04.12.2020, 16:21 | czytano: 5621

Potrącenie pieszego w Zubrzycy Górnej

zdj. ilustracyjne
W Zubrzycy Górnej kierujący volkswagenem potrącił przechodzącą przez jezdnię 82-letnią kobietę. Poszkodowana z urazem głowy została przewieziona do szpitala. 29-letni kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu.
Do zdarzenia doszło w czwartek tj. 3 grudnia br. około godziny 17.
"Podczas czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia ustalono, że kierujący volkswagenem transporter jadąc w kierunku Zawoi, potrącił przechodzącą przez jezdnię 82-letnią mieszkankę Zubrzycy Górnej. Poszkodowana z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Kobieta była trzeźwa. Natomiast 29-latek kierujący samochodem był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Na miejscu wykonano m.in. oględziny miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce podczas prowadzonego postępowania" - informuje KPP w Nowym Targu.

To już kolejny wypadek z udziałem osoby pieszej na terenie powiatu nowotarskiego. Dzień wcześniej w sąsiedniej miejscowości śmierć na drodze poniósł 31-letni mężczyzna. Policja apeluje - zarówno do pieszych i kierujących - o ostrożność. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. Apelujemy również o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Palaniorka04.12.2020, 21:42
Pewnie opisaliśmy zakończono budowę i wracali do domu
Mikołaj też chce dychnąć...04.12.2020, 19:15
Rzeczywiście spotkać trzeźwą 80-latkę to rzadkość ????
Pawel04.12.2020, 16:39
co za *** wsiadają za kółko po gorzole?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl