa powinna być gotowa do końca października, a Sala Tradycji również za kilka tygodni - mówi autor projektu graficznego Gabriel Wolski. Zadanie realizuje firma Grzegorczyk z Nowego Targu.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zimny jak lód06.10.2020, 11:26
Rozumiałbym to gdyby chodziło tylko o bieżący mały lifting tego maszkaronka. Ale jak już sala tradycji się szykuje to mamy grubszą inwestycję pakującą pieniądze na przyszłość. Pan Łapsa powinien takie coś konsultować społecznie. Może warto było trochę inny projekt wymyślić do realizacji. Taki, który byłby inwestycją na przyszłość.
CCM06.10.2020, 10:49
I oto mamy w rzeczywistości utrwalenie dziadostwa.
Takiego czegoś nie powinno być !!!
Nowa hala już nie aktualna ?
Przecież było takie zapotrzebowanie na nią. To już nie potrzeba, już nie chcemy tej hali ? Myślę, że Nowy Targ i nowotarżanie zasługują na to by w godnych warunkach uczestniczyć w naszych ligowych igrzyskach.
trutututu06.10.2020, 08:03
@ Oik
Wata to jest na Krzywej. Nie ściemniaj. Po co ładować pieniądze w stare lodowisko? Odpowiedź jest prosta: bo nowego nie będzie!
Pik04.10.2020, 09:25
Cyngiel miałeś kiedyś taka płytę w rękach? Przecież to wata plus blacha. A poprzedniczki szkło i stał przecież dużo cięższa. Inżyniera wspomnianego to ty zostaw jednak kościołom :)
cyngiel03.10.2020, 20:51
A nie zapadnie się to to? Mąż znanej urzędniczki od promocji wydał opinię konstrukcyjną zleconą przez Watychę że obiekt się zapadnie bo są słabe fundamenty i starorzecze. Takie płyty to spore obciążenie. Kto odpowie za to jak się obiekt zawali. Zapadnie? A może o to chodzi?
kibic03.10.2020, 08:28
Super inicjatywa - małymi kroczkami odnowić budynek. Nawet gdy powstanie nowy obiekt to stare lodowisko długo jeszcze Klubowi posłuży. Najważniejsze jak najszybciej wyrwać dotacje, przestawić użytkowanie budynku na energooszczędne, bo dzisiaj wydane pieniądze na chłodzenie lodu i ocieplenie szatni uciekają przez dziury w budynku.
Syn starosty02.10.2020, 21:09
Kręcimy lody. Wiesz /.../ daj nam tu spokój. Kompletnie nie wiesz co to dziedzictwo tego Miasta.
spostrzegawczy02.10.2020, 18:47
Firma Grzegorczyk z Nowego Targu. Czy to nie aby firma rodzinna byłego radnego z ugrupowania Watychy?
Staszek od Hanki02.10.2020, 18:36
Rozwalic ta rudere i wybudowac nowa hale sportowa!!!! mamy dobry rzad polakom sie zyje coraz lepiej a politycy sa uczciwi :}
taka prawda02.10.2020, 18:36
Do love czy widziałeś kiedyś żeby PO co obieca to spełni? Bo ja nie.
SiG02.10.2020, 17:59
Do "kręcimy lody". Pomieszanie z poplątaniem. Ci którzy realizowali tego typu projektu wiedzą, że środki są przeznaczone na działania wspólne za Słowakami na sprawy związane z naszym dziedzictwem (nie wiem czy znasz takie słowo). Można się nie starać i nic nie robić. Tak już chyba było. Jak przyjęto taką formę przedstawienia naszej lokalnej historii zamiast wydania książki w 10.000 egzemplarzy to źle? Co ci hokeiści zrobili, że nie wolno o nich wspominać? Właśnie taka jest historia Nowego Targu i jak można, to trzeba ją pokazać bo czasami osoby piszą na forach o hokeju, a chyba nic o nim nie wiedzą.
kręcimy lody02.10.2020, 14:25
Najlepszym uhonorowaniem hokeistów byłoby niezagrożone funkcjonowanie klubu i powrót do świetności.
Ale lepiej zrobić szopkę wizerunkową za niemałe pieniądze niż realnie wspierać sport i aktywność fizyczną.
Zróbmy tak samo z urzędnikami. Wydrukujmy facjaty na okna, zlikwidujmy etaty, z urządu zróbmy galerię handlową. Miasto na tym na pewno nie ucierpi a może wiele zyskać wizerunkowo. Pójdźmy dalej, postawmy im nawet pomniki, byleby już nie rozwalali pieniędzy podatników.
love02.10.2020, 13:56
Jest lepszy numer na najbliższej sesji radni podejmą decyzję o włożeniu w tego trupa kolejnych 600 tys zł. No i mamy potwierdzenie, że nowej hali po prostu nie będzie a Watycha wpuścił w kanał wyborców i kibiców Podhala.
Magik02.10.2020, 13:45
byle do wyborów i temu panu podziękować trzeba
z_tutela02.10.2020, 13:43
Ludzie zrozumcie że dużą kasę trzeba inwestować w drogi i infrastrukturę, a nie w widzimisie garstki nowotarżan jarających się hokejem. Zresztą po tym ile w sezonie jest kibiców na trybunach, widać wyraźnie dla jakiej liczby osób hokej coś znaczy.
I nie snujcie farmazonów że jak będziemy mieli kosmiczną halę to nagle tłumy z zakopanego przeniosą sie do NT.
Owszem powinna powstać nowa hala bo szkoda remontować tą ruinę ale to powinna być hala realnie dostosowana do znaczenia hokeja w mieście i polsce czyli na 2-3tys osób i tyle, tania w utrzymaniu i nie nadmiarowa.
Kinia02.10.2020, 13:25
Czyli nowego lodowiska nie będzie.
KTT02.10.2020, 12:59
Miejska Hala Lodowa w cieniu chybionych decyzji Watychy. Po co remont budynku adm, po co kosztowna zmiana ogrzewania, po co wymiana okien skoro ma być nowa hala lodowa? Można było wyremontować lodowisko jak w Tychach ale Watycha wolał żyć mrzonkami i wybrał niepotrzebny remont MOKu.
tylko referendum02.10.2020, 12:15
To nie będzie nowego lodowiska? Watycha z dużym opóźnieniem zabrał się za remont starej hali lodowej? Kolejna ściema dla wyborców jak ta z jednym zastępcą? Nowy Targ śpi?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl