04.12.2020, 19:40 | czytano: 4321

Nowotarscy policjanci rozpoczynają patrole na stokach

arch. Podhale24
W ten weekend nowotarscy policjanci rozpoczynają służbę w patrolach narciarskich na stoku. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo narciarzy, będą reagować na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Dodatkowo mundurowi wspólnie z inspekcją sanitarną będą kontrolować stosowanie do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy na stoku jest działanie prewencyjne, mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich. Policjanci w patrolu narciarskim zadbają o bezpieczeństwo narciarzy, będą reagować na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Mundurowi będą przypominać zasady bezpieczeństwa obowiązujące narciarzy oraz kontrolować stosowanie się do obowiązujących obecnie przepisów epidemiologicznych. Kontrole przestrzegania obowiązujących zaleceń, policjanci będą kontrolować dodatkowo razem z inspektorami sanitarnymi.
Przypominamy

Na stoku obowiązuje zakaz jazdy w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich: zabrania się uprawiania narciarstwa lub snowboardingu na zorganizowanym terenie narciarskim w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Zarządzający zorganizowanym terenem narciarskim lub osoba przez niego upoważniona może odmówić wstępu albo nakazać opuszczenie zorganizowanego terenu narciarskiego osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że znajduje się ona w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Kto uprawia narciarstwo lub snowboarding na zorganizowanym terenie narciarskim w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, podlega karze grzywny.

Obowiązek jazdy w kasku do 16 roku życia. Osoba uprawiająca narciarstwo zjazdowe lub snowboarding na zorganizowanym terenie narciarskim, do ukończenia 16 roku życia, obowiązana jest używać w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przeznaczonego.
Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad osobą do ukończenia 16 roku życia, dopuszcza do uprawiania narciarstwa zjazdowego lub snowboardingu przez tę osobę, na zorganizowanym terenie narciarskim, bez kasku konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, podlega karze grzywny.

Apelujemy do turystów i narciarzy o właściwe i staranne zabezpieczenie posiadanego – nierzadko bardzo drogiego sprzętu narciarskiego, który pozostawiony bez opieki może stać się okazją dla złodzieja.

Wytyczne dla funkcjonowania zorganizowanych terenów narciarskich, stacji turystyczno-narciarskich oraz kolei linowych i wyciągów narciarskich w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce: https://www.gov.pl/.../rozwoj-praca.../stoki-narciarskie

KPP w Nowym Targu
komentarze
I tak wszystkich po kolei07.12.2020, 07:39
Trzeba zniszczyć wszystkich którzy sami na siebie potrafią zarobić.

Gdyby nie potrzeba "żarcia" dawno zamknęliby chłopa w jego obejściu.
Jego niezależność jest nie do zniesienia dla tych neokomuchów.
Nie daje im to spokoju i wprowadzają przeróżne dopłaty by go uzależnić od siebie (500 + to też forma dopłat bezpośrednich) wpierw okradając go z należnych mu pieniędzy.
Wszelkie 5 dla zwierząt to kolejne sposoby na zatrzymanie hodowli i produkcji rolnej. Niech młodzi ludzie odchodzą z rolnictwa i idą pracować do korporacji. Im mniej będzie kułaków tym mniej trzeba będzie dla nich łagrów
normalny05.12.2020, 13:57
tarcze antycov najlepiej było przyznać tym podmiotom które w poprzednich np 5 latach płaciło pit36 i uzależnić wysokość tarczy od zapłaconych podatków..a nie dawać każdemu kto nawet w latach prosperity wykazywał straty..albo takim którzy mają pensjonaty w gminach i są rolnikami prowadzącymi agroturystyke na krusie z 5 pokojami zwolnionymi z podatków a jak kto ma np 9 pokoi to dzielił na pól np z dziećmi..
Byłem za PIS05.12.2020, 12:17
Masz dom, mieszkanie na Podhalu możesz przyjechać nawet z Gdańska.
Biedota musi siedzieć w domu. Jeszcze postawić pod każdym domem, Policję aby pilnowała reżimu sanitarnego władzy. Narty tylko dla bogatych.
slalom gigant05.12.2020, 08:10
z tad biedaku placzesz po wsi ze nie masz za coz zyc a mercedesem do stajni jezdzisz.Sloma z butow ci wychodzi placzku.Zakaz to zakaz pazerny goralu.
Mixi05.12.2020, 08:00
Salalom Gigant a ja na Twoim miejscu bym udala sie do wróżki czarodziejki /.../
Leon05.12.2020, 07:57
Niech w końcu otworzą baseny, knajpy, hotele, stoki. Niech żyje WOLNOŚĆ I SWOBODA
Ziki05.12.2020, 06:51
Na Rany Boskie!!!!..Niech już otworzą knajpy, hotele, baseny .bez kombinowania, bo wtedy mnóstwo ludzi zarobi .Dosyć tej szopki z covidem...może i jest zwał jak zwał ale grypa i grzybica też są!!!!
Stach05.12.2020, 06:47
@ slalom gigant...***jo!! po co mają sprawdzać, niech wszystko wróci do dawnych czasów. Wolność i swoboda
Wyrocznia05.12.2020, 00:16
Mam nadzieję, że policjanci wykażą się mądrością i solidarnością z mieszkańcami Podhala i będą przymykać oko na chore rozporządzenia okupantów z siedzibą w Warszawie.
z tąd04.12.2020, 22:02
@slalom gigant.Bee.. panikarzu, konfidencie.
salalom gigant04.12.2020, 21:01
Panowie policjanci ja na waszym miejscu sprawdzilbym hotele i pensjonaty bo tam pelno ceprow a narciarze nikomu nic zlego nie robia.
polsport04.12.2020, 20:26
Państwo świeckie i policyjne.Zaczynam zazdrościć Wenezuelczykom bo tam przynajmniej ciepło.Po ciepłym piwie,herbacie z ,,prądem,, jeżdziłem na nartach slalomem teraz będę jeżdził na kreche,przekraczał w terenie prędkość.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl