24.10.2020, 18:06 | czytano: 18765

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego i polityce PiS (zdjęcia i video)

Fot. Piotr Korczak
Pod Urzędem Miasta w Zakopanem rozpoczął się protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego i polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości. Potem protestujący, których wedle szacunków było ok. 400, przeszli głównymi ulicami miasta.
Przed rozpoczęciem protestu, parking przy magistracie został zastawiony barierkami, a na miejscu pojawili się policjanci i strażnicy miejscy. Działania te miały przeciwdziałać gromadzeniu się ludzi.
Jednak osób zainteresowanych udziałem w proteście pod nazwą "Zakopane nie śpi" było sporo. W sumie pod magistrat przyszło ponad 100 osób, potem dołączali kolejni. Przypomnijmy, w związku z pandemią mamy zakaz organizowania zgromadzeń.

Zgromadzeni krytykowali obecne władze i ich politykę antyaborcyjną. - Kobieta ma mieć wolny wybór - mówili.Wiele osób przeniosło ze sobą transparenty. Po krótkich przemówieniach, protestujący ruszyli na spacer głównymi ulicami miasta, a potem wrócili pod urząd miasta.

Protest ma związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. TK uznał m.in., że przerywanie ciąży, w sytuacji gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją. To wywołało protesty zwolenników aborcji i przeciwników zaostrzania prawa w tym zakresie.

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Krzysiek27.10.2020, 09:29
Okazuje się, że na wielu wiecach występuje, udrapowany na dandysa, Kamil Durczok, I zaczyna swoje wystąpienia od słów - "jak ja cię nienawidzę"
Przypomnijmy Durczok został zatrzymany na autostradzie, kiedy to kierował samochodem będąc przy tym pijanym w trupa (ponad 2,5 promila). Cud sprawił, że nie pozabijał wielu niewinnych ludzi. Z zdajecie sobie sprawę co to znaczy nieprzytomny kierowca na autostradzie gdzie się jeździ 130 -160 km/h?.
Wcześniej zaś zajmował się, molestowaniem koleżanek z pracy, co zostało po wielokroć nagrane i wyemitowane w sieci. Fałszował weksle i podrabiał podpisy swojej byłej żony. Durczok założył jeszcze do tego portal informacyjny, który zrobił szybko klapę, albowiem znajdujące się tam informacje nikogo nie obchodziły. Były po prostu bardzo nędzną propagandą. Po tych wszystkich przestępstwach, wybrykach i poślizgach, Durczok powinien był odpłynąć do jakiejś zatoki, - np. zatoki świń (Sopot), a tu proszę - staje się powoli męczennikiem i ofiarą. I ktoś mu daje pozwolenie na występowanie na tych szalonych wiecach. To bardzo dużo mówi o organizatorach tych "protestów" i ludziach, którzy na nie chodzą i słuchają takich cymbałów jak Durczok. Oby kiedyś /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Wojciech27.10.2020, 00:23
Pewnie 95% tych dziewczyn jedzie na dwójkach w szkole, ale poszły protestować w tak skomplikowanym temacie, żeby zaspokoić swój kompleks tępej, nieinteligentnej i uzależnionej od internetu nastolatki...
nowotarżanka27.10.2020, 00:10
Do "też matka":
Dziękuję Pani za spokojną odpowiedź:). To rzadkie na forum w tej sprawie.
Nie zna Pani osób, które takie dzieci urodziły? Ja też nie. Ale znam takie, które legalnie przerwały taką ciążę (dzieciątko poczęło się bez czaszki). To dwie osoby z małych miejscowości na Podhalu. Jak czytam komentarze w tym wątku i w innych (po marszach w sprawie decyzji TK), to zaczynam rozumieć, dlaczego nie terminowały ciąży w Małopolsce, tylko dalej (bo a nuż kogoś spotka się w Krakowie w szpitalu) i nie dzieliły się tą tragedią z nikim poza mężem/partnerem i przyjaciółmi. Może więc dlatego, żeby nie przysparzać sobie dodatkowej traumy w postaci reakcji otoczenia, nie dzielą się takimi informacjami. Może więc dlatego Pani nie słyszała o "takich przypadkach"?

Ma Pani rację co do traum poaborcyjnych. Bo tak naprawdę każda decyzja w takiej sytuacji jest zła i każda ma swoje konsekwencje. Dlatego uważam, że nie mamy prawa mówić innym co mają robić przy wadach letalnych i nie mamy prawa oceniać.


Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Oby nasze dzieci nie musiały stawać przed takimi decyzjami.
Krzysiek26.10.2020, 21:40
No to diabeł się rozhulał.Będzie miał spore żniwo. Może część z tych szaleńców się jeszcze kiedyś opamięta, ale sporo z tej straszliwej drogi już nie zejdzie. A na końcu tej drogi (no bo przecież każdemu z nas ona się w końcu urywa) jeden dziewięciu kręgów Piekła. Odsyłam do Dantego - w temacie w którym kręgu wylądują. Wesoło nie będzie.
moim_zdaniem26.10.2020, 19:29
Krzyki po to by krzyczeć i dzisiejszy "spacer" po NT pokazały jaką mamy opozycję: chamska gimbaza z nosem w smartfonie, ślepa, bezmyślna ujadająca, rzucająca wulgaryzmy bez zastanowienia. Nie ważne na jakiej podstawie i o co, tylko byleby zrobić zadymę. Nie sprawdzicie o co chodzi sami tylko jak FB albo insta rzuci hasło to stajecie na baczność jak zahipnotyzowane wełniane istoty. Takie lewakigłuptaki z was.
moim_zdaniem26.10.2020, 19:20
do antypis oraz fan politycznej propagandy
'OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 8 października 2020 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi'
To po pierwsze
A po drugie podstawą jest tutaj
USTAWA z dnia 5 grudnia 2008 r.
o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
Art. 36 mówiący o zastosowaniu przymusu bezpośredniego
którym @fan politycznej propagandy się tak podnieca jest zawarty w ustawie z roku 2008 właśnie
Pytanie dla inteligentnych: kto był u władzy w 2008r?

Proszę sobie poczytać ze zrozumieniem zamiast hapać paszczą bez wiedzy i sensu.
Życzę zdrowia.
edi26.10.2020, 11:26
Jacy Wy jesteście naiwni. Rząd wrzucił Wam to teraz, żebyście porobili krzyku i tym samym zagłuszyli to, co przechnęli parę dni temu - PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA !!!! to tylko durne baby chwytają to, co im PiS podrzuci. PiS pociąga Wami jak sznureczkami marionetki.

Wasza siła i wola powinna teraz być skierowana przeciwko PRZYMUSOWYM SZCZEPIENIOM.
antypis26.10.2020, 10:42
do moim_zdaniem
ja widzę że ustawa weszła w życie 20.10
moim_zdaniem26.10.2020, 10:31
do antypisantykod
ustawa o szczepieniach jest z dnia z dnia 8 października 2020 r.
wiec trochę wcześniej niż wyrok TK i zanim mordercze macice wyszły na ulice
antypisantykod26.10.2020, 09:43
Wszyscy o aborcji, a nikt nie zauważył jak PIS przegłosował ustawę o przymusowych szczepieniach z dopuszczeniem użycia siły! Zrobili sobie furtkę do testowania na ludziach. Linków nie można zamieszczać więc proszę sobie wpisać w google:
ustawa o przymusowych szczepieniach 2020
Też matka25.10.2020, 21:39
Do nowotarżanka
Tak obejrzałam zdjęcia i naprawdę smutny widok. Tylko ile takich dzieci się rodzi? Te protesty sprawiają wrażenie jakby tylko takie dzieci się rodziły. Znam bardzo dużo ludzi i nikt takiego dziecka nie urodził,nawet nie słyszałam żeby komukolwiek że znajomych znajomych takie dziecko się urodziło. Są dzieci z zespołem Downa, opóźnione, na wózku, niektóre nie mają kontaktu z rzeczywistością, ale to nie znaczy, że trzeba je zabić. Znam osobę, która nosiła martwe dziecko przez 5 miesięcy, była to ciąża bliźnia z i jedno dziecko zmarło, więc pod okiem lekarzy w szpitalu, doczekała 9 miesiąca i zrobiono cesarkę. Wyjęto to obumarłe, a potem to drugie całkiem zdrowe. Pisała pani o zagrożeniu życiu matki, w takich sytuacjach ratują matkę chyba, że jej wolą jest ratować dziecko. Myśli pani, że po aborcji nie dochodzi do zgonu w wyniku sepsy lub powikłań? Takie sytuacje też miały miejsce. Znam osoby po aborcji, które stały się bezpłodne i bardzo żałują, że to zrobiły. Znam też z depresją i traumą po aborcyjną. W takiej sytuacji chyba nie ma rozwiązania, które można nazwać lepszym.
żal25.10.2020, 20:54
Do normalny Ludek
To góralki z którymi jak się spotkasz to wierzące w strojach własnie ze sztandarem Związku Podhalan dumnie krocza przed ołtarz do komunii św przystępują paradnie bo jak się nie pokazać, a po chwili krzyczą że maja prawo zabijać.
POLAK25.10.2020, 18:24
do ciężarna.wypraszam sobie jestem magistrem. i to co widzę brzuch na wierzchu w dłoni dymiący papieros , w drugiej alkoholowy trunek. i co możę to się nie przyczynia do róznych powikłań płodu itd.Mówię genowe powikłania są sporadyczne to co wyprawiają kobiety w obecnym czasie to masakra.na lewo i prawo używają a potem skutki są nieodwracalne.WYSTARCZY SPOJRZEC KTO DZIŚ RODZI.DZIECI RODZĄ DZIECI.
Wektor25.10.2020, 17:37
Podobno lewica jest "nowoczesna", a wy jesteście po prostu zacofani, pozbawieni
zdrowego rozsądku. Jak można zabijać i wmawiać całemu narodowi, że to w drodze
rozsądku, ba, oszczedności, które z tego wynikają. Kogo macie zamiar zabić w drodze
oszczędności w przyszłości, emerytów, niepełnosprawnych a może oponentów politycznych,
którzy nie rozumieją zmian PROLETARIATU.

Zajście w ciąże to wypadek przy pracy, który można zlikwidować tak sobie bez żadnych
konsekwencji. A co z odpowiedzialnością za swoje czyny? Bezprawie za pieniądze?
Co jeszcze chcecie zlikwidować na drodze OSTATECZNEGO ROZWIĄZANIA:(?
PYTAM - czego można się spodziewać JUTRO?
ciężarna25.10.2020, 17:24
do POLAK : no chyba Cię pogięło chłopie: czyli gdy widzisz chore dziecko tzn. że jego matka ćpała, piła i paliła? Z jakiej wiochy pochodzisz? Bo myślenie masz jak ktoś kto ledwo podstawówkę skończył
Kara25.10.2020, 16:38
Też jestem przeciwko aborcji. Nikt nie dał człowiekowi prawa do zabijania drugiego człowieka i to żadnego nawet tego dużego i wyrośniętego, ale i tego maleńkiego i niewnnegow łonie matki. ,,Powiedziano wam: Nie zabijaj".
moim_zdaniem25.10.2020, 16:19
i jeszcze jedno ..
Zastanawiam się jakie miny miałby taki manifestant czy manifestantka optująca za mordowaniem nienarodzonych gdyby jego/jej rodzicielka przyznała przypadkiem: '' mało brakowało, ażebym cię wyskrobała''

Bo dziwnym trafem?
"za aborcją opowiadają się ludzie którzy już zdążyli się urodzić" jak to powiedział jeden z prezydentów USA
Gosc25.10.2020, 16:13
Głosowaliście na PIS to macie
POLAK25.10.2020, 16:10
MACICA NIE JEST WASZA.JEST BOGA.chore dzieci to skutki prowadzenia kobiet w czasie ciąży NARKOTYKI PAPIEROSY ALKOHOL ITD.Sporadyczne przypadki genowe.KOBIETY MACICA NIE JEST WASZA!!!!!!
hahaha25.10.2020, 15:55
Lewaki protestują przeciw konstytucji którą sami wymyśleli.
Piotr25.10.2020, 15:52
Ja myślałem że to takie pobożne miasto,a tu tyle ***. Fajnie bo teraz są zdjęcia.
Zajac25.10.2020, 15:49
@goralka
Bo trzeba Ci zrozumiec, ze Zakopane nie wiele ma juz wspolnego z goralszczyzna.
nowotarżanka25.10.2020, 15:35
Do "wirus SLD":

No właśnie! Kim trzeba być, żeby w czasie epidemii podjąć taką deczyję?! Termin rozprawy, na której zapadło orzeczenie pani Przyłębska wyznaczyła we wrześniu br. Widząc co dzieje się w październiku, jaki jest wzrost zakażeń, mogła odwołać wyznaczony termin i wyznaczyć rozprawę np. w przyszłym roku latem. Podobnie robi z terminem rozprawy w sprawie dezubekizacji (ale tu się sędziowie zbiesili i niekoniecznie chcą robić, co im każe) - odwołuje wuznaczone wcześniej rozprawy. To jakoś nie wpadła na ten pomysł. Dlaczego? Przecież to było do przewidzenia, że ludzie będą protestować.

Nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź: mają nas wszystkich gdzieś! I mają gdzieś to ile osób umrze w wyniku zakażeń. W przeciwnym razie nie eskalowano by teraz napięć społecznych.

I proszę mi nie pisać, że to co robi obecny Trybunał nie jest konsultowane z Nowogrodzką, bo chyba nikt średnio interesujący się polityką w to już nie wierzy.
moim_zdaniem25.10.2020, 15:02
do nowotarżanka
Jeśli dojdzie do obumarcia ciąży to zabieg czyszczenia macicy nie jest aborcją.
Aborcja jest wtedy kiedy dziecko żyje i uśmierca się je celem usunięcia.
Proszę nie mylić pojęć: morderstwa(aborcja) i naturalnej śmierci(obumarcie)
Wirus SLD25.10.2020, 14:12
Mam pytanie. Czy protesty (w całym kraju) będą miały wpływ na liczbę nowych zakażeń, co widać
podczas tych manifestacji??? Człowiek przy człowieku, głowa przy głowie, skandowanie głośnych
okrzyków, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia. Maseczki na pewno ograniczą,
ale nie chronią nas (przed zakażeniem). Potem wracamy do domów, rodziców, dziadków. To oni mogą
zapłacić najwyższą cenę, mogą umrzeć. Czy w czasach pandemii, możemy powstrzymać się od
gromadzenia???. Ja wiem, że jest demokracja, że możemy wyrażać swoje poglądy, ale to nie jest
czas, byśmy się na ulicach tak tłumnie gromadzili. To może być bomba biologiczna.
Młoda czytelniczka25.10.2020, 14:00
Najpierw dzieci a następnie starych
paola25.10.2020, 13:56
Rozwrzeszczane babska niepodobne do kobiet zachowują się jak sfora wsciekłych psów .Zabójstwo nie ma dla nich znaczenia ,
czerwony25.10.2020, 13:55
lewacka hołota chce prawa do legalnego mordowania nienarodzonych, niepełnosprawnych dzieci, jutro wyjdą z tęczowymi onucami i będą żądać aby to prawo rozszerzyć na niepełnosprawnych dziadków może i rodziców a w końcu i na tych co nie są ulepieni z obiecanej ziemi?
nowotarżanka25.10.2020, 13:34
I jeszcze jedno:
1. nie mam żadnych wątpliwości, że ta władza nie cofnie się przed tym, żeby za jakiś czas całkowicie wycofać się z tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 r. I każe rodzić dzieci poczęte w wyniku gwałtu czy w razie zagrożenia życia kobiety (aktualnie o tym Trybunał się nie wypowiadał).
No bo dlaczego nie urodzić dziecka zdrowego tyle że poczętego w wyniku gwałtu. Przecież tyle rodzin czeka na adopcję. A co do możliwej śmierci matki - Bóg tak chciał (bez względu na to, że matka osieroci żyjące małe dzieci)!
2. dostęp do badań prenatalnych będzie mocno ograniczony (no bo przecież one potwierdzają poważne wady genetyczne).
3. tej władzy nie podoba się także in vitro (bo mrożenie zarodków), choć - jak mówił w wywiadzie jakiś czas temu nieżyjący już prof. Dębski z Warszawy - ma wiele pacjentek - żon/partnerek mężczyzn z obecnie rządzącej partii, którzy - rzecz jasna - błagają o anonimowość przy procedurze in vitro.
To są wszystko bardzo trudne tematy. Przynajmniej dla mnie. Jak widzę tu na forum - nie dla wszystkich! Ci mają gotowe recepty na wszystko, w tym na urządzanie życia innym.
Patrycja25.10.2020, 13:14
Kochani gdyby nasz rzad przeznaczal pieniadze na pomoc rodzicom chorych dzieci to taki strajk moze i nie mialby sensu a akt sprzeciwu mozna by uznac za egoizm. Jednak tak sie nie dzieje, rodzice chorych dzieci musza radzic sobie sami bo zadnej pomocy nie otrzymuja! Zazwyczaj opieka nad chorymi dziecmi wymaga ogromnego nakladu finansowego, rehabilitacje, leki, itp itd oraz czasu czyli jedna osoba z gospodarstwa domowego nie moze pracowac. Co jesli rodzina ma wiecej dzieci i wszystkich musi utrzymac jedna wyplata? Czy wy bierzecie pod uwage rowniez takie okolicznosci? Chyba nie sa wam obce realia zycia w Polsce. Religia nie ma tu nic do gadania. Moze zamiast poswiecac czas na komentowanie rozejrzyjcie sie wokol, znajdzcie rodzine ktora opiekuje sie chorym dzieckiem, czy doroslym i zaoferujcie swoja pomoc. Pomozcie finansowo, wezcie dziecko na spacer, pomozcie w opiece. Zobaczcie to wszystko od srodka. Nikt przy zdrowych zmyslach nie zabija bo z przyjemnosci. Pozdrawiam!
nowotarżanka25.10.2020, 12:58
Do "moim zdaniem":

Mówisz zapewne o sytuacji, gdy dziecko żyje do 9 miesiąca ciąży (lub 2-3 wcześniejszych miesięcy).Jeżeli natomiast dochodzi do naturalnego obumarcia dziecka w łonie matki dość wcześnie (np. z powodu wady letalnej) to po prostu lekarze dokonują łyżeczkowania macicy. O żadnym pochówku mowy nie ma. Choć podobno teraz można żądać wydania aktu zgonu dziecka - ale to ponoć droga przez mękę. Musiałby się wypowiedzieć jakiś ginekolog jak to wygląda.
ggg25.10.2020, 12:53
Jak czytam wypowiedzi niektórych pisowskich dziadków, to śmiech mnie ogarnia.
I te fabrykowane wypowiedzi.
Proponuję, aby wszystkich obrońców życia opodatkować, by pomóc tym, którym takie dziecko się urodzi.
nowotarżanka25.10.2020, 12:49
Do "też matka":

To był Pani wybór. Mogła go Pani sama podjąć deczyję. Jest Pani zapewne bardzo silną psychicznie osobą, zapewne mającą wsparcie otoczenia. Ja po niespodziewanym obumarciu dzieciątka w 4 miesiącu ciąży (lekarze orzekli, że to zapewne z powodu wady genetycznej) też przeżyłam koszmar. Też - jak Pani - podjęłam deczyję, że niezależnie co będzie urodzę a cały ten czas, który jest dany mnie i żyjącemu dziecku - wykorzystam na "opowiedzenie mu o nas i świecie". Ale to też była MOJA DECYZJA (i tak naprawdę tylko moja, bo mąż był sceptyczny). Dziękuję Bogu, że było potem wszystko ok.
Różnimy się tym, że ja swojego podejścia, swojej decyzji i wspaniałomyślności nie próbuję narzucać innym. A obecna władza przy pomocy upolitycznionego TK właśnie to zrobiła. Powiedziano właśnie kobietom, że niezależnie od tego czy są w stanie psychicznie donosić ciążę ze zdeformowanym dzieciątkiem (mam nadzieję, że obejrzała Pani zdjęcia na stronie Oko.Press w artykule, o którym mówiłam wcześniej?), czy są w stanie żyć w traumie przez 6 miesięcy po to, by doczekać 9 miesiąca, czy są w stanie spojrzeć i pożegnać dziecko (ponawiam pytanie czy widziałą Pani zdjęcia?) - mają obowiązek to zrobić.
Zwolennicy tego co się stało oczywiście mogą udawać, że to nie jest żaden problem, ale to nie zmienia faktu, że po takiej traumie częśc kobiet choruje na depresję (tym też się już nikt oczywiście nie przejmie) i nigdy się już nie podniesie.
Mam dwie córki i proszę Boga, żeby takie decyzje nie były nigdy ich udziałem. Ale NIDGY im nie powiem co mają robić. Za to ZAWSZE je będę wspierać w podjętej przez NIE decyzji - niezależnie od tego jaka ona będzie.
Nie ma mojej zgody i nie będzie na praktyki proponowane przez obecną władzę.
Polka25.10.2020, 12:48
Wspieram całym sercem! Czas na rewolucje!!!! Nie będą nam - kobietom faceci w garniturach i czarnych sukienkach mówić co mamy robić!/.../
górallka25.10.2020, 12:43
Nic z tego bełkotu nie można zrozumieć,oprócz ''jestem wkur***a''i''wypier***ać''.Myślałam,że jest wśród tłumu ta z lewicy Wielgus''wypier***aj'',ale są tam lepsze od niej.Chamstwem nic nie zyskacie.Żałośnie to wygląda i jakoś nikogo nie przekonuje! Szkoda,że ci napływowi podszywają się pod górali,chociaż Jagna też się przechrzciła.
xxx25.10.2020, 12:35
Czy mi się zdaje, że te panie mają na transparentach odwrócone krzyże? ten symbol jest bardzo wymowny i tożsamy z tym czego te panie żądają...żadają śmierci i będzie im dama bo kto mieczem wojuje ten od miecza ginie i pan smierci upomni się o swoje duszyczki szybciej niż im się zdaje
Też matka25.10.2020, 10:37
Do nowotarżanka
Wyobraź sobie, że też poroniłam i z pierwszą ciążą też nie było ok. Miałam komplikacje, które nic dobrego nie wróżyły. Zdążyłam usłyszeć jakie wady będzie miało dziecko itd. Dobrze, że olałam tą gadaninę, bo dziś mam zdrowego syna, za którego Bogu codziennie dziękuję. Ja nie potrafiłabym zabić dziecka, bez względu na to jakie wady miało by mieć,nawet jak miało by umrzeć zaraz po urodzeniu, to chciałabym go przytulić i spędzić z nim te parę godzin. Ale to jest moje podejście, każdy może mieć inaczej.
moim_zdaniem25.10.2020, 10:06
do nowotarżanka
Jest jedna różnica..Dziecko z wadą letalną urodzone martwe lub nawet jeśli będzie żyć tylko chwilę, można pochować godnie jak człowieka. CZŁOWIEKA.
Dziecko poddane morderstwu jakim jest aborcja traktowane jest jako ODPAD MEDYCZNY i po wywiezieniu w beczce na odpady medyczne jest UTYLIZOWANE.
Kobieta25.10.2020, 09:41
Mi powiedzieli już w 7 tygodniu ciąży że dziecko jest bezksztaltne. Zaraz po tej ciąży odczekałam tyle ile lekarze kazali i mam teraz zdrowe dziecko. Gdyby nie tamta ciąża to jeszcze bym czekała. A jeśli chodzi o traumę to przy tym drugim dziecku dostałam choroby poporodowej. Dzięki opiece psychiatry i odpowiednim lekom już wyszłam i cieszę się życiem nigdy bym tego pierwszego dziecka nie zabiła aborcją.
V nie zabijaj25.10.2020, 09:33
V NIE ZABIJAJ A jakbyś to Ty był tym dzieckiem z zespołem Downa od 13 tygodnia w pełni jak dorosły odczuwasz ból. Aborcja tabletkami-dziecko się męczy aż serce wysiadnie i umrze. Jak essesmani w Autschwitz zabić gazem czy fenolem bo Polak, będzie zysk jego ziemia. Byleby zabić bo chore i zysk jeśli zginie w łonie pozbyć się kłopotu zamiast oddać do okna życia.
xxx25.10.2020, 09:28
dlaczego osoby które nie dawno krzyczały jaki to pis jest dobry a pytane dlaczego odpowiadały no bo oni dają a inni tylko zabierają, teraz nagle krzyczą że pis jest niedobry ? wygląda to na jakąś chorobę psychiczną, jak nic trzeba to leczyć, sami sobie rządzących wybraliście a teraz narzekać jacy są źli, zastanówcie się....
V NIE ZABIJAJ25.10.2020, 09:25
Jak dyskusja essesmanów w Autschwitz zabić (aborcja) gazem czy nzastrzykiem fenolu dziecko od 13 tygodnia w pełni odczuwa ból jak dorosły. Wcześniej też już czuje tylko nie w pełni. myślą że bezbolesna dziecko się męczy, aż mu serce wysiadnie i umiera.
normalny25.10.2020, 09:14
Natura eliminuje słabe osobniki a przykładów nie trzeba przytaczać.
Zamiast leczyć zdrowych którzy zachorują utrzymujemy całkowicie niezdatnych do samodzielnego życia.
Dawno nie przejmowano się jak dziecko umarło było następne jak kto czytał Chłopi Reymonta chorowitego dawali do zimnicy i jadła było więcej dla reszty.
Kij ma dwa końce podatki w górę bo brak kasy wpływy zaczną maleć znowu podwyżka a państwo jest gołe i wesołe w myśl Urbana rząd się wyżywi i będzie leczył a resztę ma w przysłowiowej D....ie
Berlin25.10.2020, 09:12
Zauważyłem, że kobiety które protestowały nie chcą zakazu lecz wybór teraz w Polsce również na Podhalu przybywa chorych na koronawirusa więc jeśli, któraś z osób protestujących zachoruje na koronawirusa I trafi do szpitala w ciężkim stanie to był jej wybór zgodnie z chasłem.
V25.10.2020, 08:47
Popieram protest
POPiS25.10.2020, 08:37
Dzieci i wnuki ubeków ledwo 100 osób na przeszło 70000 powiat ! Zagrali dziadkom emerytury to teraz protestują przeciwko wszystkiemu . Jak tak baba powtarzała przeciw PiSowi . Żałosne
szara eminencja25.10.2020, 08:20
Jakie naiwne jest twierdzenie że teraz to aborcji w ogóle nie będzie. Oczywiście że będzie, tylko w podziemiu, bez odpowiedniej opieki, za gruby hajs, albo po prostu na Słowacji. Zamiast merytorycznie podejść do tematu, to granie na emocjach i wypieranie z siebie "ale u nas to nie ma aborcji". Wszyscy tacy święci, a do klinik na Słowacji jeżdżą busy z polkami gotowymi na zabieg.
Normalny ludek25.10.2020, 08:02
No WSTYD straszny WSTYD dla Zakopanego i tych młodych Góralek co tam szły... Założę się się że jak jakąś uroczystość kościelna pewnie wszystkie idziecie ubrane po góralsku paradnie, tylko zadajcie sobie teraz pytanie czy jedno drugiemu nie zaprzecza? Jak jesteście katoliczkami to jak możecie chodzić w marszu o mordzie własnego nie narodzonego dziecka
Andrzej M25.10.2020, 07:55
@fan politycznej propagandy
Dokładnie tak. Nikt nie mówi teraz o uchwalonej ustawie w sprawie obowiązkowego i siłowego szczepienia na covid. Wszyscy mówią o aborcji...Taki był plan Kaczyńskiego. Odwrócić uwagę od haniebnej ustawy covidowej..Te wszystkie ostatnie wydarzenia nie dzieją się bez przypadku...Otwórzcie oczy...
Rak25.10.2020, 07:42
A ja nie rozumie tych wszystkich protestów, jak nie antyszczepionkowcy, teraz kobiety, a były nie dawno wybory. Podhale w większości zagłosowało na talibów z PiS-u, bo dają 13, 14 emerytury, 500 plusy na dziecko, krowę owce, oczko wodne i diabli wiedzą jeszcze na co, to teraz kochany elektorat siedzieć w domu bo pandemia, a nie protesty, gdzie byliście jak wybierali.
pamiętający25.10.2020, 07:21
@fan politycznej propagandy
Masz rację - wywołuje się temat zastępczy, który podkręca emocje i dzieli społeczeństwo, by w ciszy sali sejmowej przegłosować ustawę, która czyni z Polaków niewolników - porównywalnych ze zwierzętami, których wbrew ich woli będzie się szczepić - właśnie zostaliście Polacy ubezwłasnowolnieni. Podobnie rzecz się miała z ustawą, porozumieniem rządowym wojskowym między Polską a USA, przez które straciliśmy samostanowienie i samodecydowanie o sobie - staliśmy się kolonią USA bez prawa głosu i sprzeciwu a ustawę tą przykryła głośna ustawa o zwierzętach futerkowych. Rządzący (czy aby na pewno Polacy) robią z Polakami co chcą a Polacy IDIOCI ich popierają.
Mb25.10.2020, 06:19
Czytałam kiedyś artykuł o chłopcu, który urodził się bez mózgu. Lekarze dawali mu 3 dni życia, chłopczyk żył trzy lata. Nie mówił, nie jadł samodzielnie, wymagał stałej opieki. Zajmowały się nim babcia i mama, bo ojciec takiego dziecka nie chciał i uznał, że to "problem" kobiety.
Dziecko, które ze swoim brakiem mózgu nie miało prawa reagować na otaczający świat, reagowalo na głos i dotyk mamy oraz babci, bo, jak kończy autor artykułu, "to nie mózg czyni nas ludźmi, ale milość".

Miłość przez wielkie M...
Doctor CH.25.10.2020, 03:45
Jest podobno HONOROWY, ODDANY SPRAWIE PAN JAREK. Wychowa i ozdrowi, wzorowo wszystkie dzieci, o ile przeżyją (?) Przykład ascetycznego wolontariusza. Także nie ma czego się bać i nad czym rozpaczać.... On Wam pokaże przykład. Obawy? Skoro Kota wychował na wzorowego aparatczyka, to i z każdym dzieckiem da radę, nawet tym mózgu i głowy... Z resztą przecież tacy ludzie głosowali na tę klikę chyba? Nie ma problemu?
Wyrocznia25.10.2020, 02:36
Wprowadzają ustawę, która odbiera nam wolność i wprowadza niewolnictwo i cisza, a wychodzą na ulicę oszołomy i mordercy, bo im zabierają prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. Lekarze bez przerwy się mylą w swoich diagnozach i psioczycie, a jak powiedzą, że dziecko może się urodzić niepełnosprawne to nagle im wierzycie?
fan politycznej propagandy25.10.2020, 01:54
Chcielis?cie to macie. Wczoraj pozbawili nas juz? wszystkiego. Klepnie?ta została ustawa o przymusowych szczepieniach. Oczy jak zwykle zostały skutecznie zamydlone tematem zaste?pczym jakim jest aborcja. Nie widzicie, z?e zawsze kiedy przepychaja? cos? co nas niszczy to tematami zaste?pczymi sa? lgbt albo aborcja? Obudz?cie sie? w kon?cu!!!!

Dz.U.2020.1845 t.j. | Akt obowia?zuja?cy
Wersja od: 20 paz?dziernika 2020 r.
Art. 36. [Zastosowanie s?rodko?w przymusu bezpos?redniego]
1. Wobec osoby, kto?ra nie poddaje sie? obowia?zkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowia?zkowej hospitalizacji, a u kto?rej podejrzewa sie? lub rozpoznano chorobe? szczego?lnie niebezpieczna? i wysoce zakaz?na?, stanowia?ca? bezpos?rednie zagroz?enie dla zdrowia lub z?ycia innych oso?b, moz?e byc? zastosowany s?rodek przymusu bezpos?redniego polegaja?cy na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leko?w.

2. O zastosowaniu s?rodka przymusu bezpos?redniego decyduje lekarz lub felczer, kto?ry okres?la rodzaj zastosowanego s?rodka przymusu bezpos?redniego oraz osobis?cie nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonuja?ce zawody medyczne. Kaz?dy przypadek zastosowania s?rodka przymusu bezpos?redniego odnotowuje sie? w dokumentacji medycznej.

3. Lekarz lub felczer moz?e zwro?cic? sie? do Policji, Straz?y Granicznej lub Z?andarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu s?rodka przymusu bezpos?redniego. Udzielenie pomocy naste?puje pod warunkiem wyposaz?enia funkcjonariuszy lub z?ołnierzy w s?rodki chronia?ce przed chorobami zakaz?nymi przez tego lekarza lub felczera.

4. Przed zastosowaniem s?rodka przymusu bezpos?redniego uprzedza sie? o tym osobe?, wobec kto?rej s?rodek przymusu bezpos?redniego ma byc? zastosowany, i fakt ten odnotowuje sie? w dokumentacji medycznej. Przy wyborze s?rodka przymusu bezpos?redniego nalez?y wybierac? s?rodek moz?liwie dla tej osoby najmniej ucia?z?liwy, a przy stosowaniu s?rodka przymusu bezpos?redniego nalez?y zachowac? szczego?lna? ostroz?nos?c? i dbałos?c? o dobro tej osoby.

5. Przymus bezpos?redni polegaja?cy na unieruchomieniu moz?e byc? stosowany nie dłuz?ej niz? 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu moz?e byc? przedłuz?one na naste?pne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłuz?ej niz? 24 godziny ła?cznie.

6. Przytrzymywanie jest doraz?nym, kro?tkotrwałym unieruchomieniem osoby z uz?yciem siły fizycznej.

7. Unieruchomienie jest dłuz?ej trwaja?cym obezwładnieniem osoby z uz?yciem paso?w, uchwyto?w, przes?cieradeł lub kaftana bezpieczen?stwa.

8. Przymusowe podanie leku jest doraz?nym lub przewidzianym w planie poste?powania leczniczego wprowadzeniem leko?w do organizmu osoby - bez jej zgody.
Jaaa25.10.2020, 01:45
Jeśli przykładowo dziecko w wieku 3 lat zachoruje na nieodwracalną chorobę, to matka powinna mieć wybór czy je zabić godząc się na jego eutanazję? Idąc tokiem myślenia tak mogłoby wyglądać korzystanie z tego "wolnego wyboru"...
Dziwię się góralkom zwłaszcza młodym, które mają przed sobą ślub bo będą składać przysięgę przed Bogiem, że wychowają dzieci w wierze katolickiej a dziś krzyczą wspierając aborcję. To będą puste słowa.... Bo nie taka jest nasza wiara. Okazuje się że wierzycie wybiórczo, kiedy Wam pasuje, kiedy wam wygodniej... Na pokaz... A jak trzeba stanąć w obronie życia to przechodzicie na stronę pseudo odważnych kobiet i jeszcze się tym chwalicie na portalach... Nie zapomnijcie iść jutro do kościoła, tylko odważnie - z transparentami "moja wagina - wyp....lać". Bo tak dziś kkrzyczałyście dzisiaj ????" Wykształcone kulturalne góralki".Dumnym krokiem i z urokiem.
Renio25.10.2020, 01:43
A ja się pytam gdzie jest ten wspaniałomyślny rząd, gdy kobieta - w wyniku gwałtu - urodzi dziecko: niepełnosprawne, z wrodzoną wadą, wymagające leczenia, wymagające codziennej rehabilitacji, wymagające odpowiedniego sprzętu w domu? Gdzie dla matki jest: dofinansowanie leczenia, sprzętu, środków higienicznych i pielęgnacji, rehabilitacji itp.? To są koszty liczone nawet w dziesiątkach tysięcy miesięcznie. Władza każe rodzić i koniec dyskusji. A później niech sobie kobieta sama radzi...
menel25.10.2020, 00:43
@ciotka.Mniemam po wypowiedzi że jesteś brzydka.Wypijemy po litrze na głowę.Ale się będziemy ,,podobać,, jak pszczółki bzy.Q.ać.Miodu z tego nie będzie.
Wektor25.10.2020, 00:19
To się w pale nie mieści, ale żeby to ogarnąć, trzeba zrozumieć fundament ideologi śmierci.
Papież Jan Paweł II mówił o cywilizacji śmierci, cywilizacji, która wkradła się w nasze życie
i terroryzuje naszą świadomość intelektualną. Tak zwana POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA:).
Stalin mawiał, że zabicie jednego człowieka to zbrodnia, zabicie parę milionów ludzi to
statystyka. SOCJALIZM W CZYSTEJ POSTACI.

SOCJALISTA I NACJONALISTA = FASZYSTA. Nie wiem, dlaczego nie mówi się o tej zależności
(CODZIENNIE w telewizji), która jest kluczowa w rozszyfrowaniu tego "rebusa".
W każdej debacie, w której brak argumentów, lewactwo używa określenia, jesteś FASZYSTĄ.
To ma wytrącić adwersarza z dyskusji, który ma być zdezorientowany wobec takiego zarzutu.
Trzeba się przeciwstawić tej NOWO MOWIE, bo neo-ploletariat jest równie groźny jak stalinizm.
Czyli CZERWONY FASZYZM. Tak na marginesie, hitler przy stalinie..., to AMATOR.

Lewactwo w odmianie dzisiejszej, czyli SEKTA CZERWONEGO ODKUPIENIA (LGBT+@),
to komunizm, socjalizm zmodyfikowany. Kluczowe jest tu słowo tolerancja,
które jest na sztandarach tej sekty. Tolerancja jest papierkiem lakmusowym
w ocenie tej czerwonej ośmiornicy, która znowu zagraża Polsce. I jak się
okazuje nie tylko Polsce, wystarczy włączyć telewizornie. Krótko mówiąc,
czym jest tolerancja jedno kierunkowa? TOLERANCJA JEDNO KIERUNKOWA to nic
innego jak, NIE TOLERUJEMY WAS, ale WY TOLERUJCIE NAS, bo my TAK CHCEMY.
To jak dziecko, które płacze i wije się na podłodze w sklepie, żądając od
rodzica, aby mu kupiła kolejną zabawkę, BO CHCE.

I na koniec jeszcze raz.

Dożyliśmy czasów, kiedy komuniści i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i
patriotyzmu, aktywiści LGBT tolerancji, ateiści wiary, a stacja TVN
obiektywnego myślenia.
------------------------------------------------------------------------------------------
PS.
Niejaki A. Dziambor - poseł Konfederacji dowalił do pieca niechudo.
BRAWO - więcej takich posunięć politycznych:). W końcu... nie trzeba nic robić.
Matka24.10.2020, 23:36
To jest tylko temat na walkę z pisem nie z żadną aborcją.
Zuzanka24.10.2020, 23:16
Kim jesteśmy, aby decydować o życiu lub śmierci. Przestańmy się bawić w Boga. To nie nasza działka... Na szczęście.

Każde życie jest cudem! ??
ciotka24.10.2020, 22:26
Kobieta ,która ma wolny wybór nie rozkłada gdy ją tylko zaswędzi .
Xxx24.10.2020, 22:20
Chrześcijański fundamentalista przedewszystkim "kocha" Boga i plody czyli życie poczęte, kocha zycie poczete do puki to zycie nie okaze sie homoseksualista wtedy go juz nienawidzi... taka jest dzis chrzescijanska wiara, nie ma nic wspólnego z Bogiem.
Xxx24.10.2020, 22:00
Trzymam za Was kciuki dziewczyny!
Odnosząc się do komentarza ?też matka? niektóre wady letalne widać już w pierwszych tygodniach rozwoju płodu.
nowotarżanka24.10.2020, 21:50
Czytam te komentarze jeszcze raz ....
Ludzie kochani: chyba mówimy o różnych rzeczach! Ktoś tu mówi o oddaniu dziecka do adopcji, o niepełnosprawności. A ja nie o tym: po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego tak samo jest traktowana sytuacja kobiety z dzieckiem z zespołem Downa jak i kobiety, która ma pod sercem dziecko bez czaszki czy mózgu.
Do wszystkich zainteresowanych: aktualnie na stronie Oko.Press jest artykuł pani doktor "Bezocze, mózg poza czaszką. Dzieci z wadami". Są zdjęcia. Można poszerzyć swoją wiedzę. Zachęcam.
kobyła24.10.2020, 21:43
Czekam na protest tych z LGBT,jakoś dziwnie się teraz nie ujawniają...
Henryk24.10.2020, 21:41
do @znakomicie

Ok gdzie mam podać nr konta? Bo chętnie bym to zrobił nawet i jutro.

Bo na forum publicznym tego nie mam zamiaru robić

Była ustawa która była idealnym kompromisem... To teraz zobaczycie skutki waszego ratowania życia :)

i według mnie @nowotarżanka przekazała dokładnie o co tym protestującym chodzi.

No ale tak podhale tutaj kobiety zawsze były traktowane jak wół roboczy bez prawa do głosu
BIOŁCON24.10.2020, 21:35
Masakra nie myślałem żę na PODHALU JEST TYLU MORDERCÓW
A.24.10.2020, 21:32
@ Anty aborcja do A.-masz racje jest inteligentnym gościem. Tylko taki człowiek potrafi podzielić kraj. Podzielić ludzi na lepszy i gorszy sort. Na równych i równiejszych. Takim jak ty sprał mózg, ale ja nie pozwolę zeby w 21 wieku koleś który nie ma swojej rodziny, żony i dzieci mówił mi jak mam żyć i jakich wyborów dokonywać. Zapewne jesteś wierzący i chodzisz do kościoła. Poczytaj co o równości ludzi powiedział ostatnio Ojciec Święty i zacznij wierzyć w Boga a nie w polski kościół i Jarosława.
Lasowy24.10.2020, 21:21
Protestujący- WSTYD..co by powiedział Jan Paweł II który był za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci...niech Bóg decyduję co będzie...dziękuję Bogu że mam zdrowe dzieci..widząc nieraz chore dzieci z rodzicami jestem pełen podziwu jak te osoby są silne..które mogły myśleć jak wy i mieć super życie..ale jestem pewien że kiedyś wielką nagrodę odbiorą...
nowotarżanka24.10.2020, 21:21
Do "mieszkanki Nowego Targu":

Proszę jeszcze raz na spokojnie przeczytać, co napisałam. Nie było moją intencją Pani urazić, ani nikogo innego.
Mój post dotyczył wad letalnych, a nie niepełnosprawności.

Pisze Pani, że taką decyzję Pani podjęła z mężem. Chylę czoła. Przed chwilą czytałam wywiad z Jagną Marczułajtis w Onecie. Też ma ciężko chorego synka. To była Wasza decyzja i nikomu nic do tego.

Uważam natomiast, że Pani osobista sytuacja i decyzja nie ma żadnego wpływu na kobietę, która dowiaduje się, że dzieciątko jest bezczaszkowcem czy poczęło się bez mózgu! Nie mogłabym powiedzieć żadnej kobiecie w takiej traumie co ma robić! Dlaczego zatem Pani mnie atakuje? Co jest nie tak z moim stanowiskiem? A dzisiejsza władza właśnie do tego zmusza kobiety. Nie ma na to mojej zgody.
Anty aborcja do A.24.10.2020, 21:17
***do A. Co Ty chcesz od Pana Jarosława boli was d** że dobrze doradza rządowi.. Wes sobie coś na wstrzymanie i ci co krytykują P. Kaczyńskiego bo nie macie zielonego pojęcia o polityce i uwierz mi że jak by nie on to by było gorzej PL jest bardzo inteligentny dobry strategiem,,,, jestem pewnie ze w całym KO nie ma tak inteligentnego gościa jak on, co do demwontrujacych guma i wąskie dzwi na nich K**** im w głowie a resztę dziecko zamiast urodzić i oddać do adobcji bo nie którzy co nie mogą mieć chętnie by zadoptowali, to lepiej zabić
D?Ajaccio24.10.2020, 21:05
Manifestacja ta wyraznie wykazala poziom ........... jej uczestnikow.
Skad oni sie urwali.
Barder watpie aby to byli mieszkancy Zakopanego-chociaz????
ppf24.10.2020, 21:03
Montesa 300rr
Nic straconego mają jescze eutanazje
znakomicie!24.10.2020, 21:03
Tak Henryku, tak! wyjedź jak najszybciej. I mniej w naszym pięknym kraju zwolenników zabijania tym lepiej dla wszystkich.

Jak spowszechnieje ci mordowanie dzieci to nie daj Bóg zabierzesz się za zabijanie emerytów bo "niepotrzebni i są obciążeniem dla reszty społeczeństwa?". A potem piekarzy bo ich za dużo, rzeźników - bo jest moda na weganizm, krawców - bo ciuchy można kupić w sieciówkach, kominiarzy - w ramach walki ze smogiem /jak nie będzie miał kto czyścić kominów to ludzie nie będą z nich korzystać/ - to właśnie wasze lewacka logika.

Dlatego - spełnij swoją groźbę i wyjedź. Jak zorganizujesz zrzutkę na bilet to słowo daję, że się przyłącze. Co tam - masz u mnie dwie stówy, tylko wyjedź głosić swoje światłe teorie na równie postępowy i oświecony Zachódw. Francja i Niemcy, albo Holandia - tak. Tam podziel się swoją teoria o mordowaniu dzieci - najlepiej wśród Arabów - na pewno docenią twoje idee.
nowotarżanka24.10.2020, 21:02
Do wszystkich narodowców góralskich:
Niejaki A. Dziambor - poseł KOnfederacji przed chwilą wydał oświadczenie, że nie można w cywilizowanym kraju oczekiwać od matki, że będzie rodzić dziecko bez mózgu! A sam podpisał wniosek o Trybunału Konstytucyjnego o zunanie za niezgodny z Konstytucją tzw. kompromis abotcyjny z 1993 r.
I co sądzić o takim człowieku? On pretenduje do rządzenia naszą Ojczyzną?
KPINA
mieszkanka Nowego Targu24.10.2020, 21:01
Wiesz "nowotarżanka" - większe brednie pisze tylko niejaki - "Ja". Teoretyzujesz i podniecasz cudzymi problemami. Mam niepełnosprawne dziecko - i co, twoim zdaniem jestem głupia bo je urodziłam wiedząc, że nie będzie jak inne zdrowe dzieci? Każdy ma prawo do życia i nie miałam prawa ani ja, ani mój mąż pozbawiać naszego malucha tego prawa. Jest szczęśliwe i przeżyje zapewne ciebie i innych krzykaczy.
k24.10.2020, 21:01
Jestem z Wami. Z uwagi na grypę nie mogę się dołączyć. Kochani walczy z głupotą. brawa za odwagę!
Byle na nich był koniec24.10.2020, 21:01
@ Montesa 300rr

Niestety!
nowotarżanka24.10.2020, 20:57
Do "też matka":
Boże co za bzdury Pani opowiada. Jaki 24 tydzień?!!! Gdzie Pani robiła usg w ciąży?!
Przecież takie wady letalne (śmiertelne) jak brak czaszki u dziecka czy brak mózgu są widoczne dużo szybciej.

Jaka częśc z Was tu mądra, jak wiedzą jak wspaniale by się zachowali. Nic nie wiecie, jeśli nie byliście w podobnej sytuacji. Co? Pewnie dzięki Bogu wszystko w ciąży było ok, zero poronień, bez obumarcia dzieciątka z powodu wady genetycznej, prawda? Nie macie więc pojęcia co przeżywa kobieta, która dowiaduje się, że jej dziecko jest śmiertelnie chore i umrze. Nie macie zatem ŻADNEGO prawa mówić innym co mają robić. Jedna zrobi tak, druga inaczej, bo może psychicznie tego nie wytrzyma, zwłąszcza jak zdarza się po raz kolejny.

I nie zasłaniajcie się Konstytucją, bo ona nic dla Was nigdy nie znaczyła. W Konstytucji jest mowa o ochronie godności każdego człowieka, także kobiety. Choć na Podhalu to mało popularne i niewielu wie co to znaczy.
Henryk24.10.2020, 20:56
Przeczytałem większość komentarzy i dochodzę do jednego wniosku.
Czas uciekać z tego ciemnogrodu jakim jest Polsza.
Taki zamordyzm i chciwość i zawiść to chyba nie spotykane w innych krajach.
wedle myśli
"ja moge mieć źle byle by sąsiad miał gorzej"

Znam osoby i to nie są pojedyncze przypadki co powiedziały że przez to orzeczenie nie chce mieć dzieci w polsce bo żone się ma tylko jedną i nie będą narażać jej życia jak wyjdą jakiekolwiek komplikacje. Dlatego lepiej nie ryzykowac
Ja24.10.2020, 20:55
do Adam, widać że Ty i podobni Tobie nigdy nie zajmowali się NIKIM ! Masz jakieś niepoważne wyobrażenie! Ile roboty jest przy zdrowym dziecku a co dopiero chorym. Ale wiesz co? Świetnie, liczę na to, że tacy jak Ty teraz będą zajmować się tymi dziećmi, niewolnicy 24/h na kilkadziesiąt lat, - byleby nie szło z moich podatkôw. 2. Jakim potworem trzeba być bez uczuć, aby te dzieci skazywać na tak ogromne cierpienie każdego dnia! Pseudo katolicy! Jak 100- lat temu mordowano dzieci zdrowe, bo były tylko z poza loża małżeńskiego było ok! Prawo ludzkie nie zawsze idzie z prawem Boskim!
A.24.10.2020, 20:51
@do zwolennikow Wyroku TK
Jeśli samodzielnie nie potraficie podejmować decyzji tylko Jarosław ma wam mówić jak macie żyć to powodzenia. My chcemy żyć w wolnym kraju i podejmować decyzje samodzielnie dotyczące naszego życia. Dla wszystkich którzy tak lekko wypowiadają się w tym trudnym temacie jestem bardzo ciekawa czy tez tak łatwo byłoby wam podejmować decyzje gdyby to Was problem dotyczył. Jeśli tacy w gębie jesteście mocni w domach dziecka czeka bardzo wiele chorych upośledzonych dzieci. Adoptujcie i pokażcie swój heroizm, ale nie mówcie nam kobietom jak mamy żyć i jakich wyborów dokonywać.
Przeciw Aborcji....24.10.2020, 20:49
Czyli większość z nich uważa że mordowanie jest ok tak? Aborcja to tak ładnie powiedziane... Zwykły MORD!
Adam24.10.2020, 20:21
Dobrze że Trybunał wydał taki wyrok. No i najważniejsze dobrze że tak jest napisana konstytuacja a nie inaczej. Prawo do życia dla każdego. Szkoda że idąc tym tropem nie ma w naszym kraju więcej wolności ale i tak trzeba się cieszyć z tego co jest a jest to na pewno krok w dobrą stronę.
PP24.10.2020, 20:19
Popieram werdykt wyrok TK ! Cóż manifestujący to przedstawiciele robta co chceta dzieci owsika !! Jestem za życiem i kierunek zmian jest dobry ! Zło jest hałaśliwe a ci manifestujący to właśnie to zło!
też matka24.10.2020, 20:06
Wady rozwojowe wychodzą około 24 tygodnia ciąży, a to jest już dziecko, a nie płód. Tym tokiem rozumowania chcecie mordować dzieci, bo mają wady, z których większość z powodzeniem można leczyć. A co gdy dziecko zachoruje mając 3-5 lat? Też mu łeb uciąć, bo rodzice chcieli zdrowe? Nikt nie zmusza do zajmowania się takim dzieckiem, można się już w szpitalu po porodzie zrzec praw.
Montesa 300rr24.10.2020, 20:03
Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić.

Ronald Reagan
Zakopian24.10.2020, 20:02
Do Oskar. Kiedyś partia w rozwinięciu skrótu PZPR i jej ideologia miała zbrojne ramię w postaci milicji obywatelskiej. Niechęć do MO tak przerosła do niej że trzeba było zmienić nazwę na policja. Na co dziś zbrojne ramię rządzących i kościoła zmieni nazwę. S,kosa że kosciol przyznawał się do rządzących partie upadają znikają grzebią swoich pod zgliszczani kto pamięta Ligę Polskich Rodzin dziś mój syn rozszyfrowuje ją jako Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. I nie jestem tu przejazdem.
sąsiad i ja24.10.2020, 19:53
Państwo PiS skutecznie realizuje plan podziału i skłócenia społeczeństwa, bo takim łatwiej się rządzi. Perfidne jest to, że taką sprawę przepchnęli w tym trudnym czasie pandemii. Przeciwnicy wyszli na ulicę i wzrost zakażeń będzie im przypisany. Rządy innych krajów potrafią przeprosić za popełnione błędy w czasie pandemii, a u nas nigdy nic nie maja sobie do zarzucenia.
Jo24.10.2020, 19:40
Brawo policja prać tych ceprów niech se w Warszawce protestują Zakopane na to nie zasługuje
ski24.10.2020, 19:33
chciałbym znać stanowisko zarządu głównego Z.P. w tej sprawie bo ono będzie dla nas wszystkich wiążące.
nowotarżanka24.10.2020, 19:33
A Nowy Targ śpi...Jak zwykle.
Tak na marginesie: jak były protesty w grudniu 2015 r. w obronie Trybunału Konstytucyjnego, to słychać było: to nie mój problem, ach ci prawnicy coś wymyślają, stare dziadki bronią nie wiadomo czego, a co to ten Trybunał!!
No i macie: tak oto polityka, fundamentalizm wkroczyły w życie każdego Polaka i tego zangażowanego w życie publiczne, i tego co ma wyrąbane na wszystko i generalnie "moja chata z kraja".
Władza (każda!) mająca podległy Trybunał Konstytucyjny urządzi Wam życie jak będzie chciała. Czy to w kwestiach światopoglądowych, czy gospodarczych czy zdrowotnych. I nikt nas nie obroni. Jest już pozamiatane!
Zbulwersowany24.10.2020, 19:33
Jak widzę dziewczynkę tak jak ta co trzymie mikrofon i przeklina do niego, odrazu mogę stwierdzić że g***iara w ogóle nie wiem o czym ten protest jest tylko wularyzmy umie używać,,,, czemu policja stoi jak capy zapis lepić mandaty za wulgaryzmy. Przydał by się Łukaszenko by rozegrać tą ***, Bóg Honor Ojczyzna
mb24.10.2020, 19:31
Zakopane, WSTYD!

Obejrzałam, posłuchałam i jestem zażenowana. Jeśli cała argumentacja sprowadza się do używania wulgaryzmów, powtarzania "jestem wk***, wypier** i je*** PiS", to Apokalipsa nadejdzie szybciej niż panu z manifestacji się wydaje.

W przyszłym tygodniu wszyscy wspierający manifestacje podziękujcie i pogratulujcie sobie gwałtownego wzrostu zakażeń. Problem aborcji rozwiąże się sam, jak nas nie będzie.
Rych24.10.2020, 19:30
Logika tych wszystkich kOD i oBYWATELI : anty PIS! Wyrok TK - źle. Obostrzenia PISu - źle. 500+ - źle ( choć sami jeżeli przysługuje to pobierają )Ale gęby maseczkami przysłonięte...żeby na zdjęciach sąsiedzi i znajomi nie poznali bo wstyd. O konstytucji krzyczą, chodź jednego artykułu nie wymienią z niej. Już wiecie dlaczego jesteście w mniejszości ? I czemu to PIS wygrywa wszystkie ostatnie wybory? Przypomnę : 2xprezydenckie( w tym jeden raz w dobie pandemii, kiedy wszyscy są wku...nie na rządy we wszystkich Państwach - w tym i u nas. 2x do sejmu, do PE inSamorządowe. I ten PIS nadal prowadzi we wszystkich sondażach, nawet tych na zlecenie opozycyjnych mediów i mimo tej przeklętej pandemii. Czemu tak się dzieje ? Przez hipokryzję tych wszystkich protestujących oraz przez ponizająco niski poziom politycznej opozycji. Dla mnie wyrok TK to jakaś farsa i raczej służy WYŁĄCZNIE jako przykrywką czegoś. Ale wy dalej prowadzcie swe wojenki
takie tam24.10.2020, 19:25
po co prawo i zasady wycofać wszystko niech każdy robi co chce po co policja sądy . Może czas wrócić się do bezprawia każdy będzie robił co chce kradł zabijał gwałcił i co tam będzie chciał. Bo skoro nie umiecie żyć wedle zasad które są dla wszystkich to może trzeba dla każdego z osobna prawo ustanawiać . Nie interesuje mnie kto co robi z kim śpi i wiele mi nie pasuje w tym co jest w Polsce ale poziom tego co się dzieje że banda i....... protestuje bo prawo nie jest po ich myśli to dopiero żenada widać jesteście mniejszością która posiada geny Neandertalczyk skazana na wymarcie jak nie pasuje to wracać do przodków i po drzewach skakać
osioł24.10.2020, 19:24
no rzadzacy powinni juz te samoloty ucieczkowe tankowac aby do Palestyny starczyło
mario24.10.2020, 19:12
Oskar nie wiesz o czym piszesz.to trudny temat ,a ty masz prostą niezawodną receptę.
Luscyfer24.10.2020, 19:05
Brawo Zakopane . Kotły już rozgrzane . Mam nadzieję , ze to nie tylko efekt jakiegoś nadchodzącego halnego .
Artur24.10.2020, 19:02
Czwartkowy wyrok TK jest za cywilizacją życia. Brawo TK.
Ja24.10.2020, 19:02
A może przeciwnicy tej ustawy??? Muszą się ze wszystkim zgadzać jak barany, bo inaczej przeciwnicy? Dziwny tytuł...po urodzeniu oddawać im te dzieci i traktować jakby były zmarłe. To zmienią ustawę. Dwa niby PIS jest za rodzinom, a facetom bardziej ekonomicznie opłaca się rzucić rodzinę i dzieci, bo państwo to ? rodzinne ? chroni alimenciarzy. Wybór być w związku i utrzymywać rodzinę dzieci? Czy rozwôd bez zobowiąza?? Bez alimentôw.... można się dorabiać... same luxusowe auta jeżdżą. A państwo za nich 500 zł płaci i się dziwi czemu dzieci nie ma , No czemu ?:D
wilk24.10.2020, 19:00
OK.Ale gdzie byliście jak były wybory?
EXC24.10.2020, 19:00
Powinni pałą to rozegnać i gomowymi kulami...kobietą współżycia się chce na prawo i lewo a potem aborcja bo problem ..zabijanie nienarodzonych dzieci /.../

Proszę się skupić na komentowaniu - szczególnie na ortografii i gramatyce, a nie na mojej skromnej osobie. Moderator.
d24.10.2020, 18:58
Oto mamy na obrazkach zwolenników mordowania.
SS24.10.2020, 18:58
Przydałoby się coś więcej niż takie protesty.
Proponuję /.../

A ja proponuję przeczytać regulamin na dole strony. Moderator.
Smutny24.10.2020, 18:57
Jak na filmie jesteśmy Zakopany!Żałośni opętani kasa ludzie bez wiary!Tak trzymać!Ginie nasza wir,ginie pomalutku!
Zwolennik PIS24.10.2020, 18:57
Prawo i Sprawiedliwość zasadniczo działa dobrze, w interesie Polski i Polaków. Zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych jest jednak skandalicznie głupie. Spowoduje tylko podwyżkę cen za nielegalną aborcję i wzrost liczby wyjazdów aborcyjnych za granicę.Nikt nie może bowiem zmuszać kobiety pod groźbą kary do urodzenia ciężko upośledzonego dziecka. Jakie życie ma przed sobą to dziecko i ta rodzina? Potem latami utrzymywanie tej wegetacji na koszt państwa, czyli nas społeczeństwa? Trzeba zostawić wolny wybór rodzicom bez przymusu karnego.W przeciwnym razie cofniemy się do średniowiecza.
pacjent24.10.2020, 18:57
Do wszystkich zwolenników aborcji dzieci u których wykryto wady płodu - TEN TEMAT PRZERABIALI JUŻ SPARTANIE JAKIEŚ 200 l p.n.e. i jak na tym wyszli wszyscy wiemy. A idąc dalej tym torem to wprowadźmy prawo, które pozwoli mordować ciężko chory w szpitalach - przecież ich leczenie to ogromne obciążenie finansowe dla społeczeństwa.
zez24.10.2020, 18:56
@ Oskar. Nie podoba nam się PiS . A ty masz o czymkolwiwek pojęcie? Wyraźnie widac , ze nie, po tytm co napisałes
Oskar24.10.2020, 18:27
Kodziarstwu nic się nie podoba. Krzyczą o konstytucji a nie mają o niej pojęcia. Policja powinna długimi pała mi rozgonic to talatajstwo.
z tąd24.10.2020, 18:22
Protestujący,trzymam za Was kciuki,rękami,nogami.POWODZENIA !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl