06.05.2021, 11:24 | czytano: 5924

Mieszkanka powiatu nowotarskiego oszukana przy sprzedaży ubrań

Arch. Podhale24.pl
Mieszkanka powiatu nowotarskiego wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym ubrania. Kobieta popełniła błąd, weszła w przesłany link od osoby zainteresowanej kupnem i zamiast zarobić pieniądze, straciła 1500 złotych.
4 maja do nowotarskiej komendy zgłosiła się kobieta, która oferowała do sprzedaży ubrania na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Ze sprzedającą skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem. Po wymianie kilku wiadomości tekstowych na popularnym komunikatorze WhatsApp, kobieta weszła w przesłanego linka, aby otrzymać płatność za wystawione ubrania. W dalszej kolejności postępowała zgodnie z instrukcją, wpisując wymagane dane m.in. numer karty i kod CRV. Po chwili otrzymała wiadomość sms, że z jej konta za pomocą BLIK-a wypłacono 1500 złotych.
- Apelujemy o ostrożność podczas internetowych transakcji - mówi asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji. - Przestrzegamy przed wchodzeniem w wiadomości mailowe i linki przesłane z nieznanego źródła. Chrońmy wszelkie hasła, loginy i numery PIN. Pamiętajmy, że oszuści nie odpuszczają i szukają kolejnych, nowych sposobów wyłudzenia pieniędzy.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Filomena Dz.06.05.2021, 14:12
Teraz już nie gimnazja wypuszczają takich orłów, tylko FB i YT robi ludziom pranie mózgu a oni bezmyślnie wierzą we wszystko. Sytuacja podobna do tej, co robi ze starszymi ludźmi ojciec Rydzyk, tu Zuckerbeg i Gates obrał podobną metodę.
Iza06.05.2021, 11:44
No ludzie...... Ona klikała żeby ona dostała płatność..... Aż się nie chce komentować myślenia tej kobiety.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl