11.12.2020, 16:24 | czytano: 1661

"Łączymy na Święta" - żołnierze pomogą w kontaktach z osobami starszymi, samotnymi i chorymi

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu, ppłk Marek Marcinek przypomina, że Minister Obrony Narodowej zainaugurował projekt "Łączymy na Święta" przygotowany przez żołnierzy Wojska Polskiego i skierowany w głównej mierze do seniorów, osób samotnych i chorych.
"Aktualna sytuacja, związana z pandemią koronawirusa zmusza wiele osób do pozostania w ścisłej izolacji. Choć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku zupełnie inne od tych jakie przeżywaliśmy do tej pory, żołnierze Wojska Polskiego postarają się, aby seniorzy i osoby chore miały możliwość zobaczenia się i porozmawiania ze swoimi najbliższymi" - tłumaczy idee przedsięwzięcia minister Mariusz Błaszczak.
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w okresie przedświątecznym tj. od 21 do 24 grudnia 2020 r., w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach kombatantów zajmą się organizacją połączeń wideo z rodzinami, z bliskimi lub z przyjaciółmi. Pomocą objęci zostaną zarówno weterani, którymi opiekują się żołnierze WOT na terenie całego kraju, jak i inne osoby starsze, które do tej pory z pomocy wojska nie korzystały. Żołnierze WOT przeszli odpowiednie szkolenia, więc połączenia będą także realizowane dla pacjentów chorych na COVID-19. Akcją zostaną objęci również m. in. pacjenci szpitali onkologicznych.


Zgłoszenia o pomoc w organizacji połączenia wideo z rodziną można kierować na adres e-mail: pomocwot@mon.gov.pl oraz pod numer telefonu 800 100 115.
opr.s/ zdj. WOT/terytorialsi
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl