03.01.2021, 10:26 | czytano: 6481

Wał nad Tatrami (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Nasz region znalazł się w ciepłym wycinku niżu z ośrodkiem nad południową Francją. Napływa do nas cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciepłym masom powietrza towarzyszy tworzenie się nad Tatrami malowniczego wału chmur.
IMGW zapowiada na dziś zachmurzenie umiarkowane, w górach powyżej 1200 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich około 3°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 2°C, na szczytach Tatr około -4°C. Wiatr wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, porywisty, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w górach powyżej 1100 m n.p.m. opady śniegu. Lokalnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. W dolinach możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 0°C, na szczytach Tatr około -8°C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich, lokalnie zmienny. Wysoko górach wiatr umiarkowany, południowy.

Jutro - zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, słabe opady deszczu, w górach powyżej 1100 m n.p.m. opady śniegu. Rano lokalnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich około 3°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 2°C, na szczytach Tatr około -6°C. Wiatr słaby, wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

IMGW, s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
komentarze
hit03.01.2021, 18:09
Obserwator -- A śmierć iluś tam ludzi to dla ciebie nic .Ludzie jednego sezonu nie usiedzicie w domach .Dla was najważniejsze to własne ja,. a może to będzie wasz ostatni wypad w ,,, góry '' Szanujmy się wzajemnie bo być może niewiele nam już zostało czasu .
Obserwator03.01.2021, 10:54
Ale pustki na szlakach i parkingu...głupota górą
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl