21.02.2021, 12:06 | czytano: 3119

Wojewoda apeluje do turystów, by zachowywali się odpowiedzialnie (zdjęcia i film)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Przed Komendą Powiatową Policji zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem wojewody Łukasza Kmity, inspektora Romana Kustera Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz starosty tatrzańskiego Piotra Bąka i Tomasza Filara zastępcy burmistrza Zakopanego na temat weekendowych działań Policji pod Tatrami.
Wcześniej goście wzięli udział w odprawie z funkcjonariuszami Policji, zabezpieczającymi porządek w centrum Zakopanego. Wojewoda prosił funkcjonariuszy, żeby reagowali na przypadki łamania obostrzeń sanitarnych i dziękował za dotychczasowe działania.
W trakcie spotkania z dziennikarzami, Łukasz Kmita odniósł się do sytuacji sprzed tygodnia, kiedy "część gości Zakopanego nie uszanowało zarówno przedsiębiorców, jak i mieszkańców". Apelował, aby turyści zachowywali się odpowiedzialnie, a "obostrzenia sanitarne zostały wprowadzone nie po to, żeby utrudnić życie turystom, ale po to, żebyśmy przez te kilka tygodni wytrzymali i mogli cieszyć się końcem epidemii".

Jak dodał - Dzisiaj funkcjonariusze nie są tu po to, żeby dawać mandaty. Cieszyłbym się, gdyby tych mandatów było jak najmniej, albo nie było ich w ogóle, ale to zależy od nas, spacerowiczów, osób, które pojawiają się na Krupówkach i w innych miejscach w Zakopanem - mówił.

- Niestety doświadczamy tego, że duża grupa turystów nie stosuje się do obostrzeń. Oczekujemy odpowiedzialności osób, które przyjeżdżają tutaj wypocząć. Niech nie myślą tylko o sobie, ale niech pomyślą o osobach, które tu przyjadą za tydzień i kolejne tygodnie - mówił Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster.

Zdaniem starosty tatrzańskiego "niestety część przybyłych gości po opuszczeniu swojego miasta nie przestrzega zasad sanitarnych". - Tymczasem lokalna społeczność oczekuje stanowczych działań Policji - zauważył Piotr Bąk i wyraził nadzieję, że podczas tego weekendu nie doświadczymy tego, co w ubiegły weekend.
Wiceburmistrz Tomasza Filar podziękował wojewodzie i komendantowi o zadysponowaniu służb i wyraził nadzieję, że turyści zachowają się odpowiedzialnie zarówno teraz jak i za tydzień.


s/ zdj. i film Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rebeliant22.02.2021, 15:34
O jakim prawie mówił łukasz ? : )
Cyc Malina22.02.2021, 07:56
@moim_zdaniem
""aborcja na życzenie" /.../
Wpis nie dotyczy tematu artykułu. Moderator.
z miasta21.02.2021, 22:27
@Miejscowy.Ty się nie podpisuj Miejscowy tylko dziad,cykor albo tchórz.
antycovidian21.02.2021, 21:30
@Miejscowy
@Grześ
Jak Wam tak źle, to się zamknijcie w swoich mieszkaniach i będziecie mieć swój lockdown na osobiste życzenie. Zakupy możecie sobie zrobić przez telefon - internet i możecie kisnąć we własnym mieszkaniu do woli, ile tylko chcecie ale nie macie prawa innym zabraniać normalnie żyć.
POLAK21.02.2021, 20:47
ZAMKNĄĆ JAK NAJSZYBCIEJ STOKI HOTELE ITD,To co się dzieje w POLSCE to PARANOJA.SAMOWOLKA NA CAŁEGO.Zero masek zero dystansu .Na wyciągach zero dystansu na wagonikach 6.osobowych full przed bramkami full .Pytam gdzie jest ten dystans chyba w niebiosach,Właściciele stoków KŁAMIĄ ZERO DYSTANSU ZERO MASEK TYLE PRAWDY BYŁEM WIDZIAŁEM KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA TO WIELKA ŚCIEMA BYLE DUŻO I SZYBKO PAZERNOŚĆ GÓRĄ
mądry i skromny21.02.2021, 17:43
Do moim zdaniem-co to ma wspólnego z tym artykułem? Ile razy już wkleiłeś ten komentarz gdzie popadnie?
moim_zdaniem21.02.2021, 15:29
Jagna pokazała się ostatnio w TVPinfo jako jeden z gości zaproszonych on line... Nawet nikt z gości żadnego pytania jej nie zadał (może uznał, że nie warto?).
Domagała się z wielką pretensją i bez mała krzykiem, atencji od prowadzącego ale po uzyskaniu takowej i tak nic ciekawego nie miała do powiedzenia. A raczej tylko oklepane zdania typu"bo pis jest zły" i "aborcja na życzenie" bo to Kaczyński ( nie Lempart xd)wyprowadził ludzi na ulice podczas pandemii...itp, itd.
Ach aż śmieszne to było. Komedia w publicystyce.
Już wiem dlaczego reszta rodaków uważa górali za idiotów pazernych, skoro mają taką reprezentantkę, to nie dziwne.
Grześ21.02.2021, 13:33
Do Miejscowy!!! Zgadzam się z Tobą całkowicie.
88821.02.2021, 12:36
Jagna albo ktokolwiek z lewicy się nie udzieli???Pewnie siedzą w piwnicy i knują jak by tu coś zamącić....Bo takie chuligaństwo to oni lubią i tolerują.
Miejscowy21.02.2021, 12:12
Pierwszy trzymam kciuki za ponowny lockdown. Był spokój cisza i można było się swobodnie przemieszczać nie stojąc w korkach nawet u siebie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl