04.10.2020, 12:24 | czytano: 8755

Nowotarska SPP zostanie poszerzona

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Do strefy płatnego parkowania dołączy ulica Królowej Jadwigi. To odpowiedź na wniosek mieszkańców oraz osób prowadzacych działalność gospodarczą przy tej ulicy.
Zgodnie z definicją - "strefa płatnego parkowania ustalana jest na obszarze, charakteryzującym się znacznym deficytem miejsc postojowych".

W projekcie uchwały zapisano, iż będzie to strefa P8, obowiązująca na ul. Królowej Jadwigi od ul. Szaflarskiej do ul. Krzywej. Na wyznaczonych miejscach postojowych wysokość stawek za parkowanie taka jak w innych strefach. Mieszkańcy strefy będą mieć możliwość wykupienia abonamentu.


Podczas najbliższej sesji Rady Miasta określona zostanie wysokość stawek opłat za parkowanie i sposób ich poboru. W Mieście opłata pobiera jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8.oo do 17.oo. Ujednolicone będą też opłaty we wszystkich strefach w zakresie czasu, za który pobierana jest minimalna opłata w wysokości 1 zł. Za "złotówkę" czas postoju wynosił będzie 30 minut.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gaździna-miastowa01.11.2020, 16:22
A jak się ma strefa parkowania obok rynku wobec właściciela /mieszkańca stojącego tam domu ?
Abyście mieli ulice odchodzące z rynku ,to w swoim czasie dziadkowie nasi dawali tzw, odstępne z własnej parceli ,ponieważ zabudowa ówczesna ulica była wąska i jednokierunkowa.
Dziś, każdy właściciel domu dba o miejsce przed domem sprzątając ,zamiatając, zimą odgarniając śnieg. Na mojej ulicy zimą, jestem jedyną osobą walczącą od wczesnych godzin porannych z odśnieżarką ,która przejeżdżając zgarnia ponownie śnieg na mój podjazd zupełnie ,jakby pajac- kierowca nie mógł przekręcić lemiesza zgarniarki w drugą stronę, przeciwną do stojących wzdłuż ulicy aut. NIE ZGADZAM SIĘ na kolejny podatek dla mojego auta stojącego na ulicy. Za dom opłata jest wystarczająco wysoka + inne podatki !
Kiedy mieszkańcy z dziada pradziada dostaną głos ,który zostanie usłyszany na piedestale tutejszej władzy składającej się z osób obcych, wywodzących się i mieszkających w przyległych do Nowego Targu wsiach?
kierowca08.10.2020, 13:42
i dobrze ...facecik ze sklepiku z proszkami przestanie blokować postój pachołkami , paletami i przyczepami ..skończy sie jego samowola i obrotny pseudo komis pana S. zniknie sprzed wikarówki ....
JPSN08.10.2020, 13:22
Proponuję jeszcze parking przy NSPJ dołączyć i zbierać tam poważnie opłatę. Z tego co widać to ludzie bezczelnie korzystają bez należytej ofiary o którą są proszeni
nowotarzanin07.10.2020, 14:55
Proponuje jeszcze ulice Jana Kazimierza od długiej do ogrodowej gdyż jeden z mieszkańców nie jaki Pan B.... parkuje po 4 samochody nazlosc innym
ToJa07.10.2020, 11:48
Brawo panie burmistrzu - i znowu sukces. ( Innych jakoś nie przypominam sobie ! )
olo06.10.2020, 14:19
Już nie długo, nowe centra handlowe z darmowymi parkingami otworzą, a do Rynku na spacerek lub rowerkiem ewentualnie na lody bo raczej nie na zakupy.
Ktoś06.10.2020, 08:06
Watycha jak chorągiewka. Niestety taki labilny włodarz źle wróży przyszłości i rozwojowi miasta.
Swój chłop05.10.2020, 12:56
A ja mam małą uwagę do urzędników starostwa. Przestańcie blokować miejsca parkingowe na Bolesława i Orkana od 7 do 15. Macie parking za urzędem i na dawnej targowicy. A może tutaj też zrobimy strefę?
lb05.10.2020, 09:59
jest to jakaś metoda walki z ruchem. czekam, aż na blokowiskach wprowadzi jakiś magik podobne strefy. dobrze, że tam jest sporo zielieni do prakowania :)
peło05.10.2020, 08:39
Oby na ulicy Długiej wprowadzili strefę jak najszybciej .
peło05.10.2020, 08:35
No to chłoptaś z Kr Jadwigi z przyczepką kilkoma paletami i pachołkami ma problem . No i ten mobilny komis samochodowy tez ma problem .
zbychu05.10.2020, 07:09
Przecież to urzędasy obstawiają samochodami miasto, po trzeciej nagle jest gdzie zaparkować
Besala04.10.2020, 22:42
Premier Morawiecki niedawno powiedział, że zgłaszają się do niego duże firmy, które chcą płacić wyższe podatki. Dzisiaj do burmistrza Watychy zgłaszają się obywatele z apelem o powiększenie strefy płatnego parkowania. Jutro znajdą się obywatele proszący burmistrza Watychę o podniesienie opłat za wodę i ścieki, pojutrze znajdą się proszący o podniesienie opłat za gospodarowanie odpadami. Poprośmy jeszcze Szanownego Pana Burmistrza o podniesienie pensji najdostojniejszym pracownikom Urzędu Miasta. A co!
f1604.10.2020, 21:07
Pamięć
no to zaoraliście Watychę pokazując jego hipokryzję i nieumiejętność podejmowania decyzji. A już te przeprosiny mieszkańców za głosowanie za SPP to majstersztyk nieporadności i szczyt nieudolności.
zły04.10.2020, 20:14
Przypomnieć sobie do czego służą nogi pańcie.400 m.podejść?(dzieciaczek do przedszkola,szkoły). Nie.Autko i tel przy uchu bo wygodniej.Bezpieczniej? Pupy wam .....
Gustaf04.10.2020, 19:57
Odnosząc się do wpisu -Darek- masz oczywiście rację. Jeśli będzie strefa, Ty będziesz mógł bez problemu wjeżdżać na podwórko lub garażu, ja nie mając takiej możliwości (kamienica bez wjazdu) będę mógł znaleźć miejsce w strefie (jak pisałem oby dla mieszkańców abonament nie był z kosmosu) a miejsca nie będą blokowane przez ludzi przyjeżdżających do pracy i od rana do popołudnia zajmując parkingi. W centrum powinno się ograniczyć ruch do niezbędnego minimum, a parkingi organizować na obrzeżach. Wiadomo każdy chce wjechać autem jak najbliżej celu ale NT nie jest aż taki wielki.
KOLEJOWA04.10.2020, 19:57
Cyt. Strefa płatnego parkowania ustalana jest na obszarze charakteryzującym się znacznym deficytem miejsc postojowych .
Więc pytam po raz kolejny - kiedy panowie urzędnicy zrobicie w końcu porządek na ulicy Kolejowej ? Jakby nie patrzeć - macie ją poniekąd pod nosem , nikt , niczego nie widzi ? No tak , pod latarnią najciemniej !
Pamięć04.10.2020, 19:54
Tak dla odświeżenia pamięci o ewolucji podejścia naszego burmistrza Grzegorza Watychy do Strefy Płatnego Parkowania:

Grzegorz Watycha, przewodniczący opozycyjnego wobec burmistrza Marka Fryźlewicza klubu radnych ?Nasze Miasto? i jego kontrkandydat w najbliższych wyborach samorządowych sprzeciwia się utworzeniu w stolicy Podhala strefy płatnego parkowania.

Faktem jest, że jako radny głosowałem za wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania i dziś muszę przyznać, że bardzo się w tej kwestii pomyliłem, za co mieszkańców Nowego Targu, którzy powierzyli mi mandat zaufania - przepraszam.

estem pewien, że można wypracować rozwiązania, które rozwiążą problem parkowania w centrum Nowego Targu, a nie będą miały tak negatywnych skutków dla mieszkańców.

Mając na uwadze przedstawione powyżej zastrzeżenia i to, że zdecydowana większość mieszkańców i przedsiębiorców naszego miasta jest tak krytycznie nastawiona do organizacji strefy w tym kształcie, wnoszę o unieważnienie prowadzonego postępowania i podjęcie w trybie pilnym niezbędnych działań w celu wycofania się z wprowadzenia jej w naszym mieście.

Z poważaniem
Grzegorz Watycha
Brawo04.10.2020, 19:43
Nowy Targ bierze przykład z Warszawy.
tutejszy04.10.2020, 19:10
W okolicach kościoła zaparkowanych jest kilka samochodów z ogłoszeniem do sprzedaży. Misiu który wystawia na sprzedaż swoje samochody i wykorzystuje publiczny parking, już dawno powinien mieć wystawiony przez Miasto rachunek za parkowanie. A gdzie skarbówka?

Jakieś to Miasto bezradne. Prościej od obywateli, którzy zawsze wszystkie podatki płacą, wyciągnąć koleje kilka złotych. Płacili frajerzy, to niech płacą dalej, a cwaniak handlarz przeniesie się gdzie indziej.
Spostrzegawcze z wiochy04.10.2020, 19:06
Tak. Na Królowej Jadwigi..../skończy się wystawianie palet, przyczepki, która stoi trzy lata bez ruchu, albo i więcej, do tego pachołki i trzy tryple auta. I pół etatu w kościele !
z tąd04.10.2020, 18:16
@Darek.Piątka!!! Na Szaflarskiej chodnik odśnieżę przed szóstą rano( żona,wstań,,Zenek,, i kop z łóżka,, ) bo potem nie mam szansy(30m) za chwilę tam pięć aut parkuje i maras na chodniku.Chciał bym żeby był (marzę)parkomat przed moim domem .Łopatę do śniegu,miotłę oddam za darmo(roczne, ,,prawie,, nówki).
qwerty04.10.2020, 17:59
Chętnie się podpiszę pod pod petycją poszerzenią strefy na ulicy Długiej , od Sw Doroty w stronę już istniejącej SPP na Długiej . Jak ktoś będzie zbierał podpisy proszę wrzucić jakąś informację . Mieszkam na tej ulicy i kilku moich sąsiadów też chce takiej strefy .
Darek04.10.2020, 17:34
Gustaf - z mojego doświadczenia: jeśli nie wyjadę rano i nie postawię samochodu na ulicy to w ciągu dnia tak skutecznie mam obstawioną bramę że nie ma jak wyjechać z garażu. To jest właśnie urzędnicza, organizacyjna niemoc. Prosiłem o postawienie jednego słupka na chodniku na przeciw wjazdu do mojego garażu. Nie da się. Postawili znak zakazu zatrzymywania i parkowania na całej długości ulicy (!), którego nikt nie przestrzega, bo wszyscy wiemy że policji w tym mieście nie ma, więc ulica i brama garażowa dalej obstawiona autami. Dlatego dalej wyprowadzam auto o świcie i zajmuję miejsce na ulicy, bo jak nie, to zostaje mi tylko rower albo taksówka. Ale nie zaprzeczę że część ludzi uważa że mają pierwszeństwo w parkowaniu przed swoim domem. I to także jest wynik nieudolności urzędniczej. A to dlatego że jak ktoś musi sprzątać przed domem, myć chodnik i jezdnię, całą zimę śnieg odgarniać, usuwać śmieci, piach, pety, psie odchody, itd. bo miasto za Watychy skapitulowało i tego nie robi, to rozumiem tych ludzi. Dlaczego na odśnieżonym w pocie czoła miejscu ma parkować przez cały dzień ktoś obcy, a właściciel nie może nawet podjechać zakupów rozładować choć jako jedyny o to miejsce cały rok dba? Dlatego zamiast szukać miejsca do parkowania w centrum i płakać że ktoś ci je zajmuje, jedź na byłą targowicę, tam bez problemu zawsze zaparkujesz, a jak przyjeżdżasz na godzinę czy dwie do centrum, to w strefie zawsze miejsce się znajdzie i w końcu jak na auto cię stać to złotówkę czy dwie na parkowanie chyba też?
Ja04.10.2020, 16:48
Brawo ! Teraz znikną pachłki i przyczepki bo ludzie miejsca parkingowe traktowali jak swoje . Oby na ulicy Długiej od Bereków też to wprowadzili .
AAAA04.10.2020, 16:32
Zachłanne Miasto
bies04.10.2020, 16:32
Do strefy cała Kościelna, pełna zgoda z Gustafem
Gustaf04.10.2020, 15:19
Niech wprowadzają strefy w całym obrębie "starego miasta". Zobaczycie jak zniknie problem dostępności miejsc w mieście, właściciele nieruchomości przestaną rano wyjeżdżać samochodem (lub dwoma) i zajmować miejsca przewidziane na parkingi, uważając że skoro przy jego nieruchomości to jego, lub blokować miejsca przyczepkami, stołkami itp, bo wielkim problemem dla nich jest otworzenie bramy od garażu. Miasto niech pomyśli tylko o tych mieszkańcach, którzy rzeczywiście nie mają wjazdu na podworko, żeby abonament był dla nich uczciwy.
cmok w bok04.10.2020, 15:06
Był czas jak radny Watycha referował protest przeciwko strefie płatnego parkowania podpisany przez 1500 niwotarżan. Punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Dla mnie ten burmistrz jest niewiarygodny i znowu sięga do kieszeni mieszkańców żeby było na wypłaty dla kolesiów
łyżwa04.10.2020, 13:55
Z opłat parkingowych kupić mieszkańcom wrotki :-)
wera04.10.2020, 13:44
Pazerność Urzędu Miasta jest usprawiedliwiana wnioskami mieszkańców?? Jestem pewien, że okoliczni biznesmeni błagali o strefę. Tak żeby żaden ich klient nie chciał się tam zatrzymywać. Poziom żenady sięgnął bruku. Albo asfaltu;-)
AA04.10.2020, 13:04
Moim zdaniem PSP powinny być wprowadzane po kolei na wszystkich ulicach od rynku, a nie co drugą, np. Szkolna, Długa, Kazimierza W. ma a np. Ogrodowa, Sokoła nie ma i Ci co im szkoda 1,2 złote zastawiają wjazdy, bramy garażowe (bo oni tylko na chwilkę) a ty sobie czekaj czasami godzinkę albo i więcej.
Za strefa parkowania04.10.2020, 13:01
A kiedy w końcu będzie strefa na ul długiej od krzywej do Kilińskiego ? Tam się teraz całe towarzystwo przeniosło i niejednokrotnie musi interweniować policja w związku z zablokowanymi bramami wjazdowymi do posesji
wk...ny04.10.2020, 12:39
to rozumie , ze miasto wprowadzi zwolnienia podatków lub je obniży bo będzie miało taką możliwość bo pozyska środki ze stref parkowania . Popieram bo powinni płacic użytkownicy a nie wszyscy mieszkańcy miasta . A tak stoisz płacisz nie stoisz nie płacisz a dodatkowe srodki na skompensowanie obniżki podatków. Więc do dzieła Panie Burmistrzu i Panie i Panowie Radni .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl