26.01.2021, 19:51 | czytano: 5726

Posłanka Emilewicz przeprasza za wyjazd na narty do Suchego: "Popełniłam błąd"

Tvp.Info/ screen
"Popełniłam błąd i bardzo za to przepraszam, z pokorą przyjmuję krytykę mediów, klubowych kolegów i opozycji; to, co się wydarzyło, nie powinno mieć miejsca" - mówi w rozmowie z portalem interia.pl posłanka Jadwiga Emilewicz, była wicepremier. Jak dodała: "Niestety, mama wygrała we mnie z posłanką".
W styczniu media podały, iż trzech synów Emilewicz wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, chociaż nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak pisał portal tvn.24.pl - licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.
Była wicepremier zapewniła w opublikowanym przez siebie oświadczeniu, że w nie naruszyła rządowych wytycznych i rozporządzenia o zamknięciu stoków, a jej synowie trenują narciarstwo alpejskie, posiadają licencje narciarskie i przebywali w Suchem na szkoleniu przygotowującym do zawodów.

- Politykom wolno mniej, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji jak pandemia. Nie powinnam była jechać. Z pokorą przyjmuję krytykę internautów, mediów, klubowych kolegów i opozycji. To, co się wydarzyło, nie powinno mieć miejsca" - mówi Jadwiga Emilewicz.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że reakcja ludzi, którzy byli zamknięci w domach, była w pełni uzasadniona. To, że mój wyjazd z dziećmi, ich trening, był zgodny z przepisami prawa, a ja sama - co chyba umknęło uwadze mediów - nie jeździłam na nartach, nie zmienia faktu, że to wszystko było - najdelikatniej mówiąc - niestosowne". Niestety mama wygrała we mnie z posłanką. /.../ Wiem, że to nie jest żadne usprawiedliwienie, ale pomyślałam, że skoro przez te ostatnie pięć lat spędzałam tak bardzo mało czasu z dziećmi, a wszystko jest zgodne z przepisami, to mogę jechać. Niestety nie zadałam sobie pytania, czy to wypada. Powinniśmy byli zostać w domu, bo taki jest koszt obowiązków, których się podjęłam - podsumowuje w rozmowie z interia.pl.

Interia.pl, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Besala27.01.2021, 16:13
Bardzo długo Pani Poseł potrzebowała czasu na przeprosiny! Pierwsze reakcje na ujawnienie prawdy to mataczenie, kłamstwa i kombinowanie. Chyba specjaliści od wizerunku i mierzenia słupków poparcia stwierdzili, że należy przeprosić. Że w chwili obecnej przeprosiny są bardziej politycznie opłacalne. Wstyd, Pani Poseł, wstyd. Całe szczęście, że należy Pani do partii, której po prostu nie lubię. Pani postawa umacnia moją do tej partii niechęć.
taki sobie27.01.2021, 15:46
fałszywa pokora też niebiosa przebija.
3NT27.01.2021, 15:27
Nie jestem pewien czy powinno się dopuszczać tego typu argument że "przegrała z mamą". Stąd tylko jeden krok dalej i będziemy mieli potworne tłumaczenia się z przestępstw w rodzaju: wziąłem gigantyczną łapówkę bo w moim wnętrzu porządny obywatel przegrał z ojcem który chciał córce opłacić pobyt na studiach za granicą - dobry ojciec. Ktoś ukradnie jakąś kosztowną rzecz w miejscu pracy i powie że musiał to zrobić ponieważ ma dzieci i nie miał za co kupić im butów Nike, itp. Ktoś inny zacznie działać w zorganizowanej grupie przestępczej ale będzie się uważał za niewinnego, ponieważ był bezrobotnym i nie mógł patrzeć jak jego dziecko jest chore a jego nie stać na leczenie, itd., itp.
Gulasz Juliusz Zeżarł27.01.2021, 14:10
@taka prawda

Życie jest jednym wielkim, nieudanym, bolesnym eksperymentem, pełnym bólu i wyrzeczeń, który zawsze kończy się śmiercią.

W twoim rozumowaniu widzę kolosalny błąd logiczny - korporacje są po to, żeby się bogacić - a bogacić się mogą tylko wtedy, kiedy ktoś kupuje, to co mają do sprzedania a mogą sprzedać tylko takim, którzy będą mieli za co kupić, a kupić mogą tylko ci, którzy maja kasę, a kasy nie mają tacy, którzy pracują za miskę ryżu.
Zasadniczo korporacje nie są zwolennikami światowego kryzysu, bo na większości korporacji się on negatywnie odbija.

Więc musisz sobie znaleźć jakichś innych tych-onych, którzy to wszystko zaplanowali.
Ja bym obstawiał, że to Reptilianie -ci chcą wyeliminować ziemian i przejąć ziemię we władanie, a korporacje to oni mają d***ie, bo mają swoje, lepsze - reptiliańskie.
Mariusz27.01.2021, 13:06
Toż to zwyczajny brak kompetencji społecznych . Tu "przegrała z mamą" , kiedyś nie słyszała z odległości kilkudziesięciu centymetrów , ....
zlasowany łeb27.01.2021, 12:23
@ PIS=PZPR. Aleś trafił kulą w łeb zlasowany przez TVN
wzór odważnego przekreta27.01.2021, 12:20
Taka zdolna jak sam guru - Gowin przekręt platwusi .Wszyscy tam u niego to same przekręty począwszy od Guta Mostowego zaczynając . jak była debata samorządowców w Zakopanem z ziem górskich , to sie zabarykadował w hotelu na Krupówkach i przez okna zza firanek obserwował , czy mu Sabały ludzie nie rozbiorą na opał .Taki odważny .
jaś27.01.2021, 12:07
trzeba było powiedzieć prosto do kamery "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"
pamiętający27.01.2021, 11:44
W dalszym ciągu czekam na obiecane helikoptery zrzucające miliony złotych, może bym coś uszczknął, jakieś 100 -200 tysi złotych.
piotrek27.01.2021, 11:37
a tak ją gowin jarek reklamował - jaka zdolna ...
Można? Jak jest wola to można27.01.2021, 11:04
"Wybaczamy i prosimy o wybaczenie"
oli27.01.2021, 10:54
Najgorsze w tym zachowaniu,to kłamstwo.Po co kręciła ,można było od razu się przyznać i przeprosić.To tak jak z Wałęsą.
podhalanin27.01.2021, 10:40
Rasa Panów tak ma , oni moga wszystko , a suweren jest karany,
Gulasz Juliusz Zeżarł27.01.2021, 10:19
@zwolennik sportów zimowych

zgadzam się z tobą w pełni, również uważam, że występują jedynie drobne różnice między komuchami a pisowcami:):)
Np pisowcy umieją udawać, że przepraszają, a komuchy nie umiały; pisowcy obnoszą się ze swoim katolicyzmem, komuchy obnosiły się z ateizmem. Koniec różnic.
Podobieństwa można by mnożyć w nieskończoność, ale główne to zawłaszczanie państwa, pysze, indolencji, propagandzie robiona cepem, szukanie winnego własnych niepowodzeń wśród opozycji i obcych mocarstw.
Podsumowując to tylko dwie gałęzie z tego samego pnia.
inny27.01.2021, 09:46
zwolenniku sportów zimowych - przepraszała z pokorą i płaczem przy ambonie na Jasnej Górze.
Marta ze stringów obdarta27.01.2021, 09:27
I potwierdza się stare Polskie przysłowie ...
,,co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie ,,
mama27.01.2021, 08:28
nie doczytałam w artykule - to oddała mandat posła czy nie ...... nie, nie honoru ta ***
baciok@27.01.2021, 08:21
Do nick zwolennik sportów zimowych
Ty sie od bacioka odkoleguj.
Baciok za komuny , za obecnej PiSkomuny, za każdej władzy ciężko pracuje i nie wyciąga łapy po darmowy socjal od Państwa.
Siedzisz sobie na jakims nędznym stołeczku urzędniczym to siedź i nie zabieraj głosu jak nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi.
Smok27.01.2021, 08:10
Napisałem jej na fejsbuku, żeby sobie te przeprosiny wsadziła w d**ę.

Dałem dobry przykład.
taka prawda27.01.2021, 08:00
Bierzemy udział tak de facto w eksperymencie medycznym. Szczepionka chroni ponoć przez określony czas tylko, a wirus mutuje stąd będziemy w notorycznym korowodzie szczepionkowo-nfalowym-lockdownowym. Maseczki po szczepieniu trzeba nadal nosić, bo wg wirusologów wirus "nie zaraża wnętrza organizmu", ale pozostaje w górnych drogach oddechowych, stąd możesz nadal zarażać...Szczepionka niezbadana do końca, skutki uboczne nieznane, koncerny farmaceutyczne zwolnione z odpowiedzialności...Zamykana gospodarka, nawet sprzedawcom zniczy się dostało. Zbudowaliśmy np. po 2000 r. kilka uznanych na Świecie marek odzieżowych i obuwniczych, ale jak sklepy zamknięte to może być problem? Zaraz położy nam się zupełnie mały i średni biznes. Zostanie tylko bo musi spożywka, farmaceutyki, drogeria. A rządzić będą korporacje, gdzie się będzie pracować za miskę ryżu a na dodatek będzie szczaw z mirabelkami. Sam wirus wyeliminował poczciwą grypę sezonową. Mają nas w garści do końca świata. Będą dostosowywać obostrzenia do potrzeby chwili. Jakby w marcu miały być wybory, to byśmy usłyszeli od rządzących, że wirus jest w odwrocie...Teraz restrykcje i lockdown potem brak możliwości nie przyjęcia mandatu czyli brak możliwości protestowania itp..
A BC27.01.2021, 07:53
"...To, że mój wyjazd z dziećmi, ich trening, był zgodny z przepisami prawa..."
Czy ta Pani mówi o tych samych przepisach prawa, które sama uchwalała niedługo wcześniej? I które obowiązują zwykłych obywateli? Czy tylko ja czegoś tu nie rozumiem?
rowerzysta on line27.01.2021, 07:53
latem jak nam zamkną ścieżki rowerowe i dzieci pani Emilewicz będą trenować kolarstwo jako członkowie kadry to też będzie popełnienie błędu ?
PIS=PZPR27.01.2021, 07:49
Nie masz wstydu babo!
Ehe27.01.2021, 03:13
POSLANKA i tak sobie i swoim dzieciom pozwala ???
Przeprasza i chce pokazac jaka ona skromna i nie winna bo
PRZECIEZ PRZEPROSILA ???
Zastanowmy sie kogo wybieramy i kto nami rzadzi .
Czy aby jej dzieci sa inne niz nasze dzieci ???
Mnie sie wydaje ze WSZYSTKIE DZIECI sa takie same ,
no ale ... moze tylko ja dziwaczeje i moze to tylko mnie sie tak wydaje ?
Góralka27.01.2021, 00:28
Dzieci pani Emilewicz nie trenowały zgodnie z prawem!! Nie miały licencji "wielka" posłanka kłamie na całej llinii i mydli oczy laikom. Nie miała tyle rozumu by przygotować się do wyjazdu, licencje to "pić na wodę" mała opłata i każdy może sobie wyrobić...tak jak i całe obostrzenia...zero logiki i konsekwencji,
Opozycja nie budzi zaufania26.01.2021, 23:53
Lepiej późno niż wcale.
Ciekawe ilu jest takich polityków, którzy potrafią się zreflektować i przeprosić. Należała
do Platformy Obywatelskiej. Przystąpiła do powołanej w grudniu 2013 Polski Razem Jarosława
Gowina. Niestety, dawna (naleciałość) przynależność do Platformy, powoduje skrzywienie
moralne, którego jest się trudno pozbyć. Samodyscyplina i odpowiedzialność to trening umysłowy.
Trening czyni mistrza.
turysta26.01.2021, 23:20
"zwolennik sportów zimowych" jest cofnięty w czasie i poprawny politycznie; do czasu
Gulasz Juliusz Zeżarł26.01.2021, 22:25
Klasa polityczna w Polsce działa mniej więcej tak samo - najpierw się pchają do władzy, jak góral do spowiedzi, a później łkają,że tak ciężko pracują dla Rzeczpospolitej, że "im się należy specjalnie".
Nie inaczej z tą panią - tak ciężko pracowała, dziećmi nie miała czasu się zająć przez 4 lata, to postanowiła nadrobić to w tydzień, zgodnie z zasadą, że się jej należy i olała prawo, które sama uchwaliła, bo przecież ono było dla ciemnego lud a nie dla pisowskich elit.
ja26.01.2021, 21:44
To poprostu zwyczajne chamstwo. Sama jestem mamą 2 chłopaków. Pomimo że jestem podobnie wykszralcona jak p. Emilewicz moje dzieci nie jezdża na nartach, nie chodzą na basen. Dlaczego bo nie mogą a ich mama jest uczciwa i nie kombinuje. No i nie jest z Pisu
Hipokryzja26.01.2021, 21:34
W Czechach, poseł za złamanie rządowych restrykcji podał się do dymisji. Tam widać mają honor.
Wyricznia26.01.2021, 21:29
I przysłowie się sprawdza.... Co wolno wojewodzie to nie Tobie SMRODZIE...
zwolennik sportów zimowych26.01.2021, 21:23
Przez 50 lat pokrzywdzeni łącznie mniemam z " Baciokiem" kneblowali prawicę Rzeczypospolitej a komuna bawiła się w najlepsze niczym arystokraci ( patrz pałac w Rosji).
Czasy się zmieniły. Teraz jest czas dla Pani Jadwigi. Potrafi przeprosić, i tym zasadniczo różni się od postkomunii. Do mnie trafia ten przekaz pokory,
w końcu za drobniutką sprawę.
Godia26.01.2021, 21:02
p..r....e o szopenie, na taczki i wywieźć tą całą bandę stamtąd gdzie sie wdrapali
baciok@26.01.2021, 20:49
Szlachta z PiSu sie bawi a suweren zamkniety i zakneblowany w domach.
ski alpine26.01.2021, 20:33
Mówiło się: albo ONA składa mandat, albo MY wracamy na stoki...a tu ani rybki, ani akwarium. Nie ma czegoś takiego, jak honor pisowca.
magajwerx26.01.2021, 20:22
najbardziej bulwersuje jest dopisanie po fakcie do listy zawodników. Fachowo nazywa się to poświadczeniem nieprawdy w dokumentach i jest przestępstwem. Oczywiście za to przepraszać nie zamierza. O odpowiedzialności karnej (nawet trzy lata) nie piszę , bo przecież immunitet.
Matka z ojcem26.01.2021, 20:10
Co ty (tu byłoby napisane wredne słowo )
MISFITS26.01.2021, 19:59
Dobrze ze ludzie naglosnili sprawe,bo wladza ludowa z pis dalej by sie bawila w najlepsze a nas w domach chce trzymac!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl