22.10.2020, 12:09 | czytano: 2374

Zakopiańscy radni nadal na "nie". Ustawa przemocowa znów ma trafić przed Trybunał Konstytucyjny

ZAKOPANE. W porządku obrad dzisiejszej sesji znów znalazł się punkt dotyczący ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zakopane pozostaje jedyną gmina w Polsce, która nie przyjęła zapisów tej ustawy.
Radny Józef Figiel zarekomendował potrzebę wystąpienia po raz kolejny z wnioskiem o "konieczności zbadania zgodności zapisów z Konstytucją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie".
Sprawa ciągnie się od roku 2012. Trybunał Konstytucyjny już dwukrotnie umorzył postępowanie.

W trakcie dzisiejszej sesji postanowiono, że Rada Miasta wytypuje reprezentanta w osobie przewodniczącego Rady Miasta Zakopanego, który skieruje m.in. do Prezydenta RP, Rzecznika Praw Obywatelskich, Przewodniczącego Sądu Najwyższego, Marszałka Sejmu i Senatu prośbę o wystąpienie do Trybunału o zbadanie sprawy.

Radny Zbigniew Szczerba zwrócił uwagę na fakt, że rada miasta może wnioskować o stwierdzenie zgodności ustawy, ale jednocześnie powinna uchwałę przyjąć ponieważ cały czas postępuje wbrew prawu.

Rada Miasta nad przyjęciem uchwały wymaganej ustawą głosowała już ponad 10 razy. Za każdym razem odrzucając jej przyjęcie. Dziś decyzje podjęto stosunkiem głosów: 11 za, 5 przeciw, 2 wstrzymujących się.

pks/
Może Cię zainteresować
komentarze
Smutne26.10.2020, 21:27
Widzę, że komentujący lubią przywalić kobiecie "bo zupa była za słona", prawdziwi górale maczo. HA TFU!
k22.10.2020, 18:21
Gorzej jak za komuny. Jedynie słuszna prawda ,to ta którą uzna na słuszną osoba decyzyjna? Obrzydliwe.
kucyk22.10.2020, 17:57
Na tym "koniku" można spokojnie jeszcze dwie kadencje pociągnąć. Nie ma cenniejszych rzeczy niż tematy zastępcze, żeby odwrócić uwagę Mieszkańców od istotnych kwestii. A jak suweren nie patrzy to pieniążki można "capcarapcap"...
W razie czego jest jeszcze Gubałówka, na Byrcynów zawsze można liczyć...
k22.10.2020, 17:21
Widzę że wracamy do starych zwyczajów. Nie zgodnie z jedynie słuszną religią tekst nie jest drukowany? Co tym razem się nie spodobało. Zbyt trafne pytanie ? Na które brak rozsądnej odpowiedzi? Czy polecenie odgórne? A tak w ogóle to jest zgodne z wolnością słowa? Bo zaczyna mnie to irytować Po lewakah,gejach, lemingach ,Tusku. i PO wszelkiej maści..,,,,,używają sobie jak na łysej kobyle. Więc pyta dlaczego na tym forum/ bo nigdzie indziej/ działa to w dwie strony..
Władek22.10.2020, 17:09
@ankii, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości! Napiszę więcej: osobiście wolę żyć skromnie w kraju biednym, ale normalnym, niż bogatym, ale......
men22.10.2020, 15:18
do @Kku idź już już stąd.
ankii22.10.2020, 15:11
a ja zagłosuję ! i o jakiej ewropie piszesz kmiciu ? Europy już dawno nie ma panie mikołaju i sto razy lepszy własny wiejski zaścianek niż ta lewacka kretyńska bryja zwana ewropą co to pochyliła swe madre głowy nad krzywizną banana !!!!
Kku22.10.2020, 13:03
Wszyscy w Polsce na tym funkcjonują tylko w Zakopanem jakiś beton. Czy to jakieś ograniczenia intelektualne wśród naszych władz czy o co chodzi? Trzeci raz do trybunału ? Czego wy się tak boicie? Śmieje sie z nas cała Polska. Co Burmistrz chce, żebyśmy stali się drugim Kraśnikiem zaściankiem Europy? Wstyd mi za was. Nie zagłosuje na niego z obecnych władz miasta przy następnych wyborach
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl