11.10.2020, 09:19 | czytano: 6703

Mieszkańcy skarżą się, że są legitymowani i muszą sami rozładować gabaryty

Problem odbioru odpadów wielkogabarytowych kuleje - narzekają mieszkańcy Ochotnicy Dolnej i proszą radnych o interwencje
Pracownicy firmy Empol, która obsługuje gminy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, legitymują mieszkańców i nie pomagają w rozładunku przywożonych, czasami niemałych odpadów. - Dlaczego mieszkańcy są zobowiązani do okazywania dokumentów - pytał wójta radny Robert Królczyk. - Pracownicy PSZOK, prowadzonego przez firmę Empol, nie pomagają też w rozładunku odpadów, a dla niektórych naszych mieszkańców, to nie lada problem.
Tadeusz Królczyk, wójt Ochotnicy zapewnia, że pracownicy firmy Empol nie mają prawa legitymowania nikogo i prosić o pokazanie dowodu tożsamości. - Natomiast, w tym wypadku przy oddawaniu odpadów wielkogabarytowych, pracownik PSZOK-u np. ochrona ma prawo zapytać się o imię i nazwisko i potwierdzenie tego dowodem tożsamości z tego względu, iż nie znają wszystkich mieszkańców gminy. Punkt jest przeznaczony jedynie dla mieszkańców gminy Ochotnica Dolna.

Tym sposobem - jak wyjaśnia wójt Królczyk - gmina unika odbierania odpadów od mieszkańców sąsiednich gmin.
Niestety, mieszkańcy nie mogą liczyć na pomoc pracowników PSZOK w rozładunku - muszą to zrobić sami. - Generalnie pracownicy firmy Empol mają obowiązek informowania pracowników Urzędu Gminy o wszystkich nieprawidłowościach związanych z procesem zbiórki odpadów, aby poprawić, usprawnić selektywną zbiórkę odpadów na terenie gminy Ochotnica Dolna – kończy wójt Królczyk.

js/
komentarze
peryskop11.10.2020, 23:43
Bezinteresowna zawiść :-) Aż miło na sercu. Lubię i popieram.
A jak Wam każą płacić za gabaryty to kto Wam pomoże graty do lasu wywozić...? Skończą się narzekania :-)
robert11.10.2020, 20:46
proszę przeczytać interpelację albi odsłuchać nagranie sesji
swojak11.10.2020, 19:52
wow co się stało wójcie Królczyk ? Jesteś nie przygotowany? A może poprzednicy ci pokrzyżowali plany ? Jak to jest jak jesteś nieporadny ?
monika11.10.2020, 19:43
Ochotnica KUleje bo wójt kulawy.
Co wygadywał,co obiecywał,że wszystko na pstryknięcie palca a tu brutalna rzeczywistośc z którą wójt sobie nie radzi . Czym nas jeszcze wójt zaskoczy ?Czy tylko gruszki na wierzbie pozostaną ? Wójcie czas na pracę
zdrowy razsądek11.10.2020, 18:33
Mieszkańcy Ochotnicy chyba mają coś w głowie nie halo.
Jak można oczekiwać , że ktoś będzie za nich robił.
Książęta się znaleźli.
Śmiech na sali.
łon11.10.2020, 11:30
w Krakowie jak jedziesz na lamusownie, to musisz za pierwszym razem mieć podpisana umowę z MPO na terenie Krakowa, potem musisz mieć dowód osobisty i SAM wyrzucasz gabaryty, nikt z tego afery nie kręci. Wystawianie gabarytów przed dom wiąże się z tym że banda cyganów jeździ karocami od rana do nocy i szuka skarbów przy drodze
Snyggare byggare11.10.2020, 10:18
Wysłać urzędników i obsługę na przeszkolenie do Szwecji tam zobaczą jak ma wyglądać taki punkt odbioru.
hej11.10.2020, 10:04
Nie narzekajcie. W Szczawnicy taki punkt jest w lesie Stare na Jaworkach. Droga taka, że auto osobowe zniszczysz, nikt Ci nie pomoże a i pilnować się trzeba żeby pracownik przyjmujący nie wpisał ci bzdur za co płacisz drugie tyle. Też oszustwo i to nie "na wnuczka".
PODHALAN9311.10.2020, 10:03
bez jaj... nie dosc ze biora im smieci to problem z rozladunkiem? wnioskuje o wprowadzenie niewolnictwa po 2 niewolnikow na biala rodzine buhaha ludzie jestescie coraz wiekszymi capami..
Wojtek11.10.2020, 09:36
Coś ta Ochotnica ciągle kuleje i ma pretensje do wszystkich.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl