06.04.2021, 15:41 | czytano: 3644

MOK przestał istnieć... pod starą nazwą

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, decyzją radnych, zmienił nazwę na Centrum Kultury Sportu i Promocji. Część radnych chciała, żeby wpisać do regulaminu obowiązek ogłaszania konkursu na stanowisko dyrektora. Pozostał jednak zapis pozwalający, żeby go sobie wybierał i powoływał burmistrz.
Między radnymi wywiązał się spór, czy do regulaminu wpisać, że dyrektor "może być" czy "powinien być wyłoniony w konkursie". Zdaniem radcy prawnego, ta pierwsza propozycja zgodna z Ustawą o prowadzeniu działalności kultury. Tego samego zdania byli m.in. przewodniczący Michał Skowron i przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej Dorota Majerczyk.
Ale np. radny Jan Kwatyra zaproponował bardziej jednoznaczny zapis: "dyrektor jest wyłaniany w drodze konkursu". - Jest wtedy zdecydowany nacisk na to, że ten konkurs ma być - argumentował. Podobnego zdania był radny Marek Ciepliński, jednak przeciwnego zdania była większość radnych, która uznała, że w regulaminie powinien pozostać zapis pozwalający burmistrzowi na samodzielne powołanie dyrektora centrum kultury.

r/
komentarze
do mikser i nie tylko06.04.2021, 18:59
Taki masz mikser w głowie, że nie wiesz co piszesz. Naucz się myśleć, chociaż może być już za późno, módl się o zdrowie. Pani Joanna L, poszła z racji wypracowania swoich lat na emeryturę i dobrze, niech wypoczywa, chociaż i tak się nie przemęczyła tą pracą. Wszystko co robiła, to umiejętny plagiat. Mam nadzieję, że do nowo powstałej placówki kulturalno - promocyjno sportowej, przyjdzie osoba obca z konkretnym programem i doświadczeniem z zewnątrz, wtedy będzie się coś nareszcie działo i może wreszcie Rabka ruszy do przodu.
Joanna P06.04.2021, 18:36
do obserwator- ta to ma smaki na coś więcej, niekoniecznie z predyspozycjami jak obecny sołtys
Zasłużona06.04.2021, 17:16
Rodzina M musi ulokować swoją rodzine na pewnych stanowiskach ???????? kto to widział żeby dziweczyna w tak młodym wieku dostała order dla zasłużonych nie ma zasłużonych ludzi w Rabce? Patrząc z boku to smiech na sali co ona zrobiła dla Rabki?
/.../
Pani Lelek wielkie podziękowanie za tyle lat wspaniałej pracy miło było z panią współpracować ????
skret kiszek06.04.2021, 16:31
Kolesiostwo od kilkunastu kadencji.Za poprzedniej sołtysowej było tak samo,układy układziki.
mikser06.04.2021, 16:30
Kręcili, mieszali i p. Lelek wymiksowali.
Taka świąteczna polityczna babka.
rabczanin06.04.2021, 16:02
Czyli dalej kolesiostwo. Nawet chyba już wiem kto będzie następnym dyrektorem, komu trzymają posadkę heheh. widać to po zachowaniu co poniektórych przewodniczących komisji
radny06.04.2021, 16:01
no to czy będzie to pani kasia d. czy dorota m ?
obserwator06.04.2021, 15:54
Znowu przekręt. Zobaczycie kto zasiądzie na stołku . Ja obstawiam kogoś kto ma interes zamknięty i ledwo przędzie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl