11.04.2021, 15:27 | czytano: 5153

W Tatrach pięknie, ale i niebezpiecznie (zdjęcia, video)

zdj. Piotr Korczak
W ostatnich dniach w Tatrach zeszło co najmniej sześć lawin. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Niebezpiecznie jest także na otwartych przestrzeniach - szlaki są mocno oblodzone i wieje silny wiatr.
Słoneczna pogoda oraz duża ilość śniegu przyciągnęły w Tatry wielu skiturowców, którzy wyruszyli na szlaki. Silny wiatr oraz wysokie temperatury negatywnie wpłynęły na stabilność pokrywy śnieżnej.
Tylko w piątek 0 kwietnia w Tatrach zeszło aż sześć lawin. Największa spod Kopy Kondrackiej. Lawiny były także w rejonach Morskiego Oka, Świnickiej przełęczy, Kasprowego-Wierchu (Myślenickie Turnie), próg Mnicha i pod Aslatynem na Słowacji. Część z lawin została wywołana przez narciarzy skiturowych, którzy odpalali plecaki lawinowe. Na szczęście nikt nie został przysypany, więc pomoc ratowników nie była potrzebna.

Obecnie w Tatrach ogłoszony jest umiarkowany, drugi stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR ostrzegają, że właśnie przy „lawinowej dwójce” dochodzi do największej ilości wypadków.

My zapraszamy na foto-wycieczkę na Kalatówki.sms/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ski alpine11.04.2021, 19:28
Skiturowcy mieli lepszy sezon, niż kiedykolwiek. Poruszali się po stokach, gdy były nieczynne wyciągi. Później spadło tyle naturalnego śniegu, że mogli być wszędzie. Pandemia spowodowała wysyp narciarzy skiturowych. To dobrze, bo nie ma lepszego lekarstwa od naturalnego wysiłku sportowego na powietrzu. Teraz rowery i nie damy się zarazie.
Osiol11.04.2021, 18:40
Przecież nie ma problemu to z podatków
Zciekawiony11.04.2021, 17:49
A podobno nie wolno na nartach jeździć....ale w tłumie bez dystansu można?czy jak to jest
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl