02.03.2021, 11:15 | czytano: 7279

Nielegalni migranci ukryci w transporcie rur

Fot. KOSG
Niepokojące odgłosy dochodzące z naczepy zaniepokoiły kierowców polskiej ciężarówki w rejonie granicy polsko-słowackiego w Chyżnem. Okazało się, że w ładunku metalowych rur podróżowało ukrytych trzech młodych mężczyzn o śniadej karnacji.
Przez byłe przejście graniczne w Chyżnem do Polski wjechał transport metalowych rur z Turcji. Po przekroczeniu granicy, kierowców polskiej ciężarówki zaniepokoiły odgłosy dobiegające z przestrzeni ładunkowej samochodu. Postanowili jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby.
Na miejsce przybyli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, funkcjonariusze KAS oraz Policja. W trakcie przeszukania naczepy funkcjonariusze ujawnili trzech młodych mężczyzn o śniadej karnacji.

Kontakt z cudzoziemcami był bardzo utrudniony. Obcokrajowcy z funkcjonariuszami porozumiewali się słabo w języku angielskim. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Dwójka z nich oświadczyła, że pochodzi z Afganistanu i mają 19 oraz 21 lat. Trzeci mężczyzna twierdził, że jest 20-letnim Pakistańczykiem.Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Cudzoziemców zabezpieczono pod względem medycznym oraz poddano testom na obecność koronawirusa (wyniki ujemne). Następnie, w obecności tłumacza języka paszto, dalsze czynności prowadzone były na terenie zakopiańskiej placówki straży granicznej.
Zatrzymani cudzoziemcy przyznali, że przedostali się niepostrzeżenie do polskiej ciężarówki na jednym z parkingów w Belgradzie (Serbia). Celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej. Trójce nielegalnych migrantów przedstawione zostały zarzuty karne związane z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karom 4-miesięcznego pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lub 3 lata. Dodatkowo, dwójka mężczyzn została objęta dozorem kuratorskim.

Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Targu cudzoziemcy zostali osadzeniu w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie będą oczekiwać na dalsze czynności administracyjne, prowadzone w ich sprawach.

Źródło: KOSG, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Dowciapny02.03.2021, 19:06
A kwarantannę będą mieli? No chyba że testy mieli że sobą
Ciekawe02.03.2021, 17:13
To ile dostaną kasy na życie? 2,5 tyś zł plus mieszkanie za darmo? Polak to niewolnik we własnym kraju
Hi02.03.2021, 13:00
Nielegalni imigranci ale najważniejsze ze mieli maski
jam to02.03.2021, 12:59
Czyli dopięli swego, dostali się do Europy i teraz nie pracując będą się mieć lepiej niż niejeden pracujący Polak we własnym kraju.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl