27.11.2020, 12:35 | czytano: 2425

Nie będzie podwyżek podatków i nagród dla urzędników

Mieszkańcy Poronina mogą odetchnąć z ulgą. Nie będzie w przyszłym roku podwyżki podatków. Tak zapewniła podczas video-czatu Anita Żegleń, wójt Poronina, zapewniając jednocześnie, że nie przewiduje również żadnych nagród dla pracowników urzędu.
Mieszkańcy pytali wójt Żegleń, czy planuje ona podniesienie w przyszłym roku podatków. Poroninianie obawiali się, że wraz ze spadkiem dochodów samorządu - spowodowanym pandemią - władze gminy będą szukać pieniędzy podnosząc chociażby podatki od nieruchomości.
Wójt zapewniła, że żadne podwyżki nie są przewidziane. Szczególnie biorąc również pod uwagę ograniczenia, na jakie zdecydował się rząd w związku z feriami zimowymi. – Wszystkim jest bardzo trudno. Podwyżka cen śmieci była nieunikniona – mówiła wójt. - Oczywiście, w każdej gminie przydałyby się dodatkowe pieniądze, ale to nie są nasze własne pieniądze, a wspólne. Często słyszę, że macie nagrody, posadki w urzędzie. Zapewniam - nie będzie w tym roku nagród. To kwestia przyzwoitości i solidarności z naszymi mieszkańcami, którzy ponoszą konsekwencje panującej pandemii, zarabiają mniej. To nieodpowiedni czas na podwyżkę podatków. Nie wiemy jak będzie wyglądała turystyka w przyszłym roku – powiedziała wójt.

Warto przypomnieć, że gmina Poronin podjęła już decyzję o zwolnieniu z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy nie mogli prowadzić swojej działalności po wprowadzeniu rządowych rozporządzeń związanych z koronawirusem, jeszcze z początkiem br.

js/
komentarze
Kadrowy.27.11.2020, 17:42
Zlikwidować o 50% urzędzsów we wszystkich gminach .
Na Orawie w pierwszej kolejności.
ciekawski27.11.2020, 16:39
A Nowy Targ co? Pójdzie śladem Poronina? Zapomnijmy!
KAsia27.11.2020, 15:38
Pewno że jak się ma super pensje to można darować sobie jeden rok nagrody.
W innych urzędach tak kolorowo nie jest a pewno będzie teraz tylko mówienie: Bo tam nagród nie ma....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl