16.10.2020, 14:28 | czytano: 3861

Dyrektor OPS: "Jesteśmy gotowi nieść pomoc"

arch. Podhale24
NOWY TARG. - Od marca ośrodek działa w stanie podwyższonej gotowości. Jesteśmy gotowi nieść pomoc tam, gdzie jesteśmy potrzebni - deklaruje Agnieszka Zmarzlińska podsumowując działania Ośrodka Pomocy Społecznej wynikające z ogłoszonej pandemii.
- Osobom wymagającym wsparcia w formie opiekuńczej, taka niezbędna pomoc jest świadczona. Jest też dużo pracy, jeśli chodzi o pomoc osobom przebywającym na kwarantannie - dodaje dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu.
Zgłoszeń od osób przebywających na kwarantannie jest ponad 20, ale nie wszystkie sygnały były wysyłane świadomie. - Przyjmujemy te zgłoszenia przez aplikację i zdarza się , że ktoś przyzna, iż nie wie co przycisnął. Jednak każde zgłoszenie jest weryfikowane przez Sanepid.

OPS współpracuje z organizacjami i wolontariuszami, dzięki czemu dostarczana jest pomoc żywnościowa, rzeczowa, czy finansowa.

Już kilka miesięcy temu - zgodnie z zaleceniem ministra - uruchomiony został numer telefonu, pod którym można skontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej. To numer stacjonarny w Nowym Targu - 266 25 93 oraz komórkowy - 537 675 375. Dzwonić można od poniedziałku do niedzieli między 7.30 a 19.00.

- Zachęcamy każdego, kto jest w potrzebie, by się do nas zgłosił, a my w zakresie naszych możliwości będziemy tej pomocy udzielać - zapewnia dyrektor Zmarzlińska.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Weronika16.10.2020, 21:06
Ludzie dbajcie o siebie i izolujcie sie zeby zapobiegać zakażeniom covidem. Nie ma większego bólu jak niemożność zobaczenia ukochanej osoby bo ma covida i choroby współistniejące i leży w szpitalu
I jak sie rozmawia z lekarzem odnosić wrażenie, że już ją spisał na straty..........
Kruk16.10.2020, 16:34
W OPS się Panie pozamykaly, odizolowaly, a tu buuuum , taka informacja...i ludzie zaczną dzwonić, chodzić, prosić o pomoc. Biedna Pani dyrektor, musiała to powiedzieć bo jak spytali to co miała zrobić.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl