12.05.2021, 09:56 | czytano: 6116

Kierowca nie zareagował na "lizaka", ominął policjantów i skręcił w boczną uliczkę

39-letni mieszkaniec Gronkowa został zatrzymany przez policjantów po tym, jak próbował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało, był nietrzeźwy.
Patrol zakopiańskiej drogówki na prowadził kontrolę drogową na zakopiance w Białym Dunajcu. - Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę opla, który jechał zdecydowania za szybko w terenie zabudowanym - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Pomimo wydania polecenia do zatrzymania pojazdu przez policjantów - kierowca nie zareagował, a następnie odjechał dalej skręcając w jedną z bocznych uliczek.
Policjanci natychmiast ruszyli za oplem w pościg. Z pomocą przyszli im policjanci z Nowego Targu. Wspólne działania tatrzańskich i nowotarskich policjantów doprowadziły do zatrzymania kierowcy w Gronkowie. 39-letni mieszkaniec tej miejscowości nie zatrzymał się do kontroli, bo jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się 1.8 promila alkoholu.

Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do dwóch lat w więzieniu. Natomiast konsekwencje za ucieczkę przed policją są o wiele surowsze i za to przestępstwo może kierowcy grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ostrożność , istnienie ludzkie i inne -uchroń12.05.2021, 16:32
Powinni patrole wszędzie stać ,albo drony wykorzystać , uniknie się wielu tragediom na drodze
kierowca12.05.2021, 16:18
Zero tolerancji za jazdę po pijaku, ktoś kto pije i siada za kółko naraża nie tylko swoje ale i cudze życie, prawko do końca życia powinno być zabierane i obowiązkowa kara więzienia a na dodatek wizyta w prosektorium przy ofierze wypadku , może by pomogło !
szofer12.05.2021, 15:15
Pijaki.Nie wsiadać do auta no chyba że na tylny fotel.Nawet jak będziecie jechać wzorcowo.Licho nie śpi potem czyjaś i wasza trauma do końca życia.Nie burzcie swojego,komuś życia.Zdrówka życzę(nie przy kieliszku).
CELA NR 312.05.2021, 14:35
Do ciupy z nim!
Dawidek12.05.2021, 13:46
Prawo w tym kraju obowiązuje, przepisy ruchu drogowego też. jakby mieszkańcy zapomnieli o tym, to w odpowiedniej chwili się im przypomni. Sami się o to proszą tak działając. O...1.. to przykład ????
Wojtek12.05.2021, 13:38
do Trzeba wyciągnąć wnioski i być bezwzględnym - wspaniała wypowiedź.
jajakobyły12.05.2021, 13:09
Mam nadzieję,że policjantom udzielono pomocy psychologicznej i skierowano na obowiązkowe odstresowanie , po którym zostaną odznaczeni za męstwo.Swoją drogą w policji to musi być teraz zupełny lajcik skoro takie zdarzenia są uważane za ważne i kierowane do mediów.
Trzeba wyciągać wnioski i być bezwzględnym12.05.2021, 12:34
Do tego prowadzi pobłażanie różnej maści chuliganom , bo jak ich nazwać , Dziś tak będzie ,że KOD-ziarze się nie zatrzymują , Inni spod znaku STRZAŁ PLUJA NA POLICJANTÓW , JESZCZE INNI OBRAŻAJĄ , A CI Z RP TO W OGÓLE OBJEŻDŻAJĄ LIZAKI . Dalej pobłażajcie tym wyrzutkom społecznym , to mało ,że za mundury was wytargają , to jeszcze wąsy wam oberwą ., Do tego prowadzi pobłażanie
władzy .
lewy migacz12.05.2021, 12:15
Na szczęście zostawili mu szrota żeby maił czym po flaszkę podjechać. Mają gest.
Wojtek12.05.2021, 10:50
To mi się podoba,ale koniecznie dydaktycznie WYKONAĆ! "Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do dwóch lat w więzieniu. Natomiast konsekwencje za ucieczkę przed policją są o wiele surowsze i za to przestępstwo może kierowcy grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl