15.03.2021, 19:16 | czytano: 13892

Radny pyta o kryteria zatrudniania w UM. Burmistrz odpowiada: "Był konkurs, mógł pan wystartować"

arch. Podhale24
NOWY TARG. Zatrudnienie w Urzędzie Miasta osoby na stanowisku inspektora w Biurze Audytu i Kontroli, było powodem oschłej wymiany zdań między burmistrzem, a radnym. Paweł Liszka dopytywał "ile jeszcze osób ze swojego sztabu wyborczego burmistrz ma zamiar zatrudnić". W odpowiedzi padło: "cieszę się, że fachowiec będzie pracować w Urzędzie Miasta".
W trakcie sesji Paweł Liszka zaczął pytać burmistrza o konkurs na stanowisko inspektora d/s kontroli:- Czy dostała tę pracę pani Katarzyna Pawluszkiewicz, ta sama która jest dyrektorem finansowym w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej i będzie łączyć tę pracę? Czy to ona jest także członkiem Rady Nadzorczej Zakłady Gospodarki Komunalnej, a wcześniej była pełnomocnikiem finansowym sztabu wyborczego komitetu, z którego pan startował i został burmistrze? Ile jeszcze osób ze swojego sztabu wyborczego pan zatrudni? -
- Praca w Urzędzie Miasta, to praca na pół etatu - odpowiedział burmistrz. - Dane o składach rad nadzorczych są jawne, więc każdy może je sprawdzić. Tak, to ta sama osoba. Nie będę się panu tłumaczyć, bo kwestie kadrowe należą do moich kompetencji. Był konkurs na to stanowisko - mógł pan startować - odpowiedział burmistrz.

Pod koniec sesji jeszcze raz wrócono do sprawy. W imieniu Ewy Pawlikowskiej, która musiała opuścić obrady - głos ponownie zabrał radny Liszka, dopytując o sam przebieg konkursu.

- Były na stronie urzędu w ogłoszeniu podane oficjalne kryteria. Złożono trzy oferty, dwie spełniały wymogi. Została zatrudniona pani Katarzyna, która jest wybitnym specjalistą w zakresie księgowości. Nawet jak była moim, czy przede mną jeszcze czyimś pełnomocnikiem wyborczym to co to ma do rzeczy. Czy ludzie z ruchu obywatelskiego po wyborach - mają być wykluczeni Mają wyjechać z miasta, bo tu nie mogą już pracować? Jak ktoś chce pracować i łączyć prace - to jest jego sprawa. Pana, panie radny nikt nie pyta o łaczenie pracy radnego z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej, Radzie Parafialnej, czy Radzie Rodziców. Nikt panu tego nie zabrania. Tu ktoś chce pracować i ma ku temu kompetencje. Cieszę się, że taki fachowiec jak pani Pawluszkiewicz będzie pracować w Urzędzie Miasta - podsumował Grzegorz Watycha.

W odpowiedzi Paweł Liszka odparł, że jego praca w Radzie Rodziców, czy Radzie Parafialnej ma charakter społeczny.

s/
zobacz także
komentarze
Jasnowidz19.03.2021, 13:58
W powietrzu pachnie upublicznieniem grubszej afery i zarządem komisarycznym a potem przyśpieszonymi wyborami. Dlatego niektórzy kandydaci na kandydatów się już ujawniają. Oj sie będzie działo!
podhale animale19.03.2021, 12:46
jak zwykle arogancka odpowiedź Watychy
to kto?19.03.2021, 12:21
Jeżeli nie Liszka - to KTO??? Masz kogoś , bo perspektywa dymisji Watychy bliska , bardzo bliska .
@krzywda19.03.2021, 09:57
Błagam nie lansuj Liszki na kandydata wiesz co dostalibyśmy w pakiecie na wicków -byłych skompromitowanych . Przecież ta ekipa nie umiała utrzymać
nawet swoich kandydatów których wprowadziła do Rady. A we wcześniejszych wyborach utworzyła w drugiej turze dziwną koalicję której wyborcy nie łyknęli . Lepiej się zastanów i nie daj się zwariować propagandzie pseudo sukcesu.
@bajtek19.03.2021, 08:47
Pecha mamy do kolesi i nepotyzmu. Za Fryżlewicza i Zajączkowskiego też urząd pełen był mieszkąńców z Harklowej a rodzina się panoszyła po wszystkich stanowiskach . Żenada i wstyd przedtem i teraz.
A Liszka się wypalił publicznie i to żaden kandydat .
Bajtek18.03.2021, 21:08
Sprawy kadrowe należą do pracodawcy. A i owszem. Tyle że tu są pieniądze publiczne czyli nasze wspólne. A finanse publiczne sa jawne. Więc co chciał ukryć Watycha publiczną?Że w czasie kryzysu wydał pół bańki dla kolesiów? Trzeba zwołać referendum. Mamy dość!!!!!!!
Normalny18.03.2021, 17:30
Sprawy kadrowe w każdym zakładzie należą do pracodawcy tak było jest i będzie Premier też zatrudnia tych z którymi chce pracować przepisy są jednakowe dla Wszystkich.
krzywda królewskiemu Miastu Nowy targ18.03.2021, 16:54
Radny Liszka , to idealny kandydat na przyszłego burmistrza . Nie podarowałbym naiwnym wyborcom miejskim , gdyby pozwolili się Watysze męczyć na tym stanowisku ze swoimi wspaniałymi zastępcami kolejną kadencję . To byłby zamach na królewskie Miasto Nowy Targ. Nie róbmy krzywdy Miastu .
Irek18.03.2021, 07:50
Jedynym honorowym rozwiązaniem tej sytuacji jest dymisja burmistrza Watychy. No ale na to trzeba chłopa!
Antoni17.03.2021, 20:25
segregator
bo to jest wybitna specjalistka. Tak samo wybitna jak Watycha który jest karany za bezczynność urzędniczą i Stegowa, która wieszała wstążki i nie chciała "starej rzeźby" Pegaza na MOKu. Poszperaj we wnioskach pokontrolnych RIO w Gminie Czorsztyn jak Wojtaszek był wójtem a Watycha zastępcą. Sodomia i Gomoria - jak mawia moja mama.
segregator17.03.2021, 18:32
A na BIPie takie kwiatki można znaleźć. Oto wnioski pokontrolne działalności wybitnej księgowej i jedynej w swoim rodzaju profesjonalistki według burmistrza Watychy.

- nieprzestrzeganie postanowień ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (tekst jednolity - Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694 z późn. zm.) poprzez:
? dopuszczenie do funkcjonowania uregulowań wewnętrznych z zakresu dokumentacji opisującej przyjęte zasady rachunkowości nie w pełni odpowiadają wymogom przepisów, a w szczególności:

nieokreślenie roku obrotowego i wchodzących w jego skład okresów sprawozdawczych - art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy,

nieokreślenie systemu służącego ochronie danych i ich zbiorów, w tym dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych i innych dokumentów stanowiących podstawę dokonanych w nich zapisów - art. 10 ust. 1 pkt 4 ustawy,

brak obowiązku uwzględnienia przy dokonywaniu inwentaryzacji drogą porównania danych wynikających z ewidencji księgowej z odpowiednimi dokumentami wszystkich składników aktywów i pasywów określonych w art. 26 ust. 1 pkt 3 ustawy,

? niesporządzanie zestawień obrotów i sald księgi głównej ? art. 18 ust. 1 ustawy,

? brak dokonania inwentaryzacji stanu wartości niematerialnych i prawnych na dzień 31.12.2004 r. Ustalony na dzień 30 listopada 2004 r. wg spisu z natury stan wynosił 67,500,00 zł, wg ewidencji na dzień 31.12.2005 r. ? 0,00 zł - art. 26 ust. 1 pkt. 1 ustawy o rachunkowości,

- nieprawidłowe prowadzenie ewidencji księgowej dla Organu i jednostki, niezgodnie z zasadami określonymi w przepisach Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 18 grudnia 2001 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych jednostek sektora finansów publicznych (Dz.U. Nr 153, poz. 1752 z późn. zm.), a to:

? wykazywanie danych w ewidencji nie odzwierciedlających stanu faktycznego ? m.in. stanu środków rachunku bieżącego budżetu ? saldo Ma konta 133 - 933.236,25 zł, skumulowanej nadwyżki/niedoboru budżetu ? saldo Wn konta 960 ? 1.063.248,29 zł, nadwyżki/niedoboru budżetu ? saldo Ma konta 961 ? 130.012,04 zł,

- niedokonanie wyboru banku obsługującego Związek w trybie określonym przepisami o zamówieniach publicznych, niezgodnie z przepisami art. 134 ust. 1 ustawy o zamówieniach publicznych.

No i wnioski nasuwają się same. Odpowiedni ludzie na odpowiednim stanowisku, albo wart Pac pałaca. Jednym słowem rodzina na swoim, upss publicznym.
Koko17.03.2021, 13:03
Jeszcze bedzie konkurs na prezesa telewizji kablowej nowotarskiej i juz wiadomo wszystko
CBA nie musi prześwietlać17.03.2021, 12:05
Paweł Liszka -super kandydat na burmistrza , bez układów , bez wielkich majątków , jedynie bloki. Dobry fachowiec , nie brał udziału w rozkradaniu i parcelacji kombinatu, bo za młody . Dobrze mu wróżę i jest doskonałym materiałem na burmistrza miasta
wyporca17.03.2021, 07:35
Sami wybitni specjaliści. Pani Jopanna Iskrzyńska Steg specjalista od wstążek i szastania pieniędzmi. Pan Arkadiusz od nierozstrzygniętych konkursów sportowych i pisania niegramatycznych pism, pan Bara od wciskania kitu i ogólnego chaosu, pan Waldemar Wojtaszek od inwestycji które remontuje pół roku po remoncie.. No i pan Watycha od kolesiostwa.
Nowotarska sitwa17.03.2021, 06:23
Watycha=kolesiostwo. Facet nie ma wstydu. Żona pełnomocnika wyborczego prezesm ZgM i w radzie nadzorczej kablówki. Pełnomocnik finansowy p. Katarzyna dyrektorem w MPEC i w radzie nadzorczej ZGM czyli ma kontrolować żonę pełnomocnika wyborczego. Żona wspólnika pełnomocnika wyborczego p. Joanna jest wiceburmistrzem. I ją także ma kontrolować jej przyjaciółka p. Katarzyna. Jeden wielki cyrk. I jedna wielka rodzina. A Watycha cały czas nam wmawia że ziemia jest płaska.
ania16.03.2021, 20:58
Katarzyna Pwluszkiewicz wybitny speicjalista, fachowiec.

Tylko 2 oferty spełniały wymogi konkursu. Dlaczego zatem Pani nie zmieniła pieczątki. Pokazała, by swoje wyższe wykształcenie. W ostatnich podpisanych przez siebie tego nie widać.
Nowotarżanin z wyboru16.03.2021, 20:06
No proszę... pan burmistrz w swoim stylu: arogancko i bezczelnie.
STAŚ16.03.2021, 18:19
do Pawła z banku !

Jestem, swego czasu w banku, wiadomym, zadałem jego szefowi pewne pytanie, dostałem opier.... ! Jak mogę pytać ? Tak, gdziekolwiek ktoś o coś pyta, dostaje po łbie.
Myślę sobie, to pokłosie minionej epoki. Tam tylko elita mogła zadawać pytania. I taka dola !
Rychu16.03.2021, 17:24
Brawo Panie Liszka i niech Pan nie popuszcza ani troche . Bezczelnosc obecnego burmistrza i jego rozpasanie przekracza juz wszelkie granice. Zrujnowal wizerunek tego miasta a jego nieudolnosc siega szczytow. Krytykowal poprzednikow a to co sam robi trudno okreslic bo tylko niecenzuralne slowa sie cisna na usta. Panie Watycha ze swoja swita odejdz i daj temu miastu zyc i sie rozwijac.
Renata K.16.03.2021, 16:06
Mam 66 lat. Jestem rodowitą nowotarżanką i uwierzcie mi tak słabego, tak bezradnego i tak beszczelnego Burmistrza Nowy Targ jeszcze nie widział. Panie Burmistrzu już czas ze sceny zejść. Dziękuje.
Ygrek16.03.2021, 15:58
Trochę się obawiam tych wybitnych specjalistów Watychy. Już jedną zatrudnił Joannę iskrzyńską Steg i zamiast kultury mamy wstążki i disco polo
Piotrek z Powstańców Śląskich16.03.2021, 14:43
Ja myślę, że pierwszą kontrolę ta pani powinna zrobić w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w którym jest... dyrektorem finansowym, główną księgową. Pewnie też przypadkiem tam trafiła prosto ze sztabu wyborczego Watychy?
Swojak16.03.2021, 13:57
@ULA

A może Burmistrz chce wlaśnie to sprawdzić tylko nie pomysłu jak się do tego zabrać? Nie byloby to czymś nowym, patrząc na inne tematy, które nie są rozwiązane.

Małe Miasto to i kompetentynych ludzi garstka. Tym bardziej za takie pieniądze.

Nie wiem czym kierowała się Katarzyna bo smrodu więcej niż fruktów*.


*) Zrozumie to kiedyś też i Liszka, jak w końcy 'wychodzi' dla siebie tego Burmistrza.
Kalina16.03.2021, 13:42
a Pani KP to chyba jeszcze w ZGM też jest w Radzie Nadzorczej , ZGM jest jednostką zależną od Miasta...więc jak ona będzie prowadzić kontrolę w jednostce, w której jest odpowiedzialna za jej funkcjonowanie ? Czy ta kontrola będzie wiarygodna? Moim zdaniem nie! Zasady kontroli wewnętrznej na wstępie złamane...uważam że ta Pani nie powinna objąć stanowiska i to sama aby uchronić własną twarz zrezygnować!
Ula16.03.2021, 13:20
@Bartek
Co Wy tam łykacie na tej Krzywej? Burmistrzem od sześciu i pół roku jest Grzegorz Watycha. Od półtorej roku nie ma kontrolera w urzędzie i nie prowadzi się żadnych kontroli. Poza tym kogo ma kontrolować? Swoich kolesi, których powstawiał na wszystkie możliwe stołki? To jakaś farsa! Zatrudnienie na pół etatu kontrolera ze swojego sztabu wyborczego może jedynie doprowadzić do kontroli pozorowanych po to żeby nic nie wykryć. No bo co ona może wykryć na pół gwizdka? Zaniedbania są nieprawdopodobne. Największy bałagan jest w sprawach, w których maczała palce pani zastępczyni. No ale pani Katarzyna jest jej przyjaciółką i współzałożycielką Fali. Dokładne zbadanie tych spraw należy pozostawić już jedynie kontroli zewnętrznej, która z pewnością niedługo przyjdzie. I wówczas się będzie działo! CDN
Bartek16.03.2021, 13:02
Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale jak czytam tą falę hejtu poniżej, to sobie myślę że tu musi być drugie dno. I moim zdaniem skoro burmistrz zatrudnia zaufaną osobę do sprawdzenia spraw finansowych miasta, to znaczy że współpraca z pracownikami zatrudnionym przez byłego burmistrza jest kiepska. A jeśli ten hejt się tak szybciutko i tak szerokim strumieniem rozlewa to w tym hejcie nie chodzi o sposób zatrudniania pracowników w UM, albo o ich kwalifikacje, czy wynagrodzenia, bo tu nie widzę jakichś nowych praktyk, tak wszystkie nowotarskie, żeby nie powiedzieć polskie, urzędy działają, ale o to że kontrolowani urzędnicy mają coś do ukrycia i piszą ten hejt żeby zdyskredytować burmistrza i jego kontrolera. Zatem jako obywatel miasta czekam z niecierpliwością na wyniki kontroli, bo będzie ciekawie....
ANTI POLITYCAL16.03.2021, 12:54
Polityka jednak lubi brud...
obywatel miasta przy drodze16.03.2021, 12:28
Pan Watycha najwyraźniej odwraca się tyłem do obywateli a przodem do kolesiów.
Mieszknka Nowego Targu16.03.2021, 12:20
Moderator skutecznie nie wyświetl moich komentarzy.
Piszę tylko, że na 1/2 etatu osoba z wykształceniem Wyższej Uczelni chętnie podjęłaby tę pracę.
Jakże bogatsze byłoby CV w przyszłości
Wybrana osoba nie posiada.

Pani komentarz się ukazał poniżej. Pretensje nie mają podstaw. Moderator.
Brawa16.03.2021, 12:00
Dobrze są są jeszcze radni, którzy nie boją się zadawać niewygodnych pytań. Panie radny Liszka życze wytrwałości i cierpliwości! Podziwiam ten spokój i opanowanie przy odpowiadaniu na uszczypliwości pana Luberdy oraz Burmistrza!
@ obeznany16.03.2021, 11:19
Osoba mająca wykształcenie wyższe ukończone na dobrym Uniwersytecie 1/2 etatu też chętnie pracę wykonywała.
Dla niej 3.000zł. na pełnym etacie też jest dużo.
Potem będzie mogła napisać to w cv
ania16.03.2021, 11:15
Zobaczcie ogłoszenie o konkursie na "utworzone" stanowisko.
M.in. dwustopniowe wyższe wykształcenie!!!!!!!
Jeśli z 3 ofert nikt nie spełnił wymogów, konkurs powinien zostać ponownie ogłoszony !!!!
To jej się po prostu nalezało !16.03.2021, 10:57
Burmistrz Grzegorz najlepszy włodarz od 1346 roku.
Mundek16.03.2021, 10:26
Jeszcze trzeba przyjrzeć się Mzwik.Następne kolesiostwo Tarnowski Latawiec .Gminy płacą mniej za ścieki jak mieszkańcy miasta .
wszyscy do wymiany16.03.2021, 10:05
Skąd u was pseudo samorządowców i politykierów tyle zła i chamstwa. Liszka z Pawlikowską zarzucają petycjami i interpelacjami przy sprawozdaniu i na końcu sesji tą dziwna władzę w mieście . Poziom i styl tych zaczepek wskazuje że produkuje je ich szef sztabu wyborczego prominent za pleców Fryźlewicza . Watycha jak był radnym to też tak dokuczał władzy, a władza mu mówiła że mógł wygrać wybory toby se robił co chce . No i wykrakano! Teraz poziom i merytoryka odpowiedzi burmistrza na poziomie przedszkola .
Nowy burmistrz chyba zarażony pychą i brakiem klasy odpowiada ad persona w chamski sposób . A i przewodniczący stosuje niedozwolone i nieakceptowalne metody wobec Liszki (zgadzają się jedynie wspólnie aby do ich domów na niwie wszyscy dopłacili -zróbcie sobie za swoje diety !).
A taki skarbnik już za nasze zrobił sobie drogę i przyłącza . Teraz poucza jaką to krzywdę się mu wyrządza. Jesteście wszyscy żenujący
Bożenka16.03.2021, 09:34
Radny pyta o kryteria zatrudniania w urzędzie? Naiwny? Kryterium jest jedno KOLESIOSTWO. I przy zatrudnianiu i przy rozdzielaniu dotacji o innych sprawach nie wspominając.
inksa16.03.2021, 09:27
Czy ta Pani z Maniów czy z tutela?
anna16.03.2021, 09:13
Konkurs? Panie Burmistrzu poważnie Pan mówi, Konkurs? Taki sam jak inne Pana Konkursy? Najsławniejszy to był konkurs na szefa kultury, jak kibice na lodowisku opowiadali w zimie że w lecie Pan Konferansjer zostanie Dyrektorem. Konkurs. Piękne słowo
Czacza16.03.2021, 08:50
W kampanię Watycha obiecał, że nie będzie kolesiostwa jak za Fryzlewicza. A po wyborach proszę. Nie Pan Burdyn - kumpel od kampanii został zatrudniony, ale jego żona. Przyszło "nowe" hahaha
baciok@16.03.2021, 08:29
Konkursy w urzedach to jest fikcja
3 miesiące wczesniej wiadomo kto ma wygrać.
Poza tym w tym przypadku jak czytam Pani pracuje na pełnym etatcie gdzie indziej a to bedzie dodatkowe jej miejsca zatrudnienia.
Jest tylu młodych po dobrych szkołach i nie mają szans.
A potem dziwimy się dlaczego Nowy Targ się wyludnia
Niby wszystko zgodnie z prawem ale czy etycznie.
Osiol16.03.2021, 08:19
A miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze
referendum16.03.2021, 07:46
Rok 2010 na sali Katarzyna Pawluszkiewicz. Głos zabiera Joanna Iskrzyńska-Steg i mówi:
Walczymy o burmistrza dla mieszkańców. Obecny, nie jest dla mieszkańców. Mamy nadzieje, że naszym entuzjazmem zarazimy innych mieszkańców. Walczymy o sukces

Święte słowa, święte słowa. A potem wstążki i kolesiostwo!
KTT16.03.2021, 07:36
Pani Katarzyna ma bardzo wysokie kwalifikacie i jest świetnym fachowcem. Ma bogaty dorobek zawodowy. Najpierw była współzałożycielką Fali z Joanną Iskrzyńska Steg. Potem kilka razy kandydowała do rad bez powodzenia. Potem została zatrudniona w miejskim przedsiębiorstwie jako dyrektor finansowy. Potem w radzie nadzorczej ZGM zarządzanym przez żonę szefa sztabu wyborczego. Była pełnomocnikiem finansowym komitetu Tarnowskiego potem pełnomocnikiem finansowym sztabu Watychy. Teraz mimo pracy na dwóch etatach w miejskich podmiotach dostała jeszcze pół etatu w Urzędzie Miasta. Podobno będzie pracować zdalnie na tym serwerze za 40 tysiaków. Brawo Watycha! Czuć kolesiostwem.
pinokio16.03.2021, 07:25
Rodzina na swoim! Ej Watycha, Watycha. Nos Ci rośnie już każdego dnia. Ależ to słabe, słabiutkie, denne. Jacy Wy okazaliście się mali. Wstyd!
Pinokio16.03.2021, 06:48
Panie Grzegorzu Watycha z każdym dnie coraz bardziej się pan pogrąża i pogrąża to miasto. Nie jest tajemnicą że pani dostała najpierw posadę dyrektora finansowego w MPEC, pot3m radę nadzorczą ZGM a teraz kogo ma kontrolować? Innych kolesiów ze sztabu wyborczego? Wszystko byłoby OK tyle że to pan tak bardzi brzydził się kolesiostwem. I co? Co pan 2idzi jak się przegląda w lustrze? Nos3k rośnie?
Podatnik16.03.2021, 05:55
Te zapraszamy , jak Wam źle to jest pełno ogłoszeń na P24, dość już stwarzania niepotrzebnych stanowisk pod kolesiów, milion urzędasów musi zostać zlikwidowanych , tak jak i ZUS,pup NFZ rozdział PKP,starosta,gmin itp itd.
Janusz Widelec16.03.2021, 00:11
Taaa... Konkurs. Ile to tych konkursów już było? Przy każdym takie wymagania, że jeżeli się nie pracuje już na takim stanowisku, to się go nie dostanie. Chociażby wspomnieć słynna już Dorotę W., żonę pana W., byłego dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg,który to z ma zarzuty o łapówki. 5 lat doświadczenia urzędniczego na podobnym stanowisku, akurat takim na jakim ta pani pracowała. To był jeden z pierwszych konkursów pana Watychy. I ta tradycja trwa po dzień dzisiejszy.
Sorry, ale konkurs to konkurs. Można swojego zatrudnić uczciwie. Dlaczego ciągle musi być coś na lewo?
Kłamstwo16.03.2021, 00:07
Na stronie UM Nowy Targ wymagane jest dwustopniowe wyższe wykształcenie.
Zatrudniona P. Pawluszkiewicz nie wykazuje na podpisanych dokumentach, że takie posiada.
Wyborca15.03.2021, 23:59
Miarka się przebrała. W tej sytuacji pozostaje tylko odwołać w referendum burmistrza i radnych bezradnych. Watycha pokazał że ma mieszkańców w czterech literach. Dość sitwy i kolesiostwa.
Znawca15.03.2021, 23:47
Dajcie już spokój władzy, przecież zatrudniają same ślicznotki.
Zapraszamy15.03.2021, 23:34
Wiecie co wielu pracowników w urzędzie nowo przejętych zarabia najniższą krajową i to jest przykre też nam godność być urzędnikami. Niestety podwyżek nie ma a wszystko drożeje, a Wy Radni zamiast nam pomóc utrudniacie nam codzienną pracę i nie dziwcie się, że się będziemy ewakuować bo znamy swoją wartość i zasługujemy na jakikolwiek szacunek. Zapraszam Was Radni na nasze krzesła a radnego Liszkę to do ekopatrolu pogrzebie w śmieciach, powącha szambo zabawi się w piecu i wygrzebie próbkę do poboru.Do podatkow na kochana Paną targowicę jako poborca do ścigania tych niepłacących etc... Zapraszam radnego Liszkę do meldunkowego wytłumaczy Pan ludziom jak wypełniać wnioski posłucha ich lamentów...też bym wolał na kredyty namawiać i jeszczse mieć z tego prowizję
Podobno15.03.2021, 23:25
A ja wiem co nie co...ponoć to jest tak, że jedni ciężko pracują bez dwóch zdań, inni nawet romansują, jeszcze inni prywaty walą w godzinach pracy a nawet i co innego....no i niestety jak rzecze poprzednik Ci niektórzy mają i lepsze płace i lepsze fory i się ustawili
Emerytowany15.03.2021, 22:46
Watycha wymyślił sobie spłacić zaciągnięte pożyczki za Fryzlewicza oszczędzając na płacach pracowników i jeszcze dostaje kopniaki.
Obeznany15.03.2021, 22:40
Ludzie poznajcie najpierw prawdę a później piszcie jaki człowiek skończywszy studia mając tytuł magistra będzie z radością pracował u Watychy za 3.000 złotych nie mając nadziei na podwyżkę od wielu lat eldorado się skonczylo wraz z odejściem Fryzlewicza. Tylko ci pracownicy których on obsadził zarabiają dobre pieniądze
gumis15.03.2021, 22:32
Nie moge wyjsc z podziwu jak czlonek PIS zadaje pytanie o dobor i zasade obsadzania stanowisk.Chlopie, przeciez w twojej partii stanowiska rozdziela sie z nadania i po rodzinie, teraz nawet ambasador nie musi znac jezyka i miec wyksztalcenia , wazne zeby byl z PIS. Pytasz bo z rodziny nikt sie nie zalapal czy jak ?
@ Dendrolog i arborysta z zamiłowania15.03.2021, 21:49
Czy jako denrolog doszedłeś już do tego, że Łukasz szef finansów ustanowiony przez poprzedniego burmistrza. może zacząć pomału się pakować? Zapewne następczyni dotarła do urzędzie i jej oddech już czuć na plecach? Podobnie było z Arkadiuszem, przeniósł się z Zakopanego na posadę zwykłego urzędnika i dziwnym trafem został stworzony pod niego referat i został kierownikiem, co za przypadek? Ile czasu teraz jako dendrolog dajesz na roszadę na stanowiskach?
biletomat15.03.2021, 21:04
Wybitni specjaliści pracują na 1,5 etatu. Ciekawe czy czas pracy nowo zatrudnionej Pani od kontroli w UM zostanie skrupulatnie skontrolowany ?Miastowi czekają pierwsze protokoły kontrolne.
Eja15.03.2021, 21:00
Bardzo dobrze panie Pawle. Wszytko powinno być jawne bo to z publicznych danin. A jeżeli pani tam pracuje to tu kiedy? w godzinach tamtej pracy?
No jozda15.03.2021, 20:57
Tylko na ile te kontrole będą samodzielne i niezależne od burmistrza. Trochę przesada z tym zatrudnianiem swoich ... Córka radnej , Syn radnego z synowa , pan od sportu który z dużym opóźnieniem reaguje , pani vce która ma nadzorować samodzielnie działający "wspolny "a która pod niczym się nie podpisuje i takich jeszcze wymieniac. No więc kto jak nie ja kolega
Dendrolog i arborysta z zamiłowania15.03.2021, 20:42
Prowadzę firmę od zera i mam swoich sprawdzonych pracowników, ale gdybym jakąś firmę przejął to albo wymieniłbym przynajmniej tych którzy zajmują się moją kasą na swoich ludzi, albo dokładnie prześwietlił tych odziedziczonych. Domyślam się że Watycha ma podobnie. Przejął urząd z pracownikami zatrudnionymi przez śp. Fryźlewicza, co w tym dziwnego że zatrudnia kogoś komu ufa żeby sprawdzić czy go jakiś pracownik na minę nie wypuści? Też bym tak zrobił. I co pana dziwi? Że burmistrz jako laik w zakresie finansów i księgowości chce żeby zaufana osoba sprawdziła księgi? Czy może że fachowiec za darmo nie pracuje? Co by pan powiedział gdyby za rok dwa okazało się że kontrola zewnętrzna stwierdzi niewłaściwe wydatkowanie środków, albo wręcz niegospodarność. Jestem przekonany że będzie pan krytykować Watychę że nie dopilnował a nie pracowników księgowości czy finansów UM którzy mogą być winni. Wiem że to nie prywatna firma i dobrze że jest opozycja, że ktoś - np pan patrzy władzy na ręce ale to ma działać dla dobra miasta. A tu widzę działanie wbrew rozsądkowi i dobru miasta, żeby tylko dokopać burmistrzowi. Tym razem pan u mnie nie zapunktował.
www15.03.2021, 20:41
w kazdej gminie wojtowie tez maja cale rodziny w gminie,,,,.....
bylo tak zawsze i bedzie...konkursy musza byc wedle prawa...a kto wygra wiadomo juz z gory..
wrrrrrrr15.03.2021, 20:28
Jeśli Burmistrz zatrudnia specjalistów ze swojego otoczenia jak do tej pory i nazywa ich specjalistami to na miejscu tej pani czułabym się obrażona. Kolesiostwo Watychy ciąg dalszy. Pomyślcie ile jeszcze osób upcha do końca swojej kadencji. Ile osób jeszcze upomni się ze sztabu wyborczego. "Grzesiu obiecałeś". Strach się bać.
tau15.03.2021, 20:25
Jeeno jest kryteriu zatrudnieniabw UM. Znajomości czyli kolesiostwo
3,14jak15.03.2021, 20:21
Pan burmistrz tak juz obrosl w piorka ze kpiny sobie robi z tymi odpowiedziami, przed wyborami podkreslal jakie to wszystko ma byc transparentne
ania15.03.2021, 20:11
Mieszkańcy nie widzieliście już po pierwszej kadencji, że Burmistrzowi nie zależy jak żyją jego mieszkańcy ?
mieszkanka Nowego Targu15.03.2021, 20:07
"Wybitny specjalista w zakresie księgowości". Fachowiec.
Jaki Burmistrz taki Fachowiec. Gdzie są Absolwenci wybitnych Uczelni. Znam ich w N.T.
Niestety bez doświadczenia. Gdzie mają zdobyć? W każdym konkursie jest potrzebne. Konkursy organizowane są pod kwalifikacje znajomych.
Burmistrzu czas na zmianę.
Jakie wykształcenie ma P. Katarzyna P.?
dramat15.03.2021, 20:01
Bezczelność Watychy jest coraz większa. To już nie arogancja władzy. To lekceważenie na każdym kroku radnych przede wszystkim opozycyjnych. Radni, nie zapraszajcie Watychy na sesje RM, niech go ktoś zastępuje. Bo to Wy jesteście na sesji gospodarzami. /.../
leniwiec15.03.2021, 19:58
Pan Watycha jest oburzony że Radni pytają. To skandal. Radny jest po to żeby pytac i interesować się działaniami władzy. Widać i słychać, że radni zadają niewygodne pytania i Burmistrz się denerwuje. Niestety zapomiał wół jak cielęciem byl kilka lat temu. Pytał i pytał i pytał a poprzednik odpowiadał i się nie żalił.
Kaśka15.03.2021, 19:48
Myśłałam że odpowiedź na interpelację Pani Pawlikowstej dot. nagród ktoś Panu Burmistrzowi napisał i dał do podpisania, ale po dzisiejszej sesji i odpowiedziach Pana Burmistrza na pytania radnego Liszki zmieniłam zdanie. Panu Burmistrzowi chyba wysiadają nerwy, odpowiedzi były opryskliwe i poniżej kultury, co nie przystoi osobie na takim stanowisku.
smutna prawda15.03.2021, 19:44
Zabawne to wszystko, takie dziecinne przepychanki słowne.
Pan radny Liszka prawie spełnił swój amerykański sen - od pucybuta do milionera...
Brakuje mu tylko do kolekcji urzędu Burmistrza.
Niestety Pan Liszka nie jest D. Trumpem...
Galt15.03.2021, 19:42
Grzegorz Watycha /.../ Nie wierze, że nie rozumie zadawanych mu pytań - Urząd Miasta nie jest jedynym pracodawcą w tym mieście, i można znaleźć sobie pracę w innym miejscu. Szczególnie w takiej sytuacji należało by poszukać pracy gdzie indziej by uniknąć takich właśnie podejrzeń, że to stanowisko to kolejny rewanż za pomoc w kampanii wyborczej. Byłbym rad, gdyby swoją wdzięczność burmistrz wyrażał za swoje pieniądze, nie z naszych podatków. Przypominam, że ze sztabu z UM związana jest już choćby Joanna Iskrzyńska-Steg czy żona szefa sztabu Pana Burdyna, jest też wielki kibic sportu Arkadiusz Szymczyk. A jest tego więcej. Idąc tokiem rozumowania burmistrza Watychy, znaczy to tyle, że już w kampanii otoczyli go po prostu wybitni specjaliści w swoich dziedzinach i są po prostu niezastąpieni dla sprawnego działania miasta Nowy Targ. Jak sprawnego? Widzimy to każdego dnia pogrążania tego miasta przez mierne władze.
Podatnik15.03.2021, 19:27
I zaś urzédasy za nasze podatki się kłócą. Zlikwidować ZUS pup,NFZ i milion urzędasów.
Podatnik15.03.2021, 19:24
Konkurs konkursem,ale wiadomo kto wygrywa, hehehh
Zobacz pełną wersję podhale24.pl