27.11.2020, 14:04 | czytano: 2447

Centrum Nauki Kopernik zagości w Zakopanem

zdj. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło wspomóc szkoły oraz nauczycieli. Przygotowano specjalny program wspierający naukę zdalną, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo i jednocześnie zaszczepić w nich naukową pasję. To specjalna, bezpłatną oferta całodniowych zajęć online, które prowadzone będą w jednej z zakopiańskich szkół.
Ilu siłaczy rozdzieli dwie małe półkule? Już 1 grudnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. B. Czecha w Zakopanem odpowiedzą na to pytanie. Uczniowie będą mieli okazję samodzielnie eksperymentować z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy i młodzież spotkają się w sieci. E-Naukobus to prowadzone na żywo zajęcia online.

Uczniowie poznają zjawiska związane z powietrzem oraz ciśnieniem. Dowiedzą się, jak działają Półkule Magdeburskie (i ilu Strongmanów potrzeba, aby je rozdzielić) lub sprawdzą, jak można utrzymać w powietrzu piłkę plażową. To nie będą typowe lekcje. Eksperci Centrum Nauki Kopernik opracowali scenariusze zajęć tak, aby nie tylko prezentować zjawiska, ale i angażować uczniów. Uczestnicy wspólnie z prowadzącymi wykonają proste doświadczenia korzystając z przedmiotów, które zawsze są pod ręką. Przekonają się, że naukę może praktykować każdy, bez specjalistycznego sprzętu.

Zajęcia online organizowane są w ramach Programu Nauka dla Ciebie. W tym roku z zajęć skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy.


Celem "Nauki dla Ciebie" jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów, poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu. W tym roku, w związku z nowymi wyzwaniami, przygotowane zostały specjalne zajęcia online. Są one angażujące, bezpieczne oraz doskonale wpisują się w podstawę programową. Nie wymagają też dodatkowego przygotowania ze strony nauczycieli. Zajęcia są bezpłatne. Sprawdzą się w szkołach działających w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Skorzystać z nich mogą szkoły z mniejszych miejscowości. Chętni do skorzystania zajęć online Programu (e-Naukobus, e-Planetobus i e-Laboratorium) mogą się rejestrować na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl

opr.s/ zdj. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik
Może Cię zainteresować
komentarze
EK12728.11.2020, 10:14
Mialem okazje byc w Warszawie w tym centrum
Strata pieniedzy....
optymista27.11.2020, 14:42
Wreszcie jakaś optymistyczna i wartościowa inicjatywa :-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl