07.04.2021, 13:31 | czytano: 3239

Powiat tatrzański przygotowuje się do Powszechnego Programu Szczepień

Arch. Podhale24.pl
Niezależnie od punktów, które już istnieją, w każdej gminie na terenie powiatu tatrzańskiego powstanie co najmniej jeden dodatkowy punkt szczepień masowych. Samo Zakopane przewiduje znacznie więcej takich miejsc.
Poszczególne gminy na poważnie podeszły do tego zagadnienia i już częściowo je rozpracowały. Te z nich, które dysponują własnymi Zakładami Podstawowej Opieki Zdrowotnej mają ułatwione zadanie. Jak wyjaśnia starosta tatrzański Piotr Bąk, w obrębie miasta znajdują się głównie Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, a te nie są zainteresowane tematem przeprowadzania szczepień, dlatego zadanie to zostanie scedowane na Szpital Powiatowy w Zakopanem. Jednocześnie trwają prace nad zorganizowaniem innego, zastępczego rozwiązania.
- Mamy jeszcze trochę czasu, ponieważ cała akcja planowana jest na drugą połowę kwietnia, dlatego pragnę wszystkich uspokoić - procedura zostanie przygotowana tak, by każdy kto tylko będzie chciał się zaszczepić mógł to zrobić bez żadnych przeszkód - dodaje.

Przypomnijmy, iż w najbliższy czasie do Polski ma trafić blisko 7 milionów szczepionek. Rząd zapowiada Powszechny Program Szczepień, który ma ruszyć już w drugiej połowie kwietnia.

Źródło: Starostwo Tatrzańskie, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Góral z Zakopanego09.04.2021, 17:21
Co ino nie szczepili ta samą strzykawka kilka osób jak to bylo w Rzeszowie. Jest o tym informacja w internecie, a dla leniwych przytaczam fragment
Wirtualna Polska dotarła do korespondencji dr. Stanisława Mazura, prezesa Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie, ze swoimi pracownikami. Wynika z niej, że Mazur polecił wielokrotne używanie strzykawek jednorazowych przy podawaniu szczepionki. Prezes Centrum Medycznego tłumaczył WP, że polecenie szybko odwołał i że chodziło tylko o jedną z przychodni, w której zabrakło strzykawek. - Bardzo niebezpieczne i zupełnie niezgodne z praktyką. Nie można jednorazowego sprzętu używać u kilku pacjentów - powiedział w programie WP "Newsroom" prof. Jacek Wysocki, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. Dodał, że "nie bardzo rozumie, co organizatorzy tego punktu chcieli osiągnąć ". - Przecież tego sprzętu jednorazowego użytku jest dużo. Na pewno jest to nieakceptowane. (?)Ta cała historia jest jakaś tajemnicza dla mnie - podkreślił Wysocki.
obłożyna08.04.2021, 23:13
maseczka - 80 % ? A kto to sprawdził? Jakie masz dane na ten temat? I jakie rozporządzenie będzie działać jak mało kto wie że przeszedł covida. Badanie przeciw ciał kosztuje 100 zł i nie zwalnia cie ze szczepienia. Szczepią nawet ozdrowieńców. Piszesz dyrdymały.
Tak bydzie08.04.2021, 10:09
Shawn Skelton na facebooku. Bardzo poważne NOP'y, sprawdzccie, pokażcie znajomym.
maseczka08.04.2021, 08:45
obłożyna 21:07, 7 kwietnia 2021
"ledwo 20 % się zapisało"

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem osoby, które przeszły kowida będą szczepione nie wcześniej niż 3 miesiące po pierwszych objawach. Na podhalu już jakieś 80% ludzi przeszło kowida więc kto ma się szczepić, bociany?

"ludzie bardziej boją się szczepionki niż covida"
Jeśli ktoś ma rozum to przed szczepieniem zrobi sobie test na przeciwciała i jeśli ma wysoki poziom to oleje ten eksperyment medyczny żeby nie narażać się na odczyny poszczepienne, które zagrażają życiu.

Gdybyś miała trochę oleju w głowie też byś się zastanowiła zamiast pchać się do szczepienia jak reszta .... Ale Ty już uwierzyłaś że bez szczepionki nie da się żyć. Powodzenia.
obłożyna07.04.2021, 21:07
Ogląda się tv to się wydaje że ludzie chcą się szczepić. A tu zrobili zapisy w pewnej firmie na Podhalu i ledwo 20 % się zapisało. Dziwie się że nie ma nawet połowy. Ale ludzie bardziej boją się szczepionki niż covida.
Ela07.04.2021, 20:42
Dziś usłyszałem z wielkiej komisji że "Korzyści ze stosowania szczepionki przewyższają ryzyko" Ja nie podejmę takiego ryzyka dla dobra firm farmaceutycznych.
panika07.04.2021, 16:50
@pilityca.Przeciw sztucznej panice wywołanej przez grypę(w większości bezobjawową) solą fizjologiczną(placebo) o nazwie jakiej im wygodnie.
pilityca07.04.2021, 15:50
Jaką szczepionką bo AZ nie ma chętnych a EMA wyda znowu informację, że szczepionka jest OK. Dzisiaj słyszę w wiadomościch, że Rosjanie mają trzy szczepionki i dodatkowo jedną dla zwierząt.
Dodi07.04.2021, 14:51
Po co tworzyć kolejne punkty szczepień skoro w tych istniejących wyznaczone terminy przesuwa sie po kilka razy. Zaczyna się rejestracja 60 latków a 70+ dalej są w czarnej d... e
maseczka07.04.2021, 13:44
Ludzie!!! Ludzie uciekajta, doktory jadą z Kalinca! Bedom scepić, chowajta się!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl