17.10.2020, 16:30 | czytano: 7656

Oszust w rękach policji

Zakopiańscy policjanci zatrzymali 22-latka, który fałszował potwierdzenia przelewów na zakupiony sprzęt RTV. Wyłudzone rzeczy zastawiał w lombardzie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, a śledczy sprawdzają czy są inni pokrzywdzeni działaniem oszusta.
Funkcjonariusze zakopiańskiego Wydziału Kryminalnego pracowali nad sprawą 22-latka pochodzącego z okolic Wadowic, który - jak się okazało - w wymyślny sposób oszukiwał mieszkańców Podhala.
Policjanci ustalili, że młody mężczyzna wykorzystując swoje umiejętności, laptopa, komórkę, programy graficzne oraz łatwowierność swoich ofiar oszukiwał je okazując im fałszywe potwierdzenia przelewów za zakupione od nich towary. Niczego nieświadomi pokrzywdzeni wydawali swoje rzeczy oszustowi oczekując na zaksięgowanie pieniędzy na koncie.

Oszust w krótkim czasie w ten sposób wyłudził laptopa, telefony komórkowe, zegarek smartwatch, a nawet usługi hotelarskie na łączną kwotę około 8000 złotych. W tracie dochodzenia policjanci ustalili, że część z tych rzeczy zastawił w lombardzie na terenie Nowego Targu, a uzyskane pieniądze zdążył już wydać.

Śledczy sprawdzają czy wśród mieszkańców Podhala są jeszcze inni pokrzywdzeni. Prokurator wniósł o jego tymczasowe aresztowanie, a sąd przychylając się do tego wniosku pozbawił oszusta wolności na najbliższe trzy miesiące.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
komentarze
plandemia18.10.2020, 16:50
jakis szczaw siedzi ,a gdzie prawdziwi kryminalisci zasiadajacy w sejmie? ciezkie miliony z podatkow rodakow ?
grypa17.10.2020, 22:41
Wszystko teraz można ,,wmówić,, ludziom bo są teraz ,,słabi,,zmanipulowani przez rządzących,media .Przykład, ściemacowid.
88817.10.2020, 17:54
Co jak co ale to ewidentnie tempe szczaly....gorzej jak z metodą na wnuczka....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl