03.05.2021, 11:11 | czytano: 1661

Dodatkowe patrole na Krupówkach

Arch. Podhale24.pl
W niedzielę na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle. Zakopiańskich policjantów wspierało kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole zwracały szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.
- Z niedzieli na poniedziałek nie było już tak tłoczno jak poprzedniej nocy. - ocenia asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Wprawdzie turystów było wielu, ale większość spacerowała i robiła zakupy. Odnotowaliśmy pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne. Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak poprzedniej nocy. Niedzielne popołudnie i noc przebiegła bardzo spokojnie. Około 1.00 nad ranem Krupówki były już zupełnie puste.
Podsumowując: ostatniej doby tatrzańska policja odnotowała 75 interwencji. Wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec 4 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, a kolejnych 15 osób pouczono przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
PAL03.05.2021, 13:02
A gdzie była Policja 19 kwietnia jak eskimosi zrobili sobie dyskotekę na lotnisku w Warszawie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl