26.04.2021, 10:50 | czytano: 3898

Uczniowie wrócili do szkół

Fot. Piotr Korczak
Podobnie jak w całej Polsce, rano do szkół wrócili również uczniowie szkół na Podhalu. Decyzją rządu, który złagodził nieco obostrzenia, nastąpił częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Kiedy wrócą starsi uczniowie? Są już pierwsze zapowiedzi.
- Ostatnie tygodnie napawały optymizmem, dlatego przez ostatnie tygodnie głosiłem tezę, że kwiecień jest tym miesiącem, w którym jest szansa przynajmniej na stopniowy powrót dzieci nauki stacjonarnej - powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek w rozmowie z Polskim Radiem. - I maj będzie z kolei miesiącem, gdy do nauki stacjonarnej wrócą wszyscy. Ale o tym, jak będzie dokładnie, jaki będzie harmonogram, będziemy decydować w najbliższych dniach. Widzimy, że trzecia fala powoli odpływa i dynamika spadkowa jest rzeczywiście mocniejsza, więc mamy wielką nadzieję, że właśnie w maju nastąpi powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów - dodał.
oprac. r/ Polskie Radio
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ola27.04.2021, 10:22
do @pamiętający, wiedz, że w szkole pracują ludzie a nie roboty nauczyciele nie są i nie byli odporni na zakażenia, tez maja rodziny, rodziców starszych pod opieka. Pomyśl, to nie boli, zanim zaczniesz bezmyślnie klepać w klawiaturę
pamiętający26.04.2021, 19:48
Idiotyzmem było zamykanie szkół i nauka zdalna przez internet.
Czy ktoś pamięta zdjęcia (krążyły po necie) z przed kilku tygodni/ kilku miesięcy, jak "pierwsza dama" Pani Agata Kornhauser-Duda - żona Pana Prezydenta Polski Andrzeja Dudy wizytowała szkołę wyznaniową żydowską, w której dzieci grzecznie i pokornie siedziały w ławkach i uczyły się w NORMALNEJ SZKOLE, gdy tymczasem nasze dzieci były zamknięte w domu ??? Jak myślicie, u których dzieci wystąpią zaburzenia psychiczne, których skutki już odczuwają ???
Janka26.04.2021, 19:45
Maruszynie Górnej wróciły klasy IV i V.
anonim26.04.2021, 12:48
ciekawe na jak długo
Henryk26.04.2021, 12:30
juz za tydzien bedzie znowu... zamykamy xD
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl