22.11.2020, 18:55 | czytano: 10533

Kampania informacyjna na nowotarskim placu targowym. "Włącz myślenie" (zdjęcia i film)

zdj. nadesłane
NOWY TARG. "Media i politycy rozsiewają wirusa paniki" , "Zdejmij kaganiec, jesteś wolnym człowiekiem" - takie m. in. hasła rozbrzmiewały na w niedzielę na targowicy. To kolejna akcja, będąca jak mówią organizatorzy - odpowiedzią na słowa Prezesa Rady Ministrów o kolejnych ograniczeniach, jakie obowiązywać będą od 28 listopada.
Od organizatorów otrzymaliśmy relację:
"W odpowiedzi na apel premiera Mateusza Morawieckiego, zapowiadającego ograniczenia w przemieszczaniu się, zamknięcie szkół na dłuższy czas, czy skumulowanie ferii w jednym okresie czasu – My Podhalanie, wyrażamy głęboki sprzeciw, wobec działań podejmowanych przez rząd na terenie naszego kraju. Obecnie podejmowane działania, to działania wbrew polskiej racji stanu. My Polacy, nie możemy się na to godzić.

Jak mawia minister Gowin: „Te święta to czas nadziei, ale też test, od którego będzie zależeć, ile polskich firm przetrwa, ile rodzin uniknie dramatu utraty miejsc pracy."

Jeżeli społeczność na Podhalu prędko się nie obudzi...tych polskich, tych naszych regionalnych firm, nie przetrwa wiele. Rodzin dotkniętych dramatem będzie znacznie więcej, niż przypadków zakażeń, zachorowań, czy chorób „bezobjawowych" wywołanych przez koronawirusy . Tegoroczne święta nie będą czasem nadziei. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą czasem próby.

Przykładów nie trzeba daleko szukać. Kilka dni temu o ratunek apelowali Kupcy z Nowej Targowicy do mieszkańców Podhala: „Mieszkańcy Podhala, ratujcie wraz z nami nowotarski jarmark! Ratujcie polskich przedsiębiorców, ich rodziny, dzieci. Ratujcie polską gospodarkę!" Jak myślicie, ile polskich firm przetrwa do Świąt Bożego Narodzenia?
Mieliśmy dzisiaj okazję wysłuchać Kupców z Nowej Targowicy. W większości przypadków ich sytuacja jest tragiczna. Słowacy praktycznie przestali już do nich zaglądać na jarmark. Ich obroty drastycznie zmalały. Wychodząc naprzeciw apelom Kupców, postanowiliśmy udać się do nich dzisiaj na zakupy. W międzyczasie przeprowadziliśmy również kampanię informacyjną.

Branża hotelarska i turystyczna jest na skraju zapaści… Kupcy apelują o pomoc… Ludzie tracą pracę… Czy jesteśmy w stanie uratować dziś polską gospodarkę, czy tylko biernie się przyglądać?"


opr.s/
zobacz także
komentarze
Babcia Erysia08.12.2020, 06:17
Przejęcie i globalizacja gospodarki światowej a nie pandemia na miarę eboli. Gdyby oddzielić tę rządową szopkę, to był sezon grypowy. Wystarczy porównać statystyki śmiertelności z ostatnich lat, wziąć poprawkę na przekłamywanie danych oraz zwiększoną śmiertelność z powodu długiego zaniedbania innych chorób. Miałam covid przez dwa tygodnie, i był znacznie lżejszy niż rota-wirus z przed trzech lat.
Wyrocznia26.11.2020, 01:12
Ten wirus nie jest zbyt groźny, ale w razie jakby cały ten teatrzyk pandemii nie zadziałał, to wypuści się groźniejszy, a wszystko po to żeby ludzi przenieść na wyższy poziom niewolnictwa. Depopulacja jest planowana i po to masowe szczepienia, ale nie bójcie się, nie będziecie umierać nagle i nie wszyscy, a przed śmiercią zdążycie jeszcze dać zarobić firmom farmaceutycznym. Sporo ludzi straci też możliwość rozmnażania się. Nie macie pojęcia co się wyrabia za waszymi plecami i nawet się nie zastanawiajcie, tylko żyjcie tak jak wam nakazują z góry. Noście maseczki, idźcie się szczepić jak przyjdzie taki rozkaz i słuchajcie władzy. Nie łudźcie się, że jesteście na tyle mądrzy, że w razie czego wyjdziecie na ulice i się zbuntujecie, bo nie jesteście. Macie pewne ograniczenia intelektualne i nigdy nie będziecie w stanie zrozumieć kto tak naprawdę jest waszym panem. Działajcie według wytycznych z tv, a z pewnością łagodniej będziecie przechodzić stan zniewolenia. Głowa do góry, będzie dobrze!
gorol25.11.2020, 13:52
Do wojtek
Chyba pomyliłeś artykuł?! ;)
W25.11.2020, 09:48
Mam doskonały przykład z najbliższego otoczenia, dwie osoby, małżeństwo, w ciągu 4 dni pożegnało się z tym światem. A jeszcze tydzień wcześniej mówiliśmy sobie dzień dobry, później mieli kwarantannę... No ale chyba nie mam racji, coś wymyślam, koronawirus nie istnieje.
wojtek25.11.2020, 06:41
Głupków dla których życie drugiego człowieka nie ma znaczenia, byle by tylko on wypchał sobie portfel nie brakuje. Rząd stara się pomagać wszystkim w miarę możliwości. Przecież Polska to nie tylko kupcy.
Eldorado24.11.2020, 17:24
Do kibic
Jak nie chcesz to nie zapinaj, najwyżej zmniejszysz swoje szanse na przeżycie podczas wypadku, ale po co o tym piszesz?? Chyba że wiesz o jakimś powiązaniu covid-pasy...
kibic24.11.2020, 13:06
A JA NIE CHCE ZAPINAĆ PASÓW W SAMOCHODZIE - to jest naruszenie mojej wolności
normal24.11.2020, 13:03
Jak wam w tej Polsce tak źle to wyjedźcie w końcu za granicę do lepszego bytu.
Dajcie żyć innym normalnym obywatelom.
Mnie akurat jest dobrze i nic nie chcę zmieniać a mycie rąk czy ubranie maseczki to dla mnie nie jest problem
cowid +24.11.2020, 11:15
@ grypa
Chyba nie zrozumiałeś co napisałem i do kogo. Przeczytaj jeszcze raz.
grypa23.11.2020, 20:18
No jest tu na forum paru fanów paniki,zawirusowani przez media co mają zapasy papieru toaletowego,makaronu panikarze. 888,haha,wieśniak,cowid +, Oskar .Pewnie od marca w domu, metr od toalety się nie oddalili.
Sx do wiesniak23.11.2020, 13:27
Przestań straszyć ja nie mam kwalifikacji ,żeby iść leczyć ale uwierz , że Większość szpitali jest pustych nic nie leczą ,nikogo nie przyjmują liczy się tylko COVID ,bo to kasa i to ogromna poczytaj trochę i zobacz inne źródła niż tv to może zrozumiesz jak cię robią w ... .Jak jest tak źle to niech skierują wszystkich lekarzy do walki ,niech pozamykają gabinety lekarskie prywatne i niech leczą covidowcow ,;bo do tego są stworzeni i na to się uczyli .Jak jest wojna to żołnierz idzie na nią i walczy ,bo taka jego rola, a jak twierdzisz ;że jest tak źle to niech idą lekarze na wojnę ,a nas przestań straszyć jak sam nie widziałeś .
cowid +23.11.2020, 13:20
@ Antek
To nie noś maseczki, wcześniej ten obowiązek był całkowicie bezprawny.
A teraz po uchwaleniu ustawy "bezkarność +" nadal nie istnieje, bo ustawa ta nie jest opublikowania w Dzienniku Ustaw, więc to martwe prawo.
Chcieli płacić podwójnie lekarzom od cowida, napisali to w ustawie,
a dopiero potem policzyli i wyszło, że nie ma kasy.
I ustawa uchwalona, podpisania przez belwederskiego leży nie stosowana.
DO Mądry23.11.2020, 13:14
Mądry
Dzien dobry wszystkim. Ja sobie noszę maseczke Ale nie dlatego że jestem słaby czy zmanipulowany , tylko noszę ja dla swojego bezpieczeństwa i ludzi wokół mnie. Pozdrawiam

To czy jesteś taki mądry, to się jeszcze okaże :)
Ja uważam, że jesteś niedoinformowany, bo słuchasz nieodpowiednie media ;)
Warto posłuchać!!!!!!23.11.2020, 13:08
wiesniak
"ci co niewierza w pandemie to prosze zglosic sie do szpitala i byc wolontariuszem to uwierzycie daj im boze wyzdrowiec"

Większość z tych, którzy tak twierdzą, zazwyczaj nie wiedzą o czym mówią i nie mają bladego pojęcia jaka jest prawda ;)
Zapewniam Cię, że gdybyś pracował w takim miejscu miałbyś zupełnie inne zdanie ;) Więc nie pisz bzdur, jak nie kumasz o co chodzi Ty i Tobie podobni !! OK
Powtórzę za większością rozsądnych głosów w tych komentarzach
SUPER AKCJA!!!
BRAWO DLA WAS AKTYWNOŚĆ I ODWAGĘ !!!!
Antek23.11.2020, 12:49
Do madry

No widzsz, ja też noszę, ale dlatego, żeby nie zapłacić mandatu i żeby się nikt do mnie nie przypierniczał. A może mam zły powód i trzeba by mnie odpowiednio pouczyć????
AGA23.11.2020, 11:21
TO DLACZEGO MAJĄ MASECZKI:)
Mądry23.11.2020, 11:20
Dzien dobry wszystkim. Ja sobie noszę maseczke Ale nie dlatego że jestem słaby czy zmanipulowany , tylko noszę ja dla swojego bezpieczeństwa i ludzi wokół mnie. Pozdrawiam
Ozdrowieniec23.11.2020, 10:50
Brawo. Oby jak najwięcej ludzi przejrzało na oczy. Wykończają gospodarkę w imię tak małej liczby ciężkich przypadków. Oszukują i sieja panikę.
Magda23.11.2020, 10:39
Wciskaliście ludziom szajs to macie to na co zasłużyliście. Wszystko wraca do was i nie składajcie na pandemię.A słowacy i tak do was szybko nie przyjadą.
Janusz23.11.2020, 10:26
Ci co się boją pandemii to najwiecej łażą .To musicie wiedzieć ,że skoro jeszcze nie zaraziliście to wirus nie jest dla was groźny.Wirus był już w każdym sklepie i markecie tylko pracownicy mają siedzieć na chorobowym i nikomu nic nie mówić .Mają zakaz mówienia ,żeby sklepów nie pozamykali ,bo przecież to są jedyne biznesy które od wiosny mają żniwa .Tak samo w każdym zakładzie i w każdej firmie covid już był tak samo pracownicy mają zakaz mówienia .Więc w końcu przestańcie się bać i włączcie myślenie .
Adam23.11.2020, 10:13
Jak tak się boicie tego wirusa to zajmijcie sobie miejsce na stadionie narodowym ,bo tam jest go pełno .Dwa tygodnie temu mówili ,źe już jest pełny i trupy się tam nie mieszczą ,a teraz okazuje się ,że pełnowyposażony szpital stoi prawie pusty .Lekarze zarabiają tam 200 zł. za godzinę dostają jedzenie i picie nawet piwo i mieszkają za darmo w pięciogwiazdkowym hotelu .Szpital się rozbudowuje ,a za każde gotowe łóżko do przyjęcia pacjenta covidowego NFZ płaci 1200zł dziennie .Wyłączcie tv włączcie w końcu myślenie .
Lol23.11.2020, 10:04
Zapraszamy w czwartek i sobotę to zobaczycie do czego doprowadziła fałszywa pandemia .Zniszczyli ludzią życie ,pozamykali im biznesy ,a dopiero teraz przybędzie zawałowców ,udarowców i samobójców .Ludzie mają kredyty ,lizingi pieniądze zainwestowane w towar i zostają bez pomocy i środków do życia .Na powikłania po tym pseudo wirusie umrze więcej ludzi niż na wirusa .
Sx23.11.2020, 09:56
Jak im udało tak się zastraszyć społeczeństwo ,jak nasi ojcowie i dziadkowie obalili komunę i wygrali wojnę ,jak można tak się ,aż bać wirusa ,który dla 80 procent ludzi jest bezobjawowy .Wstyd jest już być Polakiem i mieszkać w tym kraju ,którym rządzą żydowscy biznesmeni .Tylko biznes się liczy na maseczkach ,rękawiczkach ,respiratorach ,pulsometrach ,lekach i szczepionkach .Gdzie ludzkie odruchy nie ma ,bo to wysłannicy szatana.
JEDNOCZMY SIĘ !!!23.11.2020, 09:51
Kochani organizatorzy :)
Bardzo WAM dziękuję, budzicie Polaków !!
Świetna akcja, fantastyczny pomysł !!!
Jesteście iskierką, od której cała Polska zapłonie. Będzie Was coraz więcej

Kochani czytelnicy !!!
Niestety ONI mają rację, świat zmierza ku zagładzie, jeśli się nie zjednoczymy, to będzie z nami bardzo źle. Musimy sobie pomagać, musimy się jednoczyć.
Przykro słyszeć, że jest jeszcze 1/3 społeczeństwa, która nie widzi niebezpieczeństwa !!!!!
rozsądek....23.11.2020, 09:44
@888
A ty co robisz dla dobra ludzkości ?!?!?
Pewnie siedzisz i pierdzisz w stołek przed telewizorem, bo nie sądzę aby było cię stać na coś więcej.

Może kiedyś zrozumiesz, o ile zaczniesz myśleć, że Ci MŁODZI LUDZIE ROBIĄ KAWAŁ DOBREJ ROBOTY !!!!!
rozsądek....23.11.2020, 09:41
@hahaha
@mm
Prokuratura to akurat powinna się Wami zająć za brak myślenia, Rusz głową człowieku jeden i drugi, bo obudzicie się z ręką w nocniku !!!!
Góralka23.11.2020, 09:39
@podwójne dno
Jak Ty możesz wiedzieć, co jest dobre, skoro Ty nawet nie odróżniasz kto do ciebie mówi :)
WYŁĄCZ TELEWIZOR I WŁĄCZ MYŚLENIE, O ILE JESZCZE MASZ MÓZG !! :)

tak na marginesie
PIS + PO + LEWICA = JEDNO WIELKIE ZŁO
Oskar23.11.2020, 09:36
Jakim prawem kilku oszołomów wypowiada się w imieniu wszystkich Podhalan ? Tak samo jak kilka lamparcic z błyskawicami na łbach mówi w imieniu wszystkich kobiet ? Gdyby jarmarczni handlarze oferowali rodzimy towar za rozsądną cenę to mieli by polskich klientów a tam 90% towaru to chińskie badziewie droższe niż w sklepach. Rząd powinien jeszcze bardziej zaostrzyć restrykcje by zahamować zaraze.
wiesniak23.11.2020, 09:34
ci co niewierza w pandemie to prosze zglosic sie do szpitala i byc wolontariuszem to uwierzycie daj im boze wyzdrowiec
Dm23.11.2020, 08:24
Handlującycy to górale ,koń by się uśmiał.Pokażcie twarze i opuście ceny bo wszystko droższe. niż niejednym ekskluzywnym sklepie. Byłam w sobotę, żeby wspomóc kupcą i już więcej nie pójdę.
Pora działać na poważnie23.11.2020, 08:06
Zgromadzeń nie wolno.
Referendum też pewnie nie wolno.
Dostępu do informacji o ostanie państwa nie ma.
Nikt nie szuka sprawców powstania wirusa.
Nikt nie szuka lekarstwa, tylko szczepionki i to po dwa razy.
Na Słowacji już mają certyfikaty zdrowotności (znamię bestii).
Najbardziej "pobożny" jest covid, cały czas siedzi w kościele.
Nie taką władzę dawaliśmy tym ludziom co się uważają za wszechwładnych.
Sejm to jakaś atrapa przedstawicielstwa narodu.
Co jest grane?

Zacznijmy się aktywnie tym interesować.
Powinno powstać centrum monitorowania poczynań "władzy" , skutków jej działania i zbierania wszelkich informacji na temat traktowania obywateli w związku z covidem (mój sąsiad się zaczadził a został pochowany jako ofiara covida).

Popieram taką akcję, to dobry początek.
LILA22.11.2020, 23:36
Zastraszają ludzi a kto się jeszcze nie boi to na wiosnę puszczą nowego wirusa i wszyscy będą się trząść ze strachu hehe ciężkie czasy nas czekają ehh
podwójne dno22.11.2020, 23:34
Przecież wasze PO mówi że rząd nie radzi sobie z cowidem a wy namawiacie do łamania restrykcji.
LILA22.11.2020, 23:31
Zastraszają ludzi a kto się jeszcze nie boi to na wiosnę puszczą nowego wirusa i wszyscy będą się trząść ze strachu hehe ciężkie czasy nas czekają ehh
PL22.11.2020, 23:29
@ Swój chłop.Dlaczego kłamiesz? Co ci z tego że okłamujesz czytających?
hahaha22.11.2020, 23:29
Tak źle, tak niedobrze... namawiają do nie noszenia a sami się boją. Po prostu nie mają jaj. Szkoda ich popierać.
LILA22.11.2020, 23:26
Dziś maseczki zamykają nas w domach jutro zaszczepią odbiorą gotówkę tylko będzie można płacić kartą Polska bezgotówkowa ble ble za rok nas zaczipują dalej słuchajcie tv Głosowałam na PiS ale bez przesady Państwo nie może tak manipulować ludźmi!!!!!!! To ma być wolny kraj!!???
Jurek22.11.2020, 22:56
Brawo bo już myślałem że nie ma nadzieji w góralach którzy są tak zmanipulowani że zaszczepią się tym syf*m który mają w planach nam podac za który nikt nie poniesie odpowiedzialnosci,cała Polska się budzi i widza co się dzieje dookoła a górale śpią i bezgranicznie wierzą tej gebelsowskiej propagandzie w tv.Brawo chłopaki nie damy się.
goral22.11.2020, 22:45
ciesze sie ze tacy ludzie sa
MM22.11.2020, 22:25
Brawo dla tych ludzi.
katar bezobjawowy :)))22.11.2020, 21:57
Na reszcie widzę pozytywnych ludzi nie tylko zmanipulowanych,słabych psychicznie, fanów(@hahaha) jakiegoś świrusa.Brawo!
mm22.11.2020, 21:56
za sianie dezinformacji i narazanie innych na zachorowanie powinna zając się tym prokuratura
bmx22.11.2020, 21:44
Cała Europa ma jeszcze większe restrykcje, ale u nas jak zwykle bagienko. Macie pretensje do rządu ? Miejcie do siebie ! Przestrzegać wszystkich zaleceń sanitarnych i nie mącić. Kiedyś to się skończy !
Swój chłop22.11.2020, 21:13
3 słownie trzech pacjentów na covidowym w Nowym Targu. Ale epidemia warta upadku gospodarki i ludzkich dramatów. Dajcie już spokój z tym wirusem bo najbardziej atakuje z ekranu telewizora.
Tak źle, tak niedobrze...22.11.2020, 21:11
Do hahaha
Coś mi się wydaje, że jesteś z tych który napisałby coś w stylu "a gdzie mają maseczki? Dostali mandat?" gdyby nie mieli zakrytych twarzy. Takiemu nigdy nikt nie dogodzi...
88822.11.2020, 20:49
Czemu cwaniaki nie idziecie protestować do Berlina, Paryża,Rzymu....?te wasze kampanie i protesty sodomitek to tylko podjudzanie do nienawiści.Na szczęście większość ludu ma rozum i ma was gdzieś.
Radosc22.11.2020, 20:18
Popłakałam się ze wzruszenia, że na Podhalu sa ludzie świadomi. Ciekawe ile ich jest??
grudzien2822.11.2020, 20:18
Do tego prowadzącego reportaż - jeżeli lekarz mówi , że ludzie umierają na oddziale covidowym bo pielęgniarki się boją pacjentów i szybko uciekają to pytam gdzie ten lekarz jest ? Czy bada przez szybę ? Czy może z innego pomieszczenia ? Jakie podaje zalecenia ? Czy wogole tam jest ? Więc Nie mów fałszywych informacji na temat pracy pielęgniarek jak tam wogole nie byłeś , a to co zasłyszane to pierwsze sprawdź a później publicznie siej . Po za tym idź na jeden dzień na wolontariat i potem oceniaj ich prace
M22.11.2020, 19:39
BRAWO
Smok22.11.2020, 19:28
Bardzo dobra akcja!
nowotarżanin22.11.2020, 19:24
uwaga wybory-PiS , potem Duda na Podhalu 70 % to teraz wam odpłacają weżcie im podziekujcie
hahaha22.11.2020, 19:14
A sami zakrywają twarz. Idioci.
Wspaniała młodzież Podhala :)22.11.2020, 19:08
Brawo, jesteście super, fantastyczni, piękni, młodzi, kochani. Jesteście nadzieją na lepsze jutro dla Podhala i iskrą dla Polski. W Was nadzieja, że rozbudzicie serca Podhalan, które ślepo uwierzyły rządom najpierw PO a teraz PIS :)
DZIĘKUJĘ WAM ZA TO CO ROBICIE !!!
STAŚ22.11.2020, 19:06
Trzeba coś zaradzić !!! Musi być konsensus !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl