28.03.2021, 16:03 | czytano: 22112

Maciej Jachymiak: Tu i teraz!

arch. Autora
FELIETON. "Szanowni Czytelnicy Podhala24! Serdecznie dziękuję za wyrazy sympatii. Szczególnie, za podsyłane tematy do felietonów. Uważam jednak, że jak ktoś coś ciekawego ma, to powinien sam chwycić za klawiaturę" - zachęca Maciej Jachymiak w swoim kolejnym felietonie.
Może za pierwszym, drugim, razem wyjdzie koślawo, ale z czasem będzie tylko lepiej. Ewentualnego wstydu da się uniknąć poprzez schowanie za nick’iem. A jak już styl się ułoży, można zdjąć przyłbicę. Zachęcam. Bo czuję się trochę jak bohater filmu Kiler, do którego podżeglował gość i mówi, że mają uciążliwego sąsiada w klatce i czy by się nie dało coś zrobić…
Jednakowoż dziękuję czytelnikowi, który dostarczył mi… ulotkę wyborczą Naszej Watahy. Załączam ją na koniec. Tu i teraz! Dzięki niej spędziłem wspaniałą wiosenną sobotę. Człowiek nawet nie wie co się dzieje w jego mieście! Rano pokręciłem się po nowym drogach w strefach aktywności gospodarczej. Podziwiałem siedziby zachodnich inwestorów. Potem pojechałem na narty. Jeździłem we wszystkich nowych stacjach, połączonych przestronnymi gondolami. W stacji narciarskiej Wataha – Ski można się przejechać tym samym krzesełkiem, co ma burmistrz na ulotce wyborczej!

Potem pojechałem na chwilę na międzynarodowe zawody sportowe. Są co tydzień, a ja gnuśny siedzę w domu! Odpocząłem patrząc na gwiazdy światowego formatu i znowu ruszyłem w fun! Pojeździłem godzinę na nowym torze do trialu i drugą na osobnym do motocrossu. Adrenalina! Potem już spokojniej. Łyżweczki w pałacu lodowym. Tam też knajpa na knajpie, więc i brzuszek napasłem.

Jak już zaczęło się chylić ku wieczorowi siadłem na rynku z tym żelaznym dziewczęciem co wygryzło Orkana. Pooddychaliśmy trochę śródmiejskim powietrzem. Ja nie za długo, bo mię dusi, ale ona ma żelazne płuca. A Orkan za dużo kurzył i pił! Z tym Wataha walczy! Niestety, była sobota i nie udało mi się odwiedzić tych nowych świetlic terapeutycznych dla dzieci alkoholowo-nikotynowych rodziców…

Na basen nie poszedłem. Nie będą pływał w torach, co nie mają olimpijskiej szerokości! Ale i tak wystarczyło. Wieczorem obejrzałem jeszcze raz wszystko w Wataha.tv. 7 lat nieprzerwanych sukcesów i spełnionych obietnic! Tu i teraz! A nie tam i potem…
Żeby nie było, że uprawiam czczą propagandę, dam przykład. Będzie dwa lata temu organizowałem zawody w rzucie dyskiem. Międzynarodowe. Mamy w Nowym Targu dwie rzutnie, ciągle nieczynne. Więc, żeby nie zardzewiały robię zawody. Zamówiłem. Odpisali, że owszem, przygotują za tyle i tyle. W dzień zawodów kicha. Klatka nie założona. Przyjeżdża ekipa fachowców. Rozkładają ręce. Mogliby założyć siatki, ale to za dużo roboty. Odjechali. Kilkadziesiąt osób co od tygodni ćwiczyło w żądzy sukcesu stoi. Wściekli. Wstyd jak cholera. Międzynarodowy. Ale nic to. Wataha Athletic i tak przysłała mi rachunek. I potem jeszcze ze dwa ponaglenia i straszenie egzekucją. Dziś do mnie dotarło jaki byłem ślepy…


Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z30.03.2021, 07:54
Watycha jest burmistrzem na tu i teraz. Zatrzymał się tu i teraz siedem lat temu dlatego miasto stoi w miejscu czyoli się cofa
Powidła są lepsze !29.03.2021, 22:07
" Robienie z gęby cholewy " , to przypadłość polityków , którą warto wykorzystywać do piętnowania ich małości . Przypominać im cyklicznie , że do sprawowania władzy nad innymi , trzeba totemy zapału nieść wysoko nad głową i cały czas na przedzie .
TU I TERAZ29.03.2021, 20:56
No to z artykułu wynika że jest jeszcze kupa do zrobienie dla TU I TERAZ .
I to tu i teraz !
Holny29.03.2021, 20:53
Maciej prezentuje lekki (oby nie ciezki w orzyszlosci ) odjazd. Balcerowicz musi odejść !. Watycha, Watacha, wstazka. Bedzie zmiana ! Bedzie kurzyć !.
różana marmolada29.03.2021, 19:51
A to niby Jachymiak jest odpowiedzialny za bałagan i nieudolność Watychy? Bardzo śmieszne, ale wybaczcie równie głupie, bo to właśnie Watycha obiecywał i niczego nie zrealizował. Bo to właśnie Watycha a nie Jachymiak jest burmistrzem miasta od 2014 roku.
Czegoś jeszcze nie rozumiecie? A może nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Lub nie stać Was na proste porównania i ocenę tylko dlatego, że dostaliście jakieś stanowisko, albo należycie do znajomych królika, albo kochacie taki bajzel, w którym każdy z Was się może świetnie zakamuflować?
Więc zamiast zadawać pytania Jachymiakowi i próbować go publicznie kamienować, zacznijcie w końcu wymagać zwykłych obowiązków urzędniczych od Watychy, wiarygodności godnej ojca miasta, prawdomówności, rzetelności i kilku wlaściwości dzięki, którym moglibyśmy mówić, że mamy myślące o nas władze, a nie jakiś pchli cyrk skaczący po naszym karku lub radosne małpki potrafiące zrobić fikołka bez asekuracji. Ale zawsze z szerokim uśmiechem i gotową odpowiedzią, że gdyby los nie rzucał im kłód po nogi, to pewnie już pędzilibyśmy na Marsa.
MICHAŁ29.03.2021, 19:50
Bez przesady Mario. Uważasz że wszyscy w tym kraju kradną. Trzeba mieć tupet, żeby powoływać się na Pismo Święte.
picu picu29.03.2021, 18:04
Wszystko fajnie , ale to samo mielibyście jak by to stanowisko miał jachymiak.
marek29.03.2021, 17:59
Oj, widzę, że ktoś tu próbuje zaistnieć. Trochę późno! Fajnie pisać o kimś, ale może warto poddać krytyce swoje "osiągnięcia" !!!!
Tyle tego było, że aż kipi, dobrze,że już nie musimy na to patrzeć!
Wataha w um nie zniknie od pisania, trzeba działać. Czy M.J.się odważy? Czy potrafi tylko pisać?
Marien29.03.2021, 14:08
myślę że pan burmistrz przyzwyczaił się do bylejakości ale my nie
ot tak z Krakowa29.03.2021, 12:58
Jak znam zycie
to za chwilę nasz Maciej
bedzie miał kontre ad vocem
a portal uzyczy miejsca
i bedziemy czytać i śmiać się
czyli wszystkim na zdrowie wyjdzie
ten powrót Macieja na portal stronę
ale prawda jest też inna
burmistrzem miasta musi być osoba ze wsi
bo jak mawia stare przysłowie
do miasta po pieniądze
a na wieś po rozum
już w maju czeka portal na mysli
ad vocem dla naszego Macieja
który opuścił samorząd na własne życzenie
ale felietony zawsze umiał pisać
ku sercu pokrzepieniu
nie każdego stać na dopłacanie29.03.2021, 12:38
Janko Muzykant - tylko na to się nadajesz

jak rozwija się zmiana to masz w praktyce
ta sama ekipa rządzi powiatem i ma się dobrze
bo została dobrze ustawiona oświata i edukacja
dzięki odważnym decyzjom a nie chowania głowy w piasek
jak to robi miasto
Milena29.03.2021, 12:00
DO Realista
Zgadzam sie z Toba w 100% ...swietnie napisane i gratuluje pamieci , ale ja chcialbym o tym panu (burmistrz) zapomniec jak najszybciej.
Milena29.03.2021, 11:49
Brawo w końcu ktos odwazny pokazuje otwarcie "OSIAGNIECIA" tej ekipy .I tak trzymac dalej pokazywac ,pietnowac i na koncu wywalic z urzedu. To dopiero wierzcholek gory lodowej bo dopiero beda wychodzic wszystkie smrody tej TROJCY.
Wspomnienie29.03.2021, 10:14
Podhale: kandydaci zrobią z siebie idiotów, by zdobyć głos wyborcy?
Tomasz Mateusiak 26 września 2011
?Kampania wyborcza na Podhalu zatacza coraz szersze kręgi. Kandydaci na parlamentarzystów w pogoni za głosami wyborców coraz częściej odsłaniają nieznane dotychczas twarze i talenty. Ostatnio kilku z nich zamieniło się w... filmowców. Czyżby zapragnęli podążyć śladami Ronalda Reagana lub Arnolda Schwarzeneggera, dla których to właśnie film był przepustką do świata wielkiej polityki? Billboardy, plakaty, reklamy w gazetach. Taki sposób przedwyborczej promocji kandydatów na posłów czy senatorów wyborcy znają od lat. Tegoroczna kampania pokazuje, że politykom znudziły się "konwencjonalne" formy prezentowania swojej osoby i zaczęli działać bardziej interaktywnie. W ostatnich dniach hitem internetu jest filmik prezentujący kandydata z łódzkich list Sojuszu Lewicy Demokratycznej Łukasza Wabnicy, któremu młoda dziewczyna w podzięce za uratowanie życia pokazuje... piersi. Niewiele "skromniejszą" inwencją przy tworzeniu swoich internetowych spotów wykazali się też kandydaci Platformy Obywatelskiej - z Podhala Maciej Jachymiak i ziemi suskiej Ryszard Listwan. Szczególnie interesujący okazuje się filmik nowotarskiego wicestarosty Macieja Jachymiaka. Kandydat na posła przedstawiony jest w nim jako Pan Maciej pilnujący porządku w Nowym Targu. W czasie spotu kandydat, niezwykle podobny do serialowego Kojaka, ratuje z opresji nastolatka napadniętego przez bandytów, a następnie zdradza, że teraz zamierza "uderzać wyżej", czyli startować do Sejmu.?
marcin29.03.2021, 10:01
Śniło mi się, że pewna pani wróciła do urzędu celnego i zaświeciło słońce nad Miastem
Poniedziałek29.03.2021, 10:00
Byłem w ostatnich dniach w UM i jak wielkie było moje zdziwienie, gdy chcąc zgłosić trudną dla mnie sprawę zastałem Panią, która jeszcze nie tak dawno pracowała w Sekretariacie Burmistrza, a obok Panią z BOM ... to już naprawdę nie ma w tym mieście ludzi stosownie wykształconych do takich akurat spraw ...
Panie Maćku dobrze, że choć Pan ma odwagę pokazywać te idiotyzmy.
Janko Muzykant29.03.2021, 08:53
Pan se robi kampanię.
Ale My pamiętamy duet Faber, Jachymiak.
Nigdy więcej.

Pamiętam takie dokonania pana psychiatry:
Likwidacja Miejskiego Ośrodka Sportu.
Likwidacja 13 etatów księgowych w szkołach i utworzenie Powiatowego Centrum Oświaty z kilkudziesięcioma na teraz pracownikami.

Jakie są teraz wyniki tych zmian, każdy zobaczy.

Nie chcę nikogo obrażać, ale określenie pajac jakoś tu pasuje.

Pajac
- komiczna postać w dawnej krotochwili
- przen. pogard. ktoś zachowujący się niepoważnie, bez godności
- figurka z drewna lub tektury, o komicznym wyglądzie, zwykle z ruchomymi kończynami poruszanymi za pomocą sznurka

Pasuje?
Mnie pasuje.
FAM29.03.2021, 08:34
I wszystko fajnie, ale jak przyszlo do następnych wyborów to jakich mieliśmy kontrkandydatów? Pan Liszka - Pisowiec lub Pani Michalska - choragiewka, o której moze przez dobre wychowanie nie warto pisać? Bo styl zarządzania wola o pomstę do nieba. Naprawdę to miasto jest skazane na takich ludzi?
Realista29.03.2021, 08:18
Tak obiektywnie patrząc na tę ulotke to wszystko jest na odwrót. Ale idąc od początku:
PRACA
- nie ma miejsc pracy w turystyce, są miejsca pracy tylko dla kolesiów.
- prawo lokalne jest przeciw przedsiębiorcom, są coraz wyższe podatki
- burmistrz nie pozyska ani jednego inwestora z zewnątrz,
- burmistrz zabija produkty regionalne, przykładem jest niszczenie Targowicy i lodów nowotarskich przy pomocy lodziarni spod Oświęcimia, którą wystawił przed oknami nowotarskich lodów tradycyjnych
- budowa dróg. Po pierwsze mało, po drugie drogo, po trzecie za pół roku trzeba je remontować. Nowotarskie drogi są jak ser szwajcarski
- tereny inwestycyjne ? no fakt na zamienionych działkach z miastem powstają biznesy swoich, a zamiast lodowsika rosną haszcze
- promowanie nowotarskiego jarmarku? Raczej w wydaniu burmistrzunia zabijanie nowotarskiego jarmarku, chorymi przepisami i cenami. Samo przeniesienie jarmarku było skandaliczne a warunki chaotyczne.
EDUKACJA
- świetlice w szkołach są likwidowane, a te pozaszkolne niszczy się odbierając pieniądze (...)
- rejonizacja dobija nowotarskie placówki oświatowe. Utworzenie słabej jedynki jest skandalem. Budynek można było wynająć szkołom średnim i na nim zarabiać
- klasy sportowe? Hm, gdzi ci olimpijczycy skoro zabiera pieniądze na sport (za wyjątkiem pingponga)
TURYSTYKA
- otwarcie na Gorce, budowa kompleksu narciarskiego? Kolejna ściema. Zamiast tego wcisnął kit o nowym lodowisku. Ani jednego ani drugiego nie ma i nie będzie, bo zaczął remont starego lodowiska. Jak myślicie dlaczego?
- zawody międzynarodowe? Jedyne, które chciał organizować to te za 80 tysięcy dla urzędników celno-skarbowych. No są jeszcze za 40 tysiaków dla kolesiów cyklistów
- Nowy Targ małopolskim centrum rowerowym? Przecież nie ma nawet ani jednej wiaty dla rowerzystów a punkt serwisowy zdjął bo go niszczyli.
- promocja miasta? Tak tu mu wyszło. Cała Polska mówi o największym smogu w kraju. To mu się udało wypromować jak nic.
Także widać, od początku jedną wielką ściemę wyborczą. Ale u Watychy wszystko na odwrót.
Olo29.03.2021, 07:42
Z ulotki wyborczej to tylko uśmiech został panu Watysze. Niestety nie sprawdził się i dobrze o tym wie. Pierwsza kadencja wstążki na drzewie. Druga kadencja kolesiostwo. Ostatnie zatrudnienie pełnomocnika finansowego ze sztabu wyborczego i ten niby konkurs to zwyczajne barbarzyństwo na samorządzie lokalnym.
miseik29.03.2021, 07:37
Blok socjalny tez obiecał wyremontować zarówno w poprzedniej kadencji jak i w tej - a jak widać nic nie zamierza robić w tym temacie.
Adam29.03.2021, 06:46
Watycha to burmistrz sitwy i kolesiostwa..Burmistrz biznesu. Ludzie mu są potrzebni raz na cztery lata żeby głosować. Tym razem do moich drzwi nie pukaj
Qba29.03.2021, 06:22
Grzegorz Watycha nie dorósł do roli którą pełni w życiu publicznym. I po takim artykule gołym okiem widać ile jest w tym człowieku wyborczego oszustwa.
kominiarz29.03.2021, 02:22
Władze powinien sprawować naród!!!
turysta29.03.2021, 00:19
Niespełniony psychiatra, niespełniony zaściankowy polityk, ale spełniony matacz
Marcin29.03.2021, 00:12
Władze powinien sprawować naród a nie jacyś oszuści w garniturkach którzy pięknie mówią obiecują a później dalej to samo ale do tego trzeba by było zmienić totalnie ustrój,rozwa_lic stary system i zrobić wszystko po nowemu,napisać od nową konstytucję tak żeby nikt nie był ciemiezony tylko wolny a nas jako naród Polski powininna kierować idea wolnej nikomu niepodległej niezaleznej i bogatej ojczyzny,każdy człowiek jest inny,każdy z nas ma inne poglądy,zainteresowania (jednemu podoba się jazdą konna a drugiemu jazda motocyklem,jeden woli alkohol drugi konopie itd.)więc nie powinniśmy wybierać jakichś partyjek które każdego będą ograniczać i traktować jak zwierzęta tylko władze powinien sprawować naród i my Polacy powinniśmy być gospodarzami w swoim kraju a nie jak jest obecnie (niewolnikami utrzymującymi pasożytów które na nas żerują i każą nam robić coś w brew naszej woli) a to my powinniśmy decydować czy na śniadanie jemy suchy chleb czy kawior.A widać pan Jachymiak zwęszył okazję /.../ i próbuje przekonywać że na g__oju posadzi stokrotke.
Gulasz Juliusz Zeżarł29.03.2021, 00:04
Nie mam wątpliwości, że intelektualno-detektywistyczno-grafomańskie wzmożenie Panajachymiakowe to epilog jego poprzednich porażek wyborczych, a jednocześnie preludium kolejnych. Trudno wszak byłoby inaczej wyjaśnić tę nadaktywność publicystyczną, niż próbą budowania "publicity" pod kolejna, n-tą próbę zdobycia (jakiejkolwiek) władzy przyznawanej w wyborach. I uważam, że ma do tego święte prawo, a nawet zgadzam się z jego diagnozami, o toczącej to miasteczko w drodze do Zakopanego, gangreny. Niestety, ponieważ , nie jest tak, że rzeczony pan władzy nigdy nie dzierżył, można bez pudła przytoczyć powiedzenie jednego dżokeja- "ze starej chabety nie zrobisz rączego wierzchowca, nawet jak spróbujesz sto razy". A ten koń, jaki jest, każdy wie:)
Ja28.03.2021, 23:52
Z tygodnia na tydzień coraz nudniej i tak jakoś na siłę. Znów powiało stypą. Łorawiok czy Halny tym razem? Chyba nie wiało bo coś spokojny ten felietonik? Brak tematów czy wypalenie?
Lucy28.03.2021, 23:44
Nikt nie da ci tyle ile obieca Watycha. Ten człowiek obieca wszystko a potem uprawia kolesiostwo i cofa to miasto w rozwoju. Mamy najwyższe podatki, opłaty za śmieci. Nawet wodę potrafił zepsuć. woda też najdroższa w regionie. Ogólnie brud, smród. I zostaliśmy Smogową Stokicą Polski. Nasze dzieci wdychają codziennie równowartość 12 papierosów. No ale miało być coś dla naszych dzieci. Z tej ulotki został tylko ten szyderczy uśmiech, człowieka który nabrał nowotarżan
Pierre28.03.2021, 23:29
Cholera a ja sobie tak myślę że to Jachimiak jako starosta zatrudnił
i wprowadzil do polityki Watychę. To co nie poznał się na Nim? Nie przestrzegł nikogo? Jakże to żmija na własnych piersiach? Czy współwina? Kto teraz Macieju nie zna Twoich dokonań z Starostwa jak nie Twój sekretarz? Kto ma szufladę odziedziczoną po poprzednikach i ją tu drukuje?
Dla Ciebie to szczeście bo spokojnie dzieki temu bedziesz mógł napisać Autobiografie! Fakty i mity!
Hahaha28.03.2021, 23:25
Widać, że ego u doktora Jachymiaka nie mniejsze niż u Grodzkiego.
Narciarz28.03.2021, 23:22
Super ze Pan Maciek przypomniał nam ulotkę wyborcza Burmistrza. Pytam sie obecnych władz miasta gdzie jest ten kompleks narciarski. Juz 7 lat minęło. Porażka
skojarzenie28.03.2021, 23:13
Symbol intelektu-Pegaz,został usunięty.Pozostawiono Barany.O czym
to świadczy.....
rollercoaster28.03.2021, 22:42
Wszyscy zadeklarowani tu i teraz oponenci prawdy, którzy mają problem z zaakceptowaniem otaczającego nas marazmu i chęci dalszego udawania, że tak cudownie miało być, proponuję ogarnięcie ze wszystkich sił intelektualnych dołączoną ulotkę pana Watychy. To baśniowa opowieść, która jednak za przyczyną magicznej różdżki nie zmieniła nawet na jotę Nowego Targu. I zmienić nie mogła, bo była stworzona wyłącznie do celów politycznych, a jak się później okazało, to i z ludźmi, którzy nie mogli sprostać nawet najprostszym zadaniom. Ludźmi żyjącymi w oderwaniu od rzeczywistości, bawiącymi się w jakieś prymitywne gierki i intrygi, działającymi na granicy prawa, notorycznie okłamującymi mieszkańców, szastającymi pieniędzmi publicznymi na lewo i prawo, izolującymi programowo miasto. Pewnie to Was boli najbardziej, bo nic tak nie wkurza jak rozczarowanie. I żeby było ciekawiej nijak nie ma tu winy Jachymiaka, który jako pierwszy wykazał się odwagą i obnażył ten śmieszny układ wzajemnej adoracji, najwyraźniej pozbawiając ich złudzeń i świętego spokoju. Przy okazji zrobił to z uroczą sobie swadą ośmieszając ich pudrowany świat zawinięty złotym papierkiem i kolorowymi wstążkami.
Milano28.03.2021, 22:40
Czyli następny zbawca tym razem z PO grubo,zadaniowcy dalej się bawią a ludzie płacą podatki a w zamian mają ubustwo i niewolnictwo czyli po staremu następny do kota jak zwykle od ponad 30 lat :D W polin to normalne edukacja na najniższym poziomie żeby robić ludziom wodę z mózgu i żeby wybierali swoich ciemiężców jak nie z PiS to z PO jak nie z PO to SLD,PSL,biedronie,holownie,konfy i tak w kółko,jako Polska moglibyśmy być bogaci wszyscy całe 38 mln ludzi żyło by w luksusie i w wolności bo Polska jest tak bogatym krajem jak Dubaj ale tego nie uczą w szkołach żeby rosło świadome spoleczenstwo..a mamy tu Kambodże i jakiś ochłap 500 + bo ludzie wybierają jednych i tych samych którzy są na smyczy swoich panów i grają do innej bramki niż Polska bramka i dlatego mamy to co mamy..zamordyzm,niewolnictwo,kredyty do splaty i ubustwo..a z dób naszej ojczyzny korzystają inne państwa u których Polacy pracują na emigracji jako ekwiwalent taniej siły roboczej
Wróż Maciej Prozac-Stypa vel Bzik28.03.2021, 22:24
Do kogo ma pan teraz pretensje, jak dobrze pamiętam od samego początku był pan w tej ferajnie, która czynnie działała aby przejąć władzę od Fryźlewicza, i to się wam udało. Problem tylko był jeden, nie mieliście pomysłu ani programu aby dobrze rządzić, zaraz kłótnie i podjazdy polityczne i teraz jest co jest, ale to po części pana dzieło.
Jak inni napisali, proszę pochwalić się własnymi osiągnięciami dla tego miasta.
Nie znaczy, że bronie to dziadostwo co teraz mamy...
Mieszkaniec NT28.03.2021, 22:16
do M.B. Masz racje popieram
Czytelnik28.03.2021, 21:33
Robi Pan z siebie błazna Panie Jachymiak !!!!!!!!
Wieszcz już teraz prawdziwy28.03.2021, 21:26
Tak sobie piszę i tak sobie miarkuję
Toż to w New Targu cud się dokonuje
Maciej Stypa nie zaprzestał pisania
Ja nie kończę wierszy sklatania
Toż to dziś czasu zmiana
Macieja dorwała Wielkanocna Oktawa
Zapomniał już dawno niesprawidliwy
Jak inni mu wyciągali winy
Jak mu nie było i żonie miło
Jednak i jemu się w złą drogę skręciło
Nie wiem czy to za namową sanepidu
Doznał Maciej Stypa złego kąśliwego nawyku
Może za namową kobiet Mafii
Maciej cudzym cierpieniem się bawi
Kto film oglądał ten wie
Że w stolicy zadzą tylko one
Pod kuratelom twego byłego zwierzchnika
Całe miasto się spod kontroli wymyka
To zdp to śbeece ten smród nie znika
Potrzeba Ci jeszcze Stańczyka
Przypomnij se swój film o Kojaku
Gdzie jęzor macząłeś w różowym lizaku
Wybory ci pokazały
Jakiś żeś jest Stypo wspaniały...
Ludzie Ci pokazali głosami
4 literki ze swymi taliami
A ty dalej w głowie polityka
Choć wszystko się powoli zamyka
Zazdrość i chcica dwa słowa twoje
Toż nie miłość i medycyna..
Wektor28.03.2021, 20:52
Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Może należy
mu dać szanse?:), każdy zasługuje na drugie podejście do tematu:). Muszę Państwa
zapewniać, że twarz krytyka, na którą spogląda "całe" Podhale jest znana, natomiast
zamiary są słabo czytelne i nic o tym nie wiadomo. Gdy niejasne są dla kogoś motywy
czyichś zachowań i działań, to należy podejrzewać, że chodzi o pieniądze i interesy
ekonomiczne. Ale czy na pewno o pieniądze??? W przypadku Pan Macieja na pewno chodzi
o politykę, ale polityka wiąże się z pieniędzmi, nie da się ukryć, wiąże się to z
bezpośrednim kontaktem ze środowiskiem polityki, czy też bezpośrednim lub pośrednim
uczestnictwem w polityce. Zwłaszcza ze środowiskiem LPO. Coś mi tu nie pasuje..., czyżby
NOWA GRUPA REKONSTRUKCYJNA LPO Chołownia 2050, czyhała za winklem Nowego Targu:).
W każdym razie nie idźcie tą drogą Panie Macieju:). Chociaż postawiona krytyka,
jest na miejscu.
esbek28.03.2021, 20:49
Maciej pochwal się swoimi osiągnięciami! Takie były oszołamiające, że wyborcy Cię olali...
???28.03.2021, 20:28
Na ulotce jeszcze jeden punkt niezrealizowany... bardzo łatwy, a olany...
Zniesienie obwodów szkolnych.
Porozmawiajcie z rodzicami obecnych 6-latkow.
W sp1 odrzuconych 14 dzieci, bo nie mieszkają w obwodzie. Nie ważne, że rodzice wybrali tę szkołę...
PiterQ28.03.2021, 20:07
Z tym rzutem dyskiem to jaja jak berety. Wstyd gorszy niż być warszawiakiem. A teraz to nawet gorzej, bo wstyd jak być nowotarżaninem. Ja jestem i mi wstyd. Panie Macieju, niestety z tymi felietonami to tak będzie, że mistrzowi szpady jak się maczugi unieść nie potrafi, to będziemy wskazywać gdzie kłuć, bo jak się nawet przywalić nie umie, to precyzyjnie ukłuć też nie.
020228.03.2021, 19:37
Brawo Panie Maćku.
Równowaga28.03.2021, 19:37
Panie Jachymiak pan niestety wybory na burmistrza zawsze sromotnie przegrywał, w ubiegłym rozdaniu postawiłeś na swoją kobitkę od hokeja, radną Michalską, ale też sromotnie przegrała. Nie jesteś więc na całe szczęście dla tego miasta burmistrzem, twoja koleżanka tyz nie. Aby ulać czarę goryczy pozostały felietony i hejt, który chyba nie przystoi lekarzowi,bo chyba się pan tym trudni. Tak pan prowadził koło Platformy Obywatelskiej, że go ni ma, bo takie było słabe. W starostwie też już panu podziękowali, bo pan nic nie robił , nawet felietonów pan nie pisał. Szpital panu też podziękował . A jakie osiągnięcia w hokeju oprócz przesiadywania i biesiadowania w sali VIP i porad medycznych. Taki entuzjasta i światowiec, a nawet sponsora przez tyle lat nie załatwił i co też panu podziękowali za owocną współpracę i się pana pozbyli. Po panu tylko Stypa. Ale pan trafił z ujęciem, fota obrazuje w punkt Macieja co się zowie Stypą.
Jola28.03.2021, 19:29
Maciej jak mu rozwiązali partię,to został organizatorem i pilotem wycieczek integracyjnych u koleżanki dyrektorki w Sanepidzie i jej towarzystwa.

Sama byłam. Maciej głównie zajmował się sobą i ulubionymi pokarmami i świetnie się bawił, inni trochę mniej. Ciekawe czy pobierał gażę z Sanepidu za swoją pracę pilota.

Czekam na informację bo mam kwalifikacje i chętnie popilotuję, jak można zarobić.
Pytanko28.03.2021, 19:27
Pytanie do Macieja Jachymiaka jako do działacza i szefa struktur Platformy Obywatelskiej:  ilu radnych za czasów pana politycznego działania w strukturach PO wprowadził pan do Rady Miasta w Nowym Targu. Tak się wydaje że dwóch, którzy od razu jak weszli to rzucili pana partią i pana sprzedali i dołączyli do opozycji z którą tak pan walczył. Kupa śmiechu.

Może felietonik o tej sławetnej porażce. Poczytamy o pana partyjnych  sukcesach politycznych i kolegach którzy tak szybko się na Pana wypieli.
NN28.03.2021, 19:24
Bo to jest burmistrz nic nie mogę i nic się nie da!
Sterowany od początku przez ludzi, którym spłaca teraz wyborcze zobowiązania.
Miał być raj, miał być cud.
A nam ostał się erzac, cholera nie życie.
Zocha28.03.2021, 19:01
Pani Macieju a coz takiego Pan zrobil jako wice starosta anasmiewac sie Pan potrafi .Powinien sie zajac leczeniem chyba ze juz nie umie a nie opisywac bzdury
tadek28.03.2021, 18:27
Jachydyzma mądrość Pana przewidział poseł Raś z PO k stwierdził poseł, Jachymiak nie rozwijał partii, a jedynie rozgrywał w niej swoje prywatne interesy i budował złe emocje. Ten człowiek był opętany manią zostania burmistrzem Nowego Targu. Jachydyzma, poezję zostaw sobie i rodzinie .A ludziom oszczędź Waś terapii prania mózgu, bo to już nie te czasy. One minęły i były symbolem oczerniania, pozbawiania ludzi godności nie patrząc na swoje ręce .I bardzo proszę traktować ludzi poważnie to nie jest Szpital i Poradnia Psychiatryczna, tu ludzie myślą realnie i znają Pana osiągnięcia ,a kartą wyborczą przekreślili Pana politycznie i schowali do mysiej dziury, trochę godności ! .
Pastylka28.03.2021, 18:22
Oj Macieju ! Coraz gorzej z Wami !
cysorz to ma klawe życie28.03.2021, 18:22
Takie miasto pod rządami watahy. Eldorado obiecane, hahahhahha tylko złota brak. Za to mamy nadmiar słomy i nie wiedzieć dlaczego, to felietony Jachymiaka stały siię obecnie jedyną atrakcją tego zapyziałego miasteczka. Smutnego, brudnego, zawistnego, bezmyślnego. Dobrze, że taki Jachymiak choć na chwilę otwiera nam okno... dziękujemy!
Sławcio28.03.2021, 18:09
Dokladnie - na papierze napisane obietnice wyborcze- i tylko tyle . Papier wszystko przyjmie.
(**)28.03.2021, 17:51
Nooo ludzie Pana ocenili w ostatnich wyborach i już nie wybrali.
Pozostało tylko wylewać gorycz..
progres28.03.2021, 17:45
Można powiedzieć, że po sześciu latach z górką stoimy w tym samym miejscu. Teoretycznie stoimy, bo wiemy, że w dzisiejszym świecie kto stoi ten się cofa. Cofnęliśmy się nawet nie o lata, a o lata świetlne.
Jedno tylko się nie zmieniło. Wtedy i dzisiaj Watycha kłamał tak samo i snuł te same wizje, które ta ekipa szybciutko schowała daleko za naiwność mieszkańców.
Już kilka dni po przejęciu władzy.
Wszystko zostało oparte na szkodliwych i nieefektywnych działaniach zmierzających do jednego. Uwłaszczenia się wszystkich frustratów i cwaniaków, dla których Miasto stało się najlepszym źródłem finansowania ich własnych biznesów. Tu i teraz stało się faktem. Szkoda, że tylko dla wybrańców.
Po prostu słynne Nasze Miasto stało się ich miastem. Nam został brud, syf i samotne zmaganie się z kryzysem spowodowanym covidem. Nawet nie było ich stać na minimalny gest wsparcia.
Ania28.03.2021, 17:37
Przecież stadion miejski nie budował Watycha, więc ten ostatni argument bardzo nie trafny. Panie Macieju rzuca Pan wszystkim co ma pod ręką, chciałabym żeby ktoś Pana rozliczył za te lata jak Pan rządził
M.28.03.2021, 17:30
Panie Macieju w następnych felietonie proszę napisać sukcesy jakie Pan odniósł w radzie miasta jak był pan radnym i jako vice starosta. Gdyby nie platforma obywatelska to by pan nigdy żadnej funkcji w społeczeństwie nie pełnił. Proszę zacząć od siebie a później oceniać innych.
Byczek Fernando z Podszkla28.03.2021, 17:21
Niech pan nie przesadza. Były gwiazdy światowego formatu. The Beatles z Czech, Guns&Roses z Węgier i Pink Floyd z Bydgoszczy. Same podróby. W tym mieście nawet burmistrz to podróba bo rządzi... Pani Burmistrz. Ta od wieszania wstążek. Jest światowo!
Mieszkaniec28.03.2021, 17:11
Bardzo dobry tekst
Bzyk28.03.2021, 17:11
Panie Maćku u Watychy wszystko na odwrót. Więc jest na odwrót niż w ulotce wyborczej, którą spalił pod ratuszem w dniu wygranych wyborów.
baciok@28.03.2021, 16:43
Zdjęcie Pana Macieja rewelka
ha ha ha ha
tu i teraz28.03.2021, 16:27
Panie Macieju nic dodać nic ująć. Oto nasz Włodarz. To co zrobili a obiecywali to jedna wielka kicha. Mam wrażenie, a raczej jestem pewien że to miasto za kadencji Watychy poprostu się nie buduje i rozwija a rujnuje. I wierze głęboko, że skończy się szybko ta farsa. Szkoda miasta i mieszkańców.
M.B.28.03.2021, 16:26
Lekarze psychiatrzy różnią się od swoich pacjentów na oddziale tym że to oni mają klucze od wejścia. Czytając powyższy tekst i oglądając zdjęcia tylko utwierdzam się w tym twierdzeniu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl