09.04.2021, 19:34 | czytano: 4241

Trwa charytatywny Winter Classic - na nabywcę wciąż czeka kultowy "ogórek"

zdj. Podhale24
Osoby działające pod szyldem "Winter Classic" uznały słowa Kazimierza Górskiego "tak się gra, jak przeciwnik pozwala" - za słuszne. Nawet jeśli tym przeciwnikiem jest sytuacja epidemiczna i obostrzenia sanitarne. Dlatego, wobec braku możliwości zorganizowania wzorem lat ubiegłym imprezy sportowej, zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy w Internecie.
Winter Classic już nas przyzwyczaił, że dobra zabawa jest wtedy, gdy przy okazji robi się coś dobrego i wartościowego dla innych. - W tym roku po raz pierwszy w historii naszej działalności musieliśmy zmienić formułę. Ale chyba się nam udało. W poprzednich edycjach, w trakcie organizowania imprez plenerowych zebraliśmy ok. 70 tysięcy na cel charytatywny. W tym roku, przy mniejszej oprawie i bez możliwości wspólnej zabawy na świeżym powietrzu - ponad 40 tysięcy. Myślę że taka formuła się przyjęła, chociaż to było dla nas spore wyzwanie, bo robiliśmy te livestreamy po raz pierwszy. Nie mając doświadczenia - podjęliśmy się wyzwania - mówi Dariusz Świętek.
W tym roku WC zdecydował się pomóc małej Liliance. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z niedotlenieniem okołoporodowym. Zorganizowano trzy internetowe aukcje, tzw. livestream w mediach społecznościowych i na YT, które prowadzili Dariusz Świętek i Maciej Leski. O ile dwa pierwsze oparte były mocno o gadżety i nagrody związane z hokejem, o tyle ten ostatni z Poniedziałku Wielkanocnego - za sprawą Ryszarda Lizonia - bazował głownie na tematyce kolarsko-rowerowej.

Wśród gości zaproszonych do programu był Cezary Szafraniec Tatra Road Rice Jakub Surówka z Nowotarskiego Klub Kolarskiego oraz Roman Przygocki organizator rajdów IC (Infrasettimanale Classico, czyli "śród-tygodniowy klasyk"). Nie zabrakło jednak zupełnie akcentu hokejowego. Drużynę MMKS Podhale Nowy Targ, która zdobyła w tym roku złote medale Mistrzostw Polski Żaków Starszych reprezentował Patryk Zubek.

W sumie podczas wszystkich trzech tegorocznych streamów zebrano ponad 32 tysiące zł. Ale kwota ta wzrośnie jeszcze co najmniej o 10,5 tysiąca, bowiem do końca kwietnia trwać będzie licytacja samochodu VW T2. Już teraz za uroczego "ogórka" oferowana jest kwota 10,5 tys. zł. Aukcja prowadzona jest w serwisie aukcje.podhale24.pl.

Pomóc Liliance można, kupując także cegiełkę Winter Classic - dostępne sa one w cenach od 5 zł do 100 zł online w serwisie www.JarmarkPodhalanski.pl.
Dodajmy, że na kanale YT "Winter Classic Nowy Targ" można obejrzeć wszystkie dotychczasowe aukcje.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do Allegrowicz13.04.2021, 13:42
Zapominasz kolego o jednym. Zawsze możesz przebić ofertę wcześniej o wiele grubszą kwotą i zamknąć usta cwaniakom.

Niestety świat nie jest idealny...sam uważam, że gdyby nie ta cała sytuacja dookoła nas...to na żywo licytowane kwoty byłyby większe. Ale jest jak jest.

A motywacja..według mnie się liczy bo spryciarze nie zawsze myślą o pomocy na pierwszym miejscu. Dlatego miejmy motywację żeby pomagać i róbmy to bez względu na to czy uda nam się wygrać czy nie. Bo wygra i tak jeden, a pomóc bezinteresownie może każdy.

Nie obchodzi mnie czy qwerty chciał pomóc...to jego sprawa. Bardziej chodziło mi o fakt, że nawet w takiej sytuacji zdarzają się słowa krytyki...to trochę smutne.
olo żwirski12.04.2021, 16:32
Zadbać Panowie o wizerunek
Allegrowicz11.04.2021, 22:40
Ale brednie.
Nie liczy się motywacja. Czy chciał pomoc bo lubi pomagać czy chciał pomoc bo chciał przy okazji coś kupić.
Po to są aukcje charytatywne by w nich grać fair i właśnie po to by zachęcić do pomagania tych co zazwyczaj tego nie robią. Co nie maja motywacji by iść wrzucić do puchy bądź zwyczajnie nie maja fizycznie możliwość zjawić się na jakimś tam imprezie.
Jak ktoś podbił w ostatniej chwili to qwerty ma racje.
Oczywiście dobrze ze podbił wgle bo kasa będzie większa ale gdyby podbił godzinę wcześniej to mogli by się jeszcze 5x poprzebijać. I było by kasy jeszcze więcej. Ale tego widać się spryciarz bal.
A to czy qwerty ma ochotę pomoc czy nie to nie twoja sprawa
Do qwerty - Winter Classic rządzi10.04.2021, 21:29
qwerty licytowałeś coś?? pomagałeś?? Zawsze możesz wrzucić coś do puszki, a nie wylewać tutaj swoje żale. Zresztą dalej możesz wrzucić. Jeśli chcesz pomóc to musisz mieć coś w zamian ??

Lepiej ze ktoś podbije cenę w ostatniej chwili niz w ogóle. Ten który przegrał rozumiem ze nie zdazyl podbić ceny albo dał za mało ? To niech teraz da więcej do puchy i poczuje się super wobec samego siebie.

Ja wygrałem jedną z licytacji i nie czuje się ani oszukany ani oszukujący. Przez miesiąc nikt nie przebił mojej oferty. Trzeba było przebijać.
qwerty09.04.2021, 22:21
gratuluje snajperom, którzy podbijają wartość aukcji w ostaniej chwili/minucie, na tyle późno by nikt nie przebił. Okazji szukajcie na allegro a nie na charytatywnych aukcjach wy.... wy.... nie kończę bo moderator i tak wykropkuje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl