30.03.2021, 10:51 | czytano: 6128

22-latek z Nowego Targu zatrzymany za brawurową jazdę w Groniu

Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali pięciu kierowców za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.
- Podczas minionego weekendu odnotowaliśmy kilkadziesiąt naruszeń przepisów ruchu drogowego. W pięciu przypadkach kierowcy stracili prawo jazdy, ponieważ jechali o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Pierwszy z kierowców 22-latek z Nowego Targu w miejscowości Groń jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym - wylicza asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Kolejnych czterech kierowców jadących zdecydowanie za szybko zostało zatrzymanych w Białym Dunajcu. Tam również przekroczenia prędkości były o ponad 100 km/h. Wszyscy kierujący za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi, a ich prawa jazdy zostały zatrzymane - dodaje.
oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
agaa01.04.2021, 17:55
kolejny patus z nowego torgu
Obserwator30.03.2021, 23:57
Do krzywa rośnie bez reakcji
Na ulicach to i może chodzą w maseczkach, ale tysiące tak zwanych L-ek ( samochodów nauki jazdy ) między innymi z Zakopanego rozjeżdżających nasze miasto nic sobie nie robi z obowiązku noszenia maseczek i nie ważne czy słusznie czy nie, ponieważ to prawo obowiązuje wszystkich.
Ale co tam, policja robi pokazówki na ulicach na wolnym powietrzu, a instruktorzy nauki jazdy tłoczą się w samochodach z uczniami narażając ich i również siebie.
( nagminna jest praktyka iż w samochodzie przebywa trzech pasażerów co jest również nie legalne ) a policja przejeżdża widzi i nic nie robi
Jak widać działa na ulicach to tak zwane pokazówki.
Więc jak to zwykle bywa są równi i równiejsi, co za tym idzie nie wszystkich obowiązuje to samo prawo
Szczególny apel do rodziców uczniów korzystających z kursów, zadbajcie o swoje dzieci
Nieodpowiedzialni instruktorzy narażają na utratę zdrowia Wasze dzieci jak również pośrednio Was.
P.30.03.2021, 14:06
krzywa rośnie bez reakcji - chyba nie wiesz co mówisz? N.T z pewnością nie jest dobrym przykładem, tutaj nawet w urzędach mają to gdzieś.
oli30.03.2021, 14:02
Brawo Policja! Młodzi pokupują niemiecie szroty,co się rozlatują i szpanują swoimi umiejętnościami na drodze.Przy takiej prędkości,przechodzący nie ma żadnych szans.Karać jedyna rada.
do krzywa bez reakcji30.03.2021, 14:01
wsadz sobie te maseczki gleboko do kieszeni bo jestes nudny jak caly ten niby wirus. nic te smieszne maseczki nie daja. otworz oczy i zacznij zajmowac sie czyms konkretnym. wsplczuje rodzinie zes tam jest
krzywa rośnie bez reakcji 30.03.2021, 12:21
A ja i wielu ludzi męczących się w maseczkach czekamy na taka aktywność policji w kontroli i przykładnym karaniu tych "bochaterów" , którzy paradują w Zakopanem bez maseczek. Przykładem świeci Nowy targ , bo tu to ciężko byłoby wskazać takiego delikwenta bez maseczki , a w Zakopanem "bochaterów" jet znacznie więcej , bo i nikt ze służb się tym tak samo nie przejmuje - ani policja , ani straż miejska "nic nie mogę "Można odnieść wrażenie ,że zakopiańska policja jest w głębokiej defensywie i boi się narażać tym "bochaterom" , a zakażeń z dnia na dzień przybywa .
spostrzegawczy30.03.2021, 12:05
Zabierać prawo jazdy co najmniej na 10 lat! Debile to dla nich komplement!
Rzeczywistość30.03.2021, 11:23
Przecież to norma
Większość młodych pali gumę w Nowym T, jak i w okolicach. Wieczorami zdarza się , że jeżdżą blisko chodnika żeby nastraszyć przechodnia i zaszpanować. Albo koło dworca,jak włączą się światła to ruszają z piskiem opon.
Wojtek30.03.2021, 10:57
Panowie Policjanci,bądźcie wszędzie,to może wytępicie,i nie zapowiadajcie takich akcji.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl