06.11.2020, 12:37 | czytano: 3695

Pogranicznicy przyłączyli się do akcji "Nowe jutro dla Świderków"

zdj. KaOSG
Sześciu strażników granicznych - na co dzień pełniących obowiązki służbowe w Placówce SG w Zakopanem - zaangażowało się w akcję „Świderki Challenge”, pomagając w czasie wolnym od służby przy budowie nowego domu dla nieuleczalnie chorych dzieci.
Przypomnijmy, w Białym Dunajcu powstaje dom dla ośmioosobowej rodziny Świderków. W rodzinie jest czworo dzieci, z czego troje dotkniętych jest chorobą genetyczną - zespołem Leigha. Dom budują ludzie wielkiego serca. Wspierają ich przedsiębiorcy, osoby prywatne oraz w dużej mierze strażacy. Ci ostatni rzucili wyzwanie kolejnym jednostkom OSP, strażakom zawodowym, policjantom i innym służbom mundurowym.
- Wszyscy chętni do pomocy codziennie rano spotykają się, ustalają harmonogram pracy i ruszają do działania. Pomóc może każdy. Choroba tych dzieci postępuje, przy łóżeczkach jest coraz więcej sprzętu medycznego, a potrzeba do tego miejsca, dlatego wybudowanie domu jest tak istotne - tłumaczy Justyna Drożdż z KaOSG i przypomina: - To już kolejna akcja kiedy ekipa mundurowych z Zakopanego angażuje się w akcje charytatywne. Cały czas wspierają zbiórkę nakrętek dla Lenki Cholewy, brali udział m.in. w wyzwaniu #GaszynChallenge, a przy Placówce Straży Granicznej w Zakopanem działa Klub Honorowych Dawców Krwi, który wielokrotnie uczestniczył w licznych zbiórkach krwi.

s/ zdjęcia w galerii poniżej - Karpacki Oddział Straży Granicznej
zobacz także
komentarze
Aga06.11.2020, 16:31
BRAWO SG!!!!!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl