14.11.2020, 13:55 | czytano: 1869

Władze Zakopanego nie będą podwyższać podatków

Arch. Podhale24.pl
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula wydał komunikat, w którym poinformował, że w związku z pandemią i trudną sytuacją przedsiębiorców, w 2021 roku miasto utrzyma stawki podatków na dotychczasowym poziomie. Włodarz zapowiedział też zwolnienia z podatków dla pojazdów z napędem elektrycznym i zeroemisyjnych.
"Szanowni Państwo, ze względu na zbliżający się koniec roku musieliśmy podjąć decyzje związane z budżetem naszego Miasta na kolejny rok. Mamy świadomość, że trwająca od marca pandemia koronawirusa to bardzo trudny okres dla Mieszkańców i Przedsiębiorców Zakopanego. Dlatego mamy wielką nadzieję, że decyzje finansowe, które podjęliśmy, pomogą wszystkim przetrwać ten trudny czas.
Na zbliżającą się sesję Rady Miasta przygotowaliśmy m.in. dwa projekty uchwał w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych na rok 2021.

Dla dobra naszych Mieszkańców postanowiliśmy skonstruować budżet w taki sposób, aby nie niósł on ze sobą żadnych dodatkowych obciążeń. Dlatego wysokość poszczególnych stawek podatkuod nieruchomości nie uległa zmianiew stosunku do roku 2020.

Pomimo wzrostu inflacji stawki podatku od nieruchomości pozostawiono na poziomie roku 2019, natomiast stawki podatku od środków transportowych pozostawiono na poziomie roku 2017.

Co ważne, w czasie, gdy niemal każda instytucja próbuje w jakiś sposób zrekompensować sobie skutki kryzysu gospodarczego, który dotknął nasz kraj, wszystkie stawki podatkowe w naszym Mieście na 2021 rok są w dalszym ciągu na poziomie niższym od stawek maksymalnych dopuszczonych przez Ministerstwo Finansów.

Dodatkowo mając na względzie walkę o środowisko naturalne, przygotowaliśmy projekt uchwały w sprawie zwolnień w podatku od środków transportowych dla pojazdów z napędem elektrycznym. Zwolnienie w podatku dla pojazdów zeroemisyjnych to kolejny krok po instalacji stacji ładowania, który ma na celu ma na celu poprawę stanu powietrza w naszym mieście.
Stale monitorujemy sytuację związaną z rozwojem pandemii. W nadchodzącym roku, podobnie jak w roku 2020, w zależności od możliwości finansowych Miasta będziemy podejmować działania w ramach Tarczy Antykryzysowej, wspierające Mieszkańców oraz Przedsiębiorców.

Burmistrz Miasta Zakopane
Leszek Dorula".

oprac. r/
zobacz także
komentarze
szarak16.11.2020, 12:53
Koledzy biznesbacowie będą zadowoleni. A mieszkańcom podniesiemy za śmieci, za wodę, za ogrzewanie...
frajer14.11.2020, 15:15
W Szczawnicy zobaczymy bo zawsze im mało. Zamiast brać za cumowanie od flisaków, chcą zbudować im nową przystań.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl