04.10.2020, 14:11 | czytano: 2577

OSP w Kluszkowcach z nowym sprzętem

zdj. nadesłane
W ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluszkowcach zakupiła sprzęt ratowniczo-gaśniczy w postaci zestawu sprzętu hydraulicznego. Będzie on pomocny podczas akcji wymagających rozcięcia elementów pojazdu, celem uwolnienia osób poszkodowanych w zdarzeniu.
Zakup tzw. holmatro, jak podkreślali strażacy był niezbędny, by szybko i sprawnie nieść pomoc. Jednostka zlokalizowana jest obok mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, prowadzącej z Nowego Targu przez Krościenko, do Starego Sącza, gdzie często dochodzi do wypadków drogowych. Mimo, że strażacy z Kluszkowiec docierają tam, jako pierwsi, bez odpowiedniego sprzętu wielokrotnie zmuszeni byli czekać na miejscu zdarzenia na przyjazd kolejnej straży. Teraz mogą podjąć działania bez zbędnej zwłoki.

Druhowie pozyskali środki w ramach programu dotacyjnego „Bezpieczny Strażak”. Wartość sprzętu to blisko 55 tys. zł, z czego kwota dotacji to 27,5 tys. zł. Pozostałe środki stanowią wkład własny OSP Kluszkowce.

opr.am/
Może Cię zainteresować
komentarze
cymbał05.10.2020, 10:23
Przyjęło się mówić na każdy sprzęt hydrauliczny "holmatro", bo to firma przodująca. Tak samo jak "Nomex" każdy strażak ma nomex a nie każdy ma z firmy Nomex, taki paradoks.
hydra04.10.2020, 20:05
Patrząc na zdjecia to LUkas nie Holmatro, to w końcu jak to jest ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl