16.04.2021, 12:56 | czytano: 2607

Szansa na środki na modernizację obiektów sportowych

NOWY TARG. Jedną ze zmian w budżecie Miasta, jaka będzie procedowana podczas najbliższej sesji - będzie zwiększenie wydatków o milion zł z przeznaczeniem na modernizację obiektów sportowych Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Kwota ta jest zapewnieniem tzw. wkładu własnego do złożonego przez MCSiR wniosku do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na dofinansowanie w ramach programu "Sportowa Polska 20121".
We wniosku znalazło się m. in. docieplenie dwóch ścian - zachodniej i wschodniej Miejskiej Hali Lodowej, remont trzech łazienek przy szatniach, wymianę band na tafli lodowej, remont dachu i elewacji budynku maszynowni, system osuszania powietrza hali lodowej, wymiana drzwi ewakuacyjnych. Na terenie Hali Gorce - wymiana nawierzchni trzech kortów tenisowych, oświetlenia sali gimnastycznej na LED, rozbudowa systemu monitoringu p-poz. Pływalnia ma zostać wyposażona w system monitoringu p-poż, wymienione ma być oświetlenia hali pływalni na system LED i zmodernizowany monitoring.

Wartość zgłoszonych do dofinansowania prac to blisko 2,3 mln zł netto. Wkład własny to ok. 1,1 mln i podatek VAT - 0,5 mln.

s/
zobacz także
komentarze
gulczas19.04.2021, 14:46
Alarmujący system inteligentnego lodowiska nie będzie już robił zwarcia na hali. Bedzie miej wilgoci. Super
PODHALE NOWY TARG16.04.2021, 18:17
Chopy nie marudzic!Dobrze ze cos sie robi na tej hali i tu wypada tylko sie cieszyc.Moim zdaniem naglosnienie jest tragiczne,czas sie tym zajac mosci panowie.Podhale!!!!
alik16.04.2021, 16:48
Po co komu nowa hala. Na starą i tak nie chcą wpuszczać młodzież. Drużyny brak. Dla juniorków ta hala wystarczająca. Na Podhala nie ma dużej firmy, która mogła by sponsorować - jak NZPS.
z tąd16.04.2021, 15:28
Szansa.......ma miliony,miliardy lat.Jest szansa.
esbek16.04.2021, 14:30
do ~bo ona tak chciała: przypomnę tylko, że to za czasów śp. Fryźlewicza oraz władz tamtego czasu Wiesław Wojas się wycofał ze sponsorowania Podhala - nigdy nie mogli się dogadać by lód był na czas, aby miasto sponsorowało drużynę, dopiero jak WW odszedł to władza się przebudziła...

do ~góral NT, nową halę to może by się udało zbudować, ale plany na całe centrum za grubo ponad 100mln (z tego co pamiętam) to już marzenia ściętej głowy....

do ~JasonB, nie stać nas na nową halę to trzeba reanimować strego trupa, aby lód nie był tylko na Dunajcu (co również w dzisiejszych czasach nie jest pewne). Co do hali to tam nie tylko trzeba generalnego remontu, a raczej generalnej przebudowy np północnej trybuny od fundamentów...

W tym roku zostanie oddana nowa hala w Bytomiu, więc Nowy Targ wraz ze Sosnowcem mają zaszczyt mieć najgorszych hal lodowych w PL.
JasonB16.04.2021, 13:42
Po co budować nową halę - a co niby miałoby się stać z tą obecną? Przecież w takiej wersji to trzeba będzie utrzymywać 2 budynki o ogromnej kubaturze, generujące gigantyczne koszty.
Jestem zdania - że jeśli już - to trzeba zapewnić finansowanie inwestycji polegającej na kapitalnym remoncie, nawet takim, który polegałby na zrównaniu z gruntem obecnej hali i na jej miejscu wzniesienie nowej. Ale nie budowie drugiego budynku.
picie kawki na czas16.04.2021, 13:37
A na MOK nic? Przecież tak nie może być.
Mateusz16.04.2021, 13:32
Przed kampanią wyborczą sam burmistrz wraz z zastępcami wbije łopatę w grunt i przedstawi dzielnym wyborcom wizualizację projektu nowej hali.
Pozyskanie gruntów i przeboje z konserwatorem zabytków przyczyniły się do 9 letniego opóżnienia ale teraz już działamy. Wybaczcie za poślizg. "Grzegorz Watycha: Twój głos, Twój burmistrz, Twoje miasto!"
Ps. Ciekawie co na to ministerstwo które przeznaczyło nie mało pieniedzy na budowę areny lodowej w Zakopanem z torem do szybkiej jazdy i lodowiskiem hokejowym. Dwie podobne i tak duże inwestycje 20 km od siebie? Być może, gdzie jak nie w kraju który jest efektem cudów...
góral NT16.04.2021, 13:11
Nowej Hali lodowej nie będzie. To jest oczywista rzecz.
Nowa hala pojawia się tylko przed wyborami. I przed kolejnymi też się pojawi. Obecna władza kłamie i uważa nas za debili.
Miało nie być dwóch zastępców burmistrza ( między innymi na tym zbudowali kampanie przeciw MF) - i co ???? ilu mamy zastępców ??
Druga sprawa to nowa hala lodowa dzięki której wygrali pierwsze wybory. Przed drugimi też pojawił się ten temat i był głośno forsowany. Wybory wygrane i cisza. Poczekajmy chwilę bo temat zacznie być nagłaśniany rok-pół roku przed kolejnymi wyborami.

Oni myślą że jesteśmy mniej inteligentni niż oni. Ale jak widać że mniej się nie da.

Będziemy pamiętali wszystkie kłamstwa stając przed urną
bo ona tak chciała16.04.2021, 12:56
Przy tym burmistrzu to po Szarotkach zostanie nam tylko ta wirtualna izba pamięci i reanimowana strata hala lodowa. Pytam dlaczego jej nie remontował przez sześć lat z programów unijnych. Mogła być już wyremontowana i nowoczesna jak w Tychach. Grześ wolał MOK.
Pinokio16.04.2021, 12:48
Czyli jednak możemy zapomnieć o budowie nowej hali. Inaczej wsadzanie pieniędzy w stary obiekt będzie niegospodarnością. Tak oto pęka kolejna bańka mydlana Watychy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl