08.11.2020, 10:43 | czytano: 3172

"Serca dla potrzebujących" w Podczerwonem i Koniówce (zdjęcia)

arch. szkoły
Przed remizami OSP w Podczerwonem i Koniówce stanęły duże pojemniki na nakrętki. "Metalowe serca" zapełniane będą przez mieszkańców plastikowymi nakrętkami z butelek po napojach, a potem przekazywane na rzecz potrzebujących.
O pojemniki dbać będą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem należący do Szkolnego Wolontariatu, który wspiera podopieczną fundacji “Kawałek Nieba” – Lenę Cholewę.
- Dla nas to tylko odpady, a dla potrzebujących są niezwykle ważne. Można je sprzedać do ponownego wykorzystania, a pozyskane środki finansowe przeznaczyć na rzecz chorych dzieci – mówią Agata Duraj i Danuta Skorupa, opiekunki szkolnego wolontariatu w Podczerwonem.

– Do tej pory nakrętki zbierano w szkole, a teraz, pomimo jej czasowego zamknięcia (z powodu sytuacji epidemicznej) można to będzie robić nadal. Do akcji mogą dołączyć się wszyscy mieszkańcy Podczerwonego i Koniówki, a także okolicznych miejscowości - dodaje Danuta Skorupa.

Agata Duraj przypomina, że akcja “Serce dla potrzebujących” zainicjowana została przez Radę Rodziców i Wolontariat naszej szkoły i Ochotnicze Straże Pożarne w Podczerwonem i Koniówce i dziękuje strażakom za udostępnienie miejsca przed remizami.

Szkolny wolontariat serdecznie dziękuje osobom, które sfinansowały przedsięwzięcie. Serca zostały wykonane charytatywnie przez Mieczysława Stramę – Usługi Stolarskie Mstol z Koniówki i Tomasza Leję – Warsztat Samochodowy z Podczerwonego. Wśród fundatorów, dzięki którym można było zakupić materiał niezbędny do wykonania serc jest firma DRZEWKARCZ – Karol i Józef Karcz, firma odzieżowa Cristo Pelli - Katarzyna i Krzysztof Konopka i Pomoc Drogowa
Krauzowicz – Adrian Krauzowicz.
- Zachęcamy wszystkich do naśladowania naszego patrona – Brata Witalisa i do pomocy potrzebującym. “Ten jest dobry, kto chce być dobrym” - podsumowują członkowie wolontariatu.

mat. pras., opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl