01.02.2021, 17:41 | czytano: 15682

87-latka oszukana na 60 tysięcy złotych

Do 87-letniej mieszkanki gminy Nowy Targ zadzwoniła oszustka, która podając się za jej wnuczkę powiedziała, że spowodowała wypadek, w którym jedna osoba zginęła, a kilka jest ciężko rannych.
- Żeby dziewczyna nie poszła do więzienia, babcia musi jej pomóc i przekazać pieniądze. Oszustka po upewnieniu się, że seniorka ma oszczędności kazała je spakować do reklamówki, następnie włożyć do pudełka po butach i całość ze względów bezpieczeństwa związanych z koronawirusem schować do reklamówki - relacjonuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Podczas szykowania przesyłki starsza pani rozmawiała jeszcze kilkoma osobami podającymi się za lekarza i policjanta. Podczas rozmowy otrzymała polecenie, aby nie rozmawiała z mężczyzną, który przyjedzie po pieniądze, a tylko powiedziała, że to „przesyłka dla Ani”.
Po przekazaniu adresu pod dom staruszki przyjechał mężczyzna, któremu kobieta wręczyła reklamówkę z pieniędzmi. Kobieta jeszcze kilka godzin oczekiwała na dalsze informacje w sprawie wypadku. Oszustka po południu przekazała kobiecie, że pieniądze dotarły i wnuczka jest już wolna. Kiedy ta zadzwoniła do rodziny zapytać czy wszystko w porządku wtedy dotarło do niej, że została oszukana. Kobieta straciła ponad 60 tys. złotych w różnych walutach.

Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Policja apeluje i przestrzega:

-jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust
-natychmiast się rozłącz i zweryfikuj informację o wypadku dzwoniąc na posiadany numer do osoby bliskiej i poinformuj Policję.
-nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom nieznajomym
-pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za spowodowany wypadek

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Seb03.02.2021, 13:46
A milicja /Tak. Celowo milicja/ łapie normalnych ludzi bez maseczek i gnębi bezprawnie przedsiebiorców, zamiast się zajać tym za co im płacimy
3NT02.02.2021, 22:43
A co to były te wszystkie wylęgające się jak grzyby po deszczu wyższe szkoły Marketingu? Przecież to tam studentów uczono wszelkiego rodzaju sztuczek socjotechnicznych, manipulowania, rozpracowywania klientów pod względem zupełnie naturalnie zmieniającego się u każdego człowieka poziomu asertywności w ciągu doby. Po drugiej stronie mają ofiary z czasów epoki PRL-u, ludzi ufnych, naiwnych i spolegliwych, samotnych, tęskniących za choćby możliwością zrobienia czegoś dla najbliższych, o których pewnie od lat nie mają wieści. Dlatego proceder jakiego dopuściła się tu ta bandytka był dziecinnie łatwy do przeprowadzenia. Ale może być jeszcze gorzej: podobno, bo nie wiem na sto procent czy to jest prawda, na Słowacji wiosną zeszłego roku dochodziło po wioskach do masowych włamań do domów samotnie mieszkających staruszków, starsi mieszkańcy zabijali deskami okna na noc i ryglowali od środka drzwi przed grasującymi grupkami młokosów (a co? nie było takiej gry komputerowej w której zabawa polegała na włamywaniu się do pustostanów?).
...02.02.2021, 19:24
Nie pozostaje nic innegi jak odłączyć telefony stacjonarne
spostrzegawczy02.02.2021, 11:52
Ja już nie wiem! Wiem, że ze względu na wiek można cierpieć na zanik pamięci, ale przecież cały czas grzmią w telewizji, żeby nie przekazywać pieniędzy. Gdzie w tym wszystkim jest rodzina starszych ludzi! A potem tylko płacz!
dziadek02.02.2021, 09:22
@888 Ty masz pojęcie o życiu. Dziadek wypija szklankę mleka przegotowanego dziennie i pół dnia prześpi. Masz lub miałeś jakąkolwiek działalność gospodarczą? W latach 2010 kolega płacił od niewielkiego zakładu mechanicznego 8000 zł. od powierzchni użytkowej +grunt+ nieruchomość .
Kocham WOŚP01.02.2021, 22:50
Maybach a nie majbah
obserwator01.02.2021, 21:53
Do 888 - HIGH LIFE za KKKRRRREEEDDDDYYYYCCCCIIOOORRRR!!!!! Frajerzy - nie dość, że rujnują starsze społeczeństwo żyjące z rent i emerytur (powodują, napędzają inflację) to jeszcze uważają, że PANSTWO - czyli społeczeństwo ma im pomagać, BO SIĘ ROZCHULALI!!! i grozi im bankructwo (czyt. przejęcie prze prawowitych właścicieli - czyli banki). Ich koniec już się rozpoczął - nadchodzi panowanie "DROBNO-KWATERSTWA".
jam to01.02.2021, 21:28
Jest specjalne miejsce w piekle, do którego trafią takie wyzute z wszelkiej moralności dranie. Klasyfikuję ich niżej niż handlarzy narkotyków.
PODHALAN01.02.2021, 19:46
we waksmundzie bylo to samo w zeszlym tygodniu. W sensie telefony do starszych osob
wystraszona01.02.2021, 19:24
nikt obcy nie oszukał tylko ten kto dobrze znał rodzinę i zasobność rodziny
jeździ już Majbahem i śmieje sie01.02.2021, 18:28
Głupota nie zna granic. Przekazują kasę tak jak Jurkowi Owsiakowi , a on co rok zmienia samochody . Dziś już stać go na Majbaha i śmieje się w żywe oczy frajerom !
Optymista01.02.2021, 18:10
Czy to są dwa różne wyłudzenia, czy może tylko jedno?
88801.02.2021, 17:48
Jak to jest że dziadki mają tyle kasy a biznesmeni jojdają że na chleb nie mają?...Za wysoki standard życia?szastanie,hula babula? Pazerność, pazerność i jeszcze raz pazerność....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl