06.10.2020, 12:25 | czytano: 4568

Studenci "Podhalańskiej" rozpoczęli naukę. Większość wykładów w trybie zdalnym

NOWY TARG. Rozpoczął się nowy rok akademicki na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej na Kokoszkowie. Uczelnia, w związku z pandemią, prowadzi zajęcia w trybie hybrydowym.
- Zgodnie z rekomendacjami i zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, wydałem zarządzenie, w myśl którego wykłady na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - poinformował studentów rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni. - W przypadku zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, nauczanie zdalne może być wykorzystywane pomocniczo. Z kolei zajęcia dydaktyczne, które wymagają bezpośredniego kontaktu prowadzącego ze studentami, będą odbywać się w formie tradycyjnej na terenie uczelni lub w innych jednostkach, z którymi mamy podpisane stosowne porozumienia, z uwzględnieniem zasad ograniczających ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
- Przyszło nam zmierzyć się z ogromnymi wyzwaniami, jakie postawiła przed nami pandemia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować się do tej nierównej walki o zachowanie względnej normalności. Nasze wspólne dobro jest najwyższą wartością, dlatego bezpieczeństwo i zdrowie, w tych szczególnie trudnych dla nas czasach, jawią się jako priorytet - dodaje.

Uczelnia planuje w połowie października, jak co roku, zorganizować uroczystą inaugurację roku akademickiego, ale odbędzie się ona w okrojonej i skromniejszej formie.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
absolwent06.10.2020, 20:23
studenci do ławek, nauczyciele na katedry - trzeba zacząć normalnie żyć
student06.10.2020, 14:57
studenci po korytarzach i na zajęciach bez masek, zajęcia w dużych grupach w małych salach - to będzie kolejne ognisko wirusa na Podhalu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl