10.11.2020, 09:23 | czytano: 6494

Komunikat dla mieszkańców i turystów

Urząd Miasta w Zakopanem przypomina, w związku z pojawiającymi się wątpliwościami, że wynajem prywatnych kwater, apartamentów czy pokoi hotelowych, jest możliwa tylko pod pewnymi warunkami.
Przede wszystkim pokoje nie mogą być wynajmowane turystom. Mogą z nich korzystać jedynie goście będący w podróży służbowej, będący zawodnikami na zgrupowaniu, będący osobami wykonującymi zawód medyczny oraz będący pacjentami i ich opiekunami, jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej.
oprac. r/
komentarze
paragon16.11.2020, 13:45
cwaniak nie zginie
Roni11.11.2020, 02:53
Mam nadzieję że szybko wprowadzą pełny lockdown tak jak to było na wiosnę, a razem z nim zakaz przemieszczania się. Skończy się kombinowanie z "lewym" wynajmowaniem, i najazdem ceprów rozsiewających to dziadostwo. A tych co wynajmują na legalu, wesprze kolejną tarczą "dobrotliwy" rząd, na który Podhale tak licznie głosowało.
grypa10.11.2020, 22:22
W zeszłym roku i wcześniej też panikowaliście z powodu przeziębienia bezobjawowego,kataru? Ale jesteście cieńcy,zmanipulowani przez media.
sąsiad i ja10.11.2020, 14:09
Trzeba zamknąć cały kraj na miesiąc, bo my nigdy nie wyjdziemy z tego znając pomysłowość Polaków.
Sonsiad10.11.2020, 14:04
@taksówkarz , wiem że żyją z turystyki ale nie szkoda mi tych tzw bidnych ko?cieliscan co na lewo mają już rezerwacje do konca roku ale podatków to junie bo nima za co nima nima
ZochazKrakowa10.11.2020, 13:56
Urząd może przypominać o zarządzeniach, obostrzeniach, ale górole na czarno wynajmują - najlepiej to było widać w niedzielę późnym popołudniem na zakopiance - tysiące samochodów z obcymi rejestracjami wracało do domów po weekendzie na Podhalu. Aha, pewno WSZYSCY byli służbowo, albo spali pod gołym niebem a zakupy zrobili wcześniej w biedronce. Hulaj dusza, a zaraza się niesie.
taksówkarz10.11.2020, 11:35
@Sonsiad,mieszkaniec. Zakopane żyje głównie z turystów a tu proszę, jakiś pseudo wirus mózgi wam zaatakował.
cwaniactwo uważa się za sprytne10.11.2020, 11:35
UM apeluje do mieszkańców? Mieszkańcy w tym mieście mają prawo do zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa i respektowania prawa przez PRZEDSIĘBIORCÓW, którzy robią co chcą, uważając, że są tacy sprytni w imię pobożności okazanej w ostatnią niedzielę na Wiktorówkach.
mieszkaniec10.11.2020, 10:40
Dużo tych służbowych pobytów. Przyjechali liczyć już policzone kozice? Czy ktoś w tym mieście nad czymś panuje, czy ta farsa z pseudo przestrzeganiem prawa będzie trwać dalej? Zabierzcie się w końcu do roboty i egzekwujcie to, co podobno zostało wprowadzone do chronienia nas.
Sonsiad10.11.2020, 10:14
W takim Kościelisku to już prawie wszystkie pokoje zarezerwowane hehe pewnie sami zawodnicy i pacjenci z opiekunami
Zobacz pełną wersję podhale24.pl