09.12.2020, 19:15 | czytano: 9987

Dziennikarze "Raportu" sprawdzali jak działają hotele i baseny. Zawitali do Zakopanego

kadr z reportażu
To opowieść o tym, jak goście, którzy przyjechali do hotelu służbowo zostali zawodnikami. Szef Polskiej Izby Hotelarskiej chwali kreatywność hotelarzy, innego zdania jest lekarz i przedstawiciel Ministra Zdrowia.
Dziennikarze "Raportu" Polsatu News odwiedzili dwie miejscowości - Zakopane i Sopot. Reporterzy programu pokazali, jakie metody stosują hotelarze, by ominąć obostrzenia i zakwaterować całe rodziny. Potrzebne jest oświadczenie, iż jest się w podroży służbowej, a na basenie - że jest się sportowcem.
"Mając świadomość ograniczeń wprowadzonych przez rząd RP związanych z ogłoszeniem stanu epidemii wirusa, niniejszym oświadczam, że mój pobyt związany jest z wykonaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych" - brzmi składane przez gości oświadczenie.

"Ja nie mogę pana zameldować w hotelu bez uzupełnienia tego oświadczenia. Kontrolowany jest hotel - nie państwo. Więc my musimy mieć pełną dokumentację gości przebywających w hotelu, natomiast nikt nie może państwa fizycznie ściągnąć na recepcję" - tłumaczy pracownik hotelu.

Z kolei na basenie dziennikarz usłyszał: "ratownik robi krótkie szkolenie jakie są zasady bezpieczeństwa podczas pływania, natomiast po odbyciu tego szkolenia pięciominutowego będzie pan mógł z tego aquaparku korzystać."


- Każdy bierze na siebie odpowiedzialność za własne czyny. Zarówno osoba, która wypisuje oświadczenie niezgodne ze stanem faktycznym, jak i hotelarz, wiedząc, że nie jest to podróż służbowa - takiego gościa przyjmuje. W przypadku hotelarzy, w przypadku działalności podmiotów gospodarczych, istnieje tu możliwość wstrzymania bądź zwrotu świadczeń wypłacanych przez państwo w dobie epidemii - komentuje rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej Marek Łuczyński mówi: "Nie łamiemy żadnego prawa. Działamy w obrębie wydawanych rozporządzeń. My się z nimi nie zgadzamy. Dążymy do tego, by przetrwać. Takie kreatywne działania hotelarzy - ja pochwalam".

Inne zdanie ma na ten temat lekarz. Cały program do obejrzenia m. in. tutaj

s/
zobacz także
komentarze
Pożyczone10.12.2020, 12:44
Jeśli w Polsce są tacy totalnie cofnięci z POKO-LGBT i tuzy typu sufler Budka Kierwiński czy pracowici jak Trzaskowski, Kopacz, Neumann oraz uczciwi jak Goldos, Roman, Miro, Zbycho, Zdzicho, Rycho, Grzecho, kasta i fotogeniczni oraz prawi i tęczowi jak Lempart, Nowacka, Jahira, Lubnauer, Szering Wilegus, Thun,Gronkiewicz, Holland to PIS może spokojnie myśleć o długich latach prosperity i pewnej niezagrożonej władzy w Polsce ku zadowoleniu Polaków!
Analizatore10.12.2020, 12:21
Sprawa jest prosta - tak jak teraz zamierza zrobić Słowacja - hotele i wyciągi otwarte tylko dla tych co mają ujemny test w kierunku SARS-CoV-2, maja obecne przeciwciała lub są ozdrowieńcami (po zakończonej izolacji lub pobycie szpitalnym). Takich ludzi jest MNÓSTWO (!) i wtedy i miejscowi zarobią , choć może trochę mniej niż w lecie i na "nielagalu" pseudosłużobowych - ale przede wszystkim zapłacą składki ZUS-owskie oraz utrzymają zatrudnienie. Poza tym bezpiecznie będzie nie tylko dla gości, ale i dla miejscowych. A teraz pytanie - komu zależy na tym, że by było tak jak jest "byle jak" ??
Zdrowy10.12.2020, 09:09
Nie mówcie że płaczą ci co maja najwięcej. @Mietka gdybyś pracował uczciwie a nie żył z 500+ i innych zapomóg to byś takich głupot nie gadał.

Ci wielcy hotelarze dają zatrudnienie ludziom. W obliczu takiego zamknięcia hotelarstwa to co oni mają zrobić? Sprzedać wszystko żeby ludziom dać wypłaty?

Najgorsze jest to, że rząd działa w interesie narodu wybranego a nie polskiego. My padniemy to oni wejdą ze swoimi sieciami hoteli. Wtedy już nie będzie zamykania w razie pseudo pandemii.

@Osioł dokup sobie papieru toaletowego, kaszy i makaronu i siedź w domu.
Turysta10.12.2020, 08:37
Karać turystów i właścicieli hoteli i pensjonatów ogromnymi kwotami mandatów wtedy nikt nie będzie podróżował "służbowo". Pazerność na pieniądza nie zna granic.
Rząd PIS/PO do dymisji !!!!!!!10.12.2020, 07:52
Rząd też powinien wziąć odpowiedzialność za swoje kretyńskie zarządzenia !!!!
Dlaczego mają odpowiadać tylko ci najmniejsi ?!?!?!
Prezydent, premier, ministrowie powinni stanąć i odpowiedzieć przed TK za bezprawie, którego cały czas dokonują !!!!
leming doskonały10.12.2020, 07:30
Czy wy nie widzicie, że kij ma dwa końce ??? PiS - rząd swoimi bzdurnymi decyzjami, medialną propagandą, którą większość komentujących łyka jak kormoran rybę, robi was w c...a i wodę z mózgu. Poddaje was tresurze a wy na to pozwalacie i pokornie się jej poddajecie!!! Jakbyście chcieli spędzić Święta i Nowy Rok np. nad morzem, lub na mazurach, to jak się zameldujecie w hotelach - pensjonatach ??? PiS - rząd robi wszystko, żeby uciemiężyć społeczeństwo ale sami spędzają urlopy na Karaibach czy na kanarach itd. a was mają głęboko w d... . Najwięcej do gadania mają ci, których pomimo 500+ nie stać na wyjazd na drugi koniec Polski - zawiść i zazdrość, to bardzo nie dobre przywary. I jeszcze jedno - turystyka w jakiejkolwiek formie w naszym regionie nakręca gospodarkę, to naczynia połączone, bo dzięki turystom zarabiają miejscowi na transporcie, w stacjach narciarskich (jak mają zarobić, to kiedy, jak nie w zimie???), termach a przede wszystkim w handlu - o innych "uciechach" nie wspomnę. Cieszę się z tego, że mamy tak zaradnych i przedsiębiorczych ludzi - wszak nawet biednemu z pańskiego stołu zawsze coś kapnie.
Magda10.12.2020, 06:48
Czasem jak czytam te komentarze że przecierz są bogaci i nic im nie będzie to mi się rzygać chce.
Bo tak naprawdę to jest katastrofa dla wszystkich co są związani z tą branżą.
Zacznijmy od pokojowej sprzątaczka kucharzy.
Pralni ktora nie zarobi bo nie ma komu prać pościeli
Restauracji bo nie ma komu gotować
Dostawcy żywności bo nie ma komu sprzedać
Sklep też straci bo nie m turystów
Instruktor narciarstwa bo nie ma kogo uczyć A może tylko w sezonie
Można tak wyliczać bez końca bo każdy cierpi
Matka którą jest sprzątaczka
Ojciec który był kucharzem i jeszcze córka która studiuje i se dorabia jako kelnerka u rodziców w w pracy.
I jak słyszę że to wszystko po to żeby nie umrzeć bo covid , to proszę umieramy z GŁODU bo pracę nam ktoś zabrał.
Obserwator10.12.2020, 06:40
Ale się dajecie manipulować.
Myślałem że Górale bardziej myślący.
Przecież jak przyjedziecie do Warszawy to staniecie na ulicy obok KOD i czerwonej Błyskawicy bo tak to jest zaplanowane .
Idźcie najpierw do waszych posłów z waszych okręgów i z nimi walczcie a jak nie to ich już nie wybierajcie .
Popatrzcie że cały czas liczba śmiertelnych przypadków jest taka sama i wirus przechodzi właśnie po Polsce. Społeczeństwo się nie bada i rząd specjalnie udaje że jest lepiej żeby Wam i innym firmą pomóc i otworzyć biznesy pomimo emidemi. Popatrzcie kto straszy dziś ludzi i tam jedzcie protestować czyli do tv gazet radia
Azeuph10.12.2020, 00:26
Chciałem wam powiedzieć , że pracuję w branży hotelarskiej od około roku.
Jest ciężko jak na hotel cztero-gwiazdkowy. Wystarczy przejść po ulicach i zobaczyć jak jest kiepsko. Pamiętajcie , że ta branża ma kilka okienek w roku na zarobek. Od turystów zależy transport, budowlanka itp. Jak ktoś jest przedsiębiorczy i ma np: trzy hotele to jest jego prawem , wręcz obowiązkiem zarobić na następny. Jest przedsiębiorczy więc niech mu się darzy. Obiektami takiej osoby zarządzają menadżerowie i w sprawie niskich zarobków to do nich trzeba wbijać. Dla osób żyjących z różnych lewackich fundacji to wiadomo-oczywiste to nie jest. Pozdrawiam z przesłaniem Wielka Polska Katolicka.
bąk10.12.2020, 00:23
Panie Prezesie Izby Hotelarskiej. Wszyscy chcemy przetrwać. Ale WY DOSTAJECIE WSPARCIE .... Z naszych pieniędzy i oprócz tego normalnie zarabiacie .. Pozwoli Pan że nazwę rzecz po imieniu . To co robicie to w mojej ocenie zwykłe złodziejstwo.
Roni09.12.2020, 22:49
Jak przyszło żyć tzw. hotelarzom, za średnią krajową przez jeden rok - której to wspomnianej średniej 80% polaków nie widziało nigdy na oczy (wynagrodzenie) - a już na pewno nie Ci, co w tych "hotelach" pracują - to płacz i lament, że armagedon, że wszystko padnie, że wszyscy tu umrzemy... Teraz tzw. hotelarzy z "bastionu" PIS-u dofinansuje Orban! Każdy dostanie "extra" po 100 tysięcy....... forintów!
W oczach Polskiego rządu, forint lepiej stoi niż euro:-))
ciekawski09.12.2020, 21:58
Przedstawiciel plemienia żmijowego jako rzecznik MZ niech przestanie straszyć ludzi - biznesmenów i spada tam skąd przyszedł - do gazety wyborczej
z tąd09.12.2020, 21:50
@Mietka.Trzeba było ciężko harować żeby coś mieć(odłożyć) to byś teraz nie zazdrościła.
jajakobyły09.12.2020, 20:59
niektórzy zdecydowanie powinni się leczyć
Mietka09.12.2020, 20:26
Jak zwykle płacza ci co mają najwięcej. Ma hotel inny dwa trzy pensjonaty jeszcze inny kilkanaście pokoi i jak to im ciężko Bankructwo będą wysprzedawać pensjonaty bo głód ,a pieniędzy wy odkładanych nie ruszą. Można ich sprawdzić na stronach -SUDOP ile wzieli na kowid - po 100, 200 tys zł a nawet i więcej Niech sprzedają .
Szkoda to ale tych pracowników -kucharek,pokojówek ,sprzątaczek i całej obsługi ale nie tych góralskich centusiów i naciągaczy
Wkurzony09.12.2020, 19:55
Do,, osioł,,

Na wstępie chciałem Ci pogratulować wyboru nicku, jest on adekwatny do twojej wypowiedzi ???? a po drugie człowieku wyłącz telewizor i włącz myślenie. Inaczej byś się wypowiadał jak byś prowadził swoją działalność i przez głupie działania rządu z dnia na dzień stracił byś płynność finansową i nie miał za co utrzymać rodziny. Wiem co piszę bo mnie to właśnie dotknęło.
katar bezobjawowy :)))09.12.2020, 19:48
Tego lekarza i znakomitą większość powinni zawiesić za sianie paniki i zanik pamięci po studiach lekarskich (przysięga Hipokratesa).
Staszek Esbuś Turnia09.12.2020, 19:45
Baseny powinny być otwarte. Zapomogi które dostajemy setki tysięcy a niektórzy miliony są fajne ale sąsiedzi z byka na nas patrzą!
grypa09.12.2020, 19:41
@Osioł.Górale(nie tylko) umierali,umierają i będą umierać ale nie na tego przypisanego świrusa do ,,zwykłych,,chorób które były są i będą.Zaopatrz się w papier toaletowy i przestań panikować, przestań zarażać paniką bo jeszcze mułem zostaniesz.
Osiol09.12.2020, 19:27
A górale chorują umierają a turyści się bawią nic ich nie obchodzi że kogoś zarazi......... A na recepcji powinien stać właściciel a nie wyrobnik jak ci właściciele się wyspowiadają kto im rozgrzeszenia udzieli za tyle zarazen tyle śmierci tak tyle śmierci na ich sumieniach to spoczywa już wiedzą powodują zarażenia w pełni świadomie a swoją obecnością w kościele powodują taką profanację jak kura w Łagiewnikach