30.11.2020, 09:42 | czytano: 2219

Pomoc społeczna w nowej siedzibie. Godne warunki dla pracowników i mieszkańców

Gmina Czarny Dunajec rozpoczęła adaptację budynku, gdzie mieścił się do niedawna ośrodek zdrowia na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Inwestycja realizowana jest z pieniędzy otrzymanych przez samorząd od rządu w ramach tarczy antykryzysowej.
Wartość całego przedsięwzięcia sięga ponad milion 275 tysięcy zł. W dawnym ośrodku zdrowia, który przeniósł się do dawnej siedziby Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zostanie przebudowane wnętrze.
- Zadanie obejmuje min. dobudowę klatki schodowej z szybem windowym - informuje Michał Jarończyk, sekretarza Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu. - Zostaną wykonane nowe wydzielenia pomieszczeń ściankami działowymi. Zaplanowano wykonanie robót wykończeniowych, instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Na pierwszym piętrze przewidziano punkt przyjęcia stron. Pozostałe pomieszczenia, to pomieszczenia biurowe i pomocnicze.

- Obecny budynek gdzie znajduje się siedziba GOPS nie spełnia wymogów stawianych przez aktualne przepisy techniczno-budowlane, w tym brak jest dostępu dla osób niepełnosprawnych – mówi sekretarz Jarończyk.

Również warunki, w jakich klienci oczekują na załatwienie sprawy budziły zastrzeżenia mieszkańców. To one wymusiły również na gminie podjęcie działań w celu poprawy warunków obsługi mieszkańców.

js/
komentarze
Jo30.11.2020, 15:41
Teraz krytykuje trzeba było swoim wyborcom na prezydenta powiedzieć żeby zagłosowali na Rafała i sprawa byłaby załatwiona
Glonek.30.11.2020, 15:22
Powinni przeznaczyć lodowisko bo będzie coraz większa armia biedy, to będzie ciasno bo odstępy świrusa to nie pomieszczą się.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl