29.11.2020, 19:42 | czytano: 5862

Będą pieniądze - będzie nowe oświetlenie

zdj. ilustracyjne
NOWY TARG. O zainstalowanie mocniejszego oświetlenia nad przejściami dla pieszych przy ul. Podtatrzańskiej zwrócił się do władz Miasta, Marek Mozdyniewicz.
Radny argumentuje, że "ulica Podtatrzańska jest bardzo ruchliwa, przedziela dwa osiedla budynków wielomieszkaniowych, co sprawia, że ruch pieszych przez tę ulicę jest bardzo duży, a w nocy - przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych - piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami w tych miejscach".
W odpowiedzi opublikowanej na stronie Urzędu Miasta czytamy, że "w celu zmodernizowania oświetlenia ulicy Podtatrzańskiej, na odcinku od ul. Władysława Sikorskiego do ulicy Szaflarskiej, planuje się zlecić wykonanie stosownej dokumentacji technicznej. Realizacja wymiany oświetlenia nastąpi po zapewnieniu odpowiednich środków w budżecie miasta."

Magistrat przy okazji przypomina, że - "co roku podejmowane działania mające na celu lepsze oświetlenie przejść. W okresie do końca bieżącego roku planuje się zmodernizować oświetlenie ulicy Szaflarskiej oraz przy współfinansowaniu Miasta ma być wykonane doświetlenie przejścia na ulicy Kolejowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Marii Pajerskiej".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wojtek01.12.2020, 05:35
Wydali tyle kasy na doświetlenie przejścia przed przejazdem kolejowym i co z tego skoro nie działa. Podobnie może być z następnymi doświetleniami.
v30.11.2020, 20:15
Marek jet debesciak
wiecej progów30.11.2020, 13:01
Mogliby jeszcze jeden próg zwalniający zainstalować. To by było świetne. Skończyłyby się rajdy. Ale dobrze, że w ogóle jeden próg jest zrobiony, bo inaczej nie dałoby się w ogóle przejść. Ile razy tamtędy idę, wysławiam ten próg pod niebiosa, o dzięki ci progu kochany, bo dzięki tobie mogę spokojnie przejśc! ;) Bo niestety, co poniektóre chamy pędzą jak głupi ile mogą, nie patrząc czy ktoś chce przejść. Na szczęście znaczna większość kierowców jest uprzejmych i przepisowych. Tym życzę miłego dnia i wszystkiego dobrego :)
kierowiec30.11.2020, 12:57
Powoli.Doświetlą wszystkie przejścia. Ale co to da ? Mamy teraz więcej posiadaczy prawa jazd niż kierowców.
przem30.11.2020, 11:50
Marku Marku takich przejść jest pełno, nie lobbuj jednego przejścia tylko przejdź albo przejedź się po mieście. Bo równie dobrze można powiedzieć że między galerią koło MOK jest osiedle mieszkaniowe i tam jest ciemno i duży ruch. Ruch jest niestety duży wszędzie. IMO są miejsca bardziej konieczne do tego typu instalacji.
Tak naprawdę to trzeba zrobić doświetlenie wszystkich przejść na ruchliwych drogach nie sterowanych sygnalizacją świetlną czyli

Najciemniej i najbardziej niebezpiecznie

- Szaflarska/Ku Studzionkom
- Szaflarska/koło 142
- Ludźmierska koło piekarni

i (o ile nie zrobili bo dawno nie byłem) św. Anny koło cmentarza
PiterQ30.11.2020, 08:57
@the_driver tam będzie reorganizacja ruchu, ponieważ w ramach budowy tzw. Węzła Podhalańskiego zostanie stworzone rondo. Nie ma więc sensu stosować jakichkolwiek tymczasowych rozwiązań. Nikt zresztą nie da na to ani zgody ani pieniędzy.
Józef30.11.2020, 08:55
Sprawa oświetlenia to nie tylko nowe, mocniejsze źródła światła. Wykorzystajmy to co mamy. Przy okazji wymiany żarówki w latarni można było zobaczyć że szkło lampy od wewnątrz jest wprost czarne od brudu i sadzy. Taka lampa nie przepuszcza ani połowy światła, które emituje.
Dla testu przemyjcie kilka lamp, np na ul. Św. Anny.
Nie kosztuje to zbyt wielkich nakładów i inwestycji.
Tera30.11.2020, 08:26
POpieram pana the driver!Pisalam juz wiele razy!Ile bylo juz na tym skrzyzowaniu wypadkow !.Ale nie ma poprawy, nie ma zadnego dzialania!Zgroza!Ludzie maja argument slabi kierowcy!
Z bloków29.11.2020, 21:35
Dziękujemy Panie Marku
the_driver29.11.2020, 20:11
Może i racja ale co do oświetlenia to bardzo ale to bardzo przydałoby się latarnia typu LED na wyjeździe z Szaflarskiej na Zakopiankę, gdyż w nocy zwłaszcza w takiej porze roku jak teraz, co na pewno poprawiłoby bezpieczeństwo bo nieraz można zauważyć że spora grupa kierowców ma problem z wyjazdem jak i ze zjazdem w tym rejonie. Moim skromnym nie jest to droga inwestycja a znacznie poprawiłaby bezpieczeństwo. A na rynku istnieją latarnie nie wymagające stałego zasilania bo mają je z paneli słonecznych i akumulatorów.
STAŚ29.11.2020, 19:56
Tak działać, Marek !!!
Ferdek29.11.2020, 19:47
Pan Mozdyniewicz niech się zajmie porządkiem w blokach których jest administratorem bo ludzie skargi piszą. Kiepski w robocie kiepski radny
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl