02.03.2021, 15:01 | czytano: 9037

80-letnia kobieta oddała oszustom 85 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. R. Miśkowiec
Mieszkanka Rabki-Zdrój przekazała oszustom 85 tysięcy złotych, aby pomóc siostrzenicy, która rzekomo spowodowała wypadek drogowy.
Wczoraj około godziny 14 na telefon stacjonarny 80-letniej mieszkanki Rabki-Zdroju zadzwoniła z nieznanego numeru kobieta, która przekazała, że szuka kontaktu z rodziną siostrzenicy seniorki. Oszustka powiedziała, że siostrzenica na przejściu dla pieszych potrąciła dziewczynkę, która została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie. Oszustka przekonywała seniorkę, że potrzebne jest 40 tysięcy złotych na adwokata, aby siostrzenica, która obecnie jest w komisariacie nie została aresztowana i mogła zeznawać z wolnej stopy.
Przejęta całą historią 80-latka postanowiła pomóc i przekazać pieniądze. O poradę zadzwoniła jeszcze do swojej siostry, która słysząc historię utwierdziła ją w przekonaniu, że „pieniądze należy przekazać i nie ma innego wyjścia”.

Początkowo rozmówczyni miała odebrać gotówkę w domu seniorki, jednak ostatecznie spotkały się w rejonie jednego ze sklepów na terenie Rabki-Zdroju. Tam 80-latka przekazała oszustce 40 tysięcy złotych, po czym wróciła do domu. Po kilku godzinach ta sama kobieta ponownie zadzwoniła do seniorki i w rozmowie powiedziała, że potrącona dziewczynka zmarła i rosną koszty adwokata. Zażądała tym razem 100 tysięcy złotych. Seniorka nie miała tak dużych pieniędzy i postanowiła przekazać wszystko co miała czyli 45 tysięcy złotych. Oszustka tym razem kazała 80-latce przyjechać taksówką do oddalonego o kilkanaście kilometrów Jordanowa. Przerażona kobieta zabrała resztę pieniędzy i taksówką pojechała do Jordanowa, gdzie przekazał gotówkę oszustce.

Z poleceniem oczekiwania na telefon w sprawie siostrzenicy, seniorka wróciła do domu. Oszustka już nie zadzwoniła do 80-latki, więc ta zaniepokojona zadzwoniła do członków rodziny. Okazało się, że u siostrzenicy wszystko było w porządku i nie spowodowała żadnego wypadku. Wtedy dotarło do kobiety, że została oszukana przez bezwzględną oszustkę i o wszystkim powiadomiła policję.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
katar bezobjawowy :)))02.03.2021, 22:58
@pis nie Tylko lewactwo.Leczcie się na nic bo to tylko teraz szkodzi.Nie żal mi tej pani.Mogła wcześniej zakopać. Mądry wpis onII .Przecież tyle bębnili w mediach.Wnuczków już nie ma na świecie ino jest świrus.
88802.03.2021, 20:09
@pisnie
Jakieś 15 lat temu wujek mieszkający we Francji (też aktualnie 80lat na karku) też miał taki telefon,na szczęście wcześniej zadzwonił do nas czy to prawda.Wy już jakieś schizy macie z tym peło na punkcie PiSu.
PiSnieTylkoLEWACTWO02.03.2021, 19:12
Lecz się na nogi, bo na głowę za późno..współczuję starszej pani.
Beze02.03.2021, 18:34
@PisNIE Ty wszędzie widzisz politykę. Co ma PiS do okradzenia na wnuczka 85 letniej babci??? Biedna oddała wszystkie swoje oszczędności złodziejowi. I to pewnie pieniądze, które zbierała całe życie, a nie dostała od żadnego PiSu. Tak jest jak starzy ludzie pozostawieni są samym sobie. Skoro takie złodziejstwo odbywa się kilka razy do roku to ktoś powinien tych dziadków przed nim zabezpieczyć. Pewnie wystarczyłaby rozmowa z kimś zaufanym.
onII02.03.2021, 17:14
ktoś wymyślił bajeczkę
tarżanin nowy02.03.2021, 16:41
Dlatego należy dbać o relacje rodzinne, odwiedzać się i dzwonić do siebie, choćby po to, żeby babulinka w przypadku próby takiego oszustwa zadzwoniła nie do swojej równie bezradnej siostry, a bezpośrednio do siostrzenicy.
Stara baba co zymbów ni ma02.03.2021, 15:14
Trzeba jasno powiedzieć, że najczęściej oszuści dzwonią do starszych osób na stare telefony stacjonarne. Po niby rozłączeniu się blokują linię i udają odbieranie telefonu sprawdzającego, który oszukany wykonuje do rodziny. Stąd "potwierdzenie", że trzeba dać , bo nie ma wyjścia. Oszuści będą bezradni gdy oszukiwany wykona telefon sprawdzający z innego telefonu. Choćby od sąsiada.
pisNIE02.03.2021, 14:59
Nie wierze w te brednie...Kazdy czlowiek juz o tym slyszal nawet najglupszy.Moim zdaniem to pokazywanie na sile ludziom jak dobrze za pisu ludzie miliony wyrzucaja albo oddaja obcym.Dziwne ze nie ma takich jaj juz od dawna za granicami Polski
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl