22.01.2021, 10:03 | czytano: 13414

Policja podała szczegóły śmiertelnego wypadku

Fot. Michał Adamowski
Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem po godzinie 21, w Szaflarach na ulicy Palenica (początkowo podawano, że chodzi o Bańską Niżną). Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący Iveco, jadąc w kierunku Bańskiej Wyżnej najechał na mężczyznę, który leżał na jezdni.
Mężczyzna zmarł – to 56-latek, mieszkaniec gminy Szaflary. Jego ciało zostało zabezpieczone do badań. Sekcja wykaże, czy zmarł w wyniku najechania przez samochód.
- Mężczyzna kierujący autem był trzeźwy. Pod nadzorem prokuratora policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca, zabezpieczono ślady i dowody. Pojazd został zabezpieczony na parking strzeżony. Na miejscu obecny był również biegły sądowy do spraw wypadków drogowych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo - mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

- W chwili zdarzenia panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Minionej nocy na terenie Podhala występowały mgły. Apelujemy o ostrożność - dodaje rzecznik.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Smok22.01.2021, 23:55
No tak, tak, pewnie, lepiej zawsze jechać powoli, najlepiej 10 na godzinę. Idź się puknij w łeb i jeździj autobusem, a ludziom daj żyć.
Optymista22.01.2021, 17:45
@stad wypadki
Tak masz całkowitą rację. Najlepiej nie przekraczać 5km/h w obszarze zabudowanym i 6,5km poza obszarem
stad wypadki22.01.2021, 16:12
@lepiej jechać zawsze powoli: i tego się trzymajmy , bo to doskonała rada, tylko nie wszyscy o tym pamiętają i stąd wypadki na drogach
Lepiej jechać zawsze powoli22.01.2021, 11:45
Państwu chodziło raczej żeby uważać na Podhalu występowały mgły. Tylko po zdjęciach widać że nie w tym miejscu.
Do obserwator piszesz jakby zrobił to specjalnie A przecież nikt nie chciałby być w jego skórze nie zdążył wyhamować nie bylo przecież pasów.
obserwator22.01.2021, 10:39
Jakie mgły i to w miejscu wypadku. Nie kompromituj się dziewczyno i nie opowiadaj o pogodzie, która nie ma nic wspólnego z wypadkiem w Szaflarach. Zamiast zapobiegać to najlepiej uznać mgłę za winnä. Zginął człowiek!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl