04.05.2021, 08:30 | czytano: 3451

Szykują się duże zmiany w rabczańskiej kulturze. Będzie dwóch nowych dyrektorów

Arch. Podhale24.pl
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przekształcił Miejski Ośrodek Kultury w Centrum Kultury Sportu i Promocji, i szuka dla niego dyrektora. Z kolei powiat uruchomił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Lalek „Rabcio”.
Obecna wieloletnia dyrektor MOK Joanna Lelek odchodzi w tym roku na emeryturę, a władze miasta szukają jej następcy. Zakres jego obowiązków będzie większy, bo MOK przejmie również sprawy promocji miasta oraz sportu. Konkurs ruszył i magistrat czeka na podania od kandydatów zainteresowanych objęciem sterów placówki.
Z kolei na ostatniej sesji rady Powiatu Nowotarskiego starosta Krzysztof Faber poinformował, że starostwo rozpoczęło procedurę konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju. Kadencja Zbigniewa Wójciaka kończy się co prawda w sierpniu przyszłego roku, ale w rozmowie z władzami powiatu dyrektor oświadczył, że nie ma zamiaru kontynuować pracy na tym stanowisku. Starostwo rozpoczęło więc formalne przygotowania do ogłoszenia konkursu. Procedura wyboru dyrektora jest czasochłonna, dlatego rozpoczyna się z rocznym wyprzedzeniem.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pytanie04.05.2021, 10:53
A co z dyrektorem Muzeum, Wójciak odejdzie na emeryturkę w teatrze, ale zostanie na stołku w Muzeum, gdzie nie ma żadnych kwalifikacji? Procedur w Muzeum nie ma? Są takie same jak w teatrze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl