17.12.2020, 14:53 | czytano: 4785

Uwaga, kolejne przypadki na Podhalu oszustw z wykorzystaniem BLIK

Mieszkańcy powiatu nowotarskiego w ostatnich dniach otrzymywali prośby o pożyczkę lub opłacenie przesyłki na popularnym komunikatorze internetowym. Bez potwierdzenia przesyłali pieniądze lub kod BLIK, a kiedy zorientowali się, że to oszustwo, niestety było już za późno.
Zazwyczaj zaczynało się niewinnie np. „Hej mam do Ciebie ogromną prośbę…”,”Proszę pomóż mi”, „ Jesteś moją ostatnią deską ratunku”. Tego typu wiadomość pokrzywdzeni otrzymali na popularnym komunikatorze internetowym od „członka rodziny” lub „znajomego/znajomej”.
Później sytuacja potoczyła się bardzo szybko. Poszkodowani podawali kod BLIK i zatwierdzali wykonanie transakcji w telefonie lub dokonali zapłaty wchodząc na przesłany w wiadomości link. Zanim zorientowali się że to było oszustwo, pieniądze były już w rękach przestępcy. W ten sposób mieszkańcy powiatu nowotarskiego stracili po kilkaset złotych.

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymasz wiadomość z prośbą o pieniądze lub opłacenie przesyłki zawsze telefonicznie lub osobiście skontaktuj się z osobą, od której została wysłana wiadomość i potwierdzić tę informację!

Wykonanie połączenia i rozmowa zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.
Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć również uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje!

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Gnom17.12.2020, 21:28
Płacicie dalej kartami i blikami aż wycofają gotówkę i wtedy już system niewolnictwa będzie wykonany w 100% bo jak nie zrobicie tego co nierząd chce to wam zablokują płatności a wtedy kochany narodzie jesteśmy wszyscy w czarnej du***e
Radek Radecki17.12.2020, 19:26
Dlatego właśnie ja 2 lata temu zlikwidowałem na zawsze moje konta społecznościowe i mam spokój .
:)
Optymista17.12.2020, 17:18
Bieda z nędzą przez kraj przepędzą. To dopiero początki. Oszustw, kradzieży, rozboji, napadów w miarę upływu czasu zacznie przybywać podobnie jak ludzi biednych i samobójców.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl