27.02.2021, 13:00 | czytano: 7377

Otwarły się Chochołowskie Termy, a co pozostałymi?

Arch. Podhale24.pl
Dziś po dłuższym postoju działalność wznowiły termy w Chochołowie. Pozostałe obiekty termalne na Podhalu różnie sobie radzą.
Po analizie rządowych rozporządzeń, które zezwalają na otwieranie aquaparków, Chochołowskie Termy zdecydowały się uruchomić wybrane atrakcje: baseny, saunarium i SPA. Do użytku dopuszczono 2 baseny zewnętrzne, 3 baseny wewnętrzne, 2 baseny sportowe, basen solankowy, saunę i grotę solną. Wyłączone z użytkowania są zjeżdżalnie, atrakcje wodne, baseny, jacuzzi, place zabaw dla dzieci, beczki siarkowe. Wszędzie obowiązują limity wejść. Restauracje, bary oraz pozostałe punkty gastronomiczne pozostają nieczynne.
A jak sytuacja wygląda w pozostałych termach w naszym regionie? Termy Szaflary od prawie dwóch tygodni - mają otwarte baseny i hotel. Terma Bania w Białce Tatrzańskiej nadal udostępniona jest tylko dla gości hotelowych, ale ogólnodostępne jest saunarium, które uruchomiono przed ponad tygodniem.

Nieczynny jest Gorący Potok w Szaflarach, ale od 5 marca zaprasza na kąpiele pod gołym niebem. Zamknięte pozostają Termy Bukovina. "Obecne rozporządzenie wydane przez Rząd, nie umożliwia jednoznacznej interpretacji co do możliwości uruchomienia takich obiektów jak nasz" - czytamy w ostatnim komunikacie bukowiańskich term.

r/
zobacz także
komentarze
Nic śmiesznego Pazurozy28.02.2021, 16:29
Pan z Siwizną był tam prawą Ręką Dratewki a zwali go Kałamarz
smrodek27.02.2021, 14:37
Reszta czeka na komorników...
Sx27.02.2021, 14:31
Już dawno powinniście działać i dać przykład całej Polsce , a póżniej światu .
Jo27.02.2021, 13:16
"Po analizie rządowych rozporządzeń, które zezwalają na otwieranie aquaparków" chyba wkradł się błąd. Z rozporządzenia wynika ze niezezwala na działanie aquaparków...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl