26.03.2021, 15:45 | czytano: 3135

174 łóżka covidowe w zakopiańskim szpitalu

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Szpital powiatowy powiększa ilość miejsc dla chorych na COVID-19. W tym celu zawieszono przyjmowanie w oddziale położniczo-ginekologicznym. Powiększony został oddział pediatrii.
Zakopiański szpital decyzją Wojewody Małopolskiego ponownie zostaje przekształcony w placówkę, która ma przyjmować chorych na COVID-19. Placówka w nadchodzących dniach ma działać w formie hybrydowej. Oznacza to, że przyjmowani będą nie tylko pacjenci chorzy na koronawirusa.
- Każdy pacjent nie-covidowy jest przyjmowany i w miarę możliwości udzielamy mu pomocy - zaznacza dr Małgorzata Czaplińska, dyrektor ds. medycznych. - Staramy się aby zabiegi operacyjne robić te nagłe. Te planowane, po których istnieje ryzyko pobytu na intensywnej terapii staramy się przesuwać - dodaje.

Wyjątkiem są kobiety, które miały rodzić, lub muszą skorzystać z pomocy na oddziale ginekologiczno-położniczym. Kierowane są one do szpitala w Nowym Targu, bowiem zakopiański oddział został przekształcony decyzją wojewody na miejsca dla chorych na COVID-19.

W zakopiańskim szpitalu przygotowano łącznie 174 łóżka dla osób zakażonych koronawirusem, z czego 152 łóżka zachowawcze i 16 z respiratorem dla pacjentów wymagających wentylacji.

Powiększony został także oddział pediatryczny. Jest to spowodowane współpracą z nowotarskim szpitalem, który musiał zawiesić funkcjonowanie oddziału, aby zapewnić miejsca dla osób chorych na COVID-19.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ewa26.03.2021, 21:24
To mam rodzić czy nie? Mam mieć katar czy nie? W szpitalu w zakopcu czy w mieście? Nie kumam gdzie będę miała pomoc w razie zagrożenia zdrowia,życia mojego,dzieciaczka bo na razie priorytet mają ci z katarem bezobjawowym.
no26.03.2021, 21:10
Gdy by castoramy nie zamknęli to by se dokupili więcej łóżek.
Smok26.03.2021, 18:52
O i jest moja ulubiona Pani doktor :-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl