29.03.2021, 10:42 | czytano: 1616

Rada Powiatu Nowotarskiego apeluje o wsparcie uzdrowisk

Rada Powiatu Nowotarskiego podjęto temat braku wsparcia dla gmin uzdrowiskowych w Krajowym Planie Odbudowy. Radni podjęli rezolucję, w której wyrażają głębokie zaniepokojenie pominięciem w tym strategicznym planie uzdrowisk.
W treści rezolucji czytamy:
„Uzdrowiska to nie tylko zakłady lecznictwa uzdrowiskowego ale także hotele, pensjonaty, gastronomia i liczne atrakcje turystyczne, które w okresie pandemii przestały funkcjonować. Obszary te nie mogą działać bez infrastruktury uzdrowiskowo-turystycznej. Infrastruktury powstającej z inicjatywy samorządów lokalnych, właśnie przy wsparciu środków zewnętrznych. Gminy uzdrowiskowe i podmioty gospodarcze działające w nich muszą mieć możliwość pozyskania finansów na nowe inwestycje. Dlatego stanowczo prosimy o zdecydowane działania mające na celu odwrócenie prognozowanych zagrożeń, które mogą spowodować likwidację uzdrowisk a na pewno doprowadzić do regresu poziomu życia społecznego - gospodarczego i zubożenia lokalnych społeczności”.

Rezolucja została podjęta jednogłośnie i skierowana do przedstawicieli rządu, parlamentarzystów z terenu Podhala oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oli29.03.2021, 12:53
A gdzie Jagna? To co nie potrzebne,to zaraz się zjawia na Podhalu aby mącić,a jak trzeba wspomóc obywateli to siedzi w norze i nosa nie wychyli.mamy też Guta i jego kolegę z Krakowa -Gowina.To po co oni miejsce zajmują,przyjdą lepsi co zadbają o nas.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl