12.05.2021, 20:10 | czytano: 2944

Zakopiańscy policjanci sprawdzali poziom spalin

Podczas działań „Smog” w Małopolsce policjanci skontrolowali blisko 1600 pojazdów. Chodziło o wyeliminowanie z ruchu jak największej liczby pojazdów, które zanieczyszczają środowisko. Kontrole przeprowadziła również zakopiańska policja.
Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Podczas akcji reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali 1574 pojazdy, ujawnili 102 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych, za które zatrzymano dowody rejestracyjne.
Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości do 300 zł, ponadto za tę nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.

KWP Kraków/zdj. KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
lewy migacz13.05.2021, 10:35
Tylko 102 nieprawidłowości na 1574 zbadanych pojazdów...?
Musieli się bardzo starać nie zatrzymywać busów i innych dizlowców. Chyba że nie przeszli przeszkolenia z obsługi aparatury, co nie byłoby dziwne i niespotykane. Przeciętny kierowca widzi kilka razy dziennie jak dizlarze startują ze świateł zostawiając za sobą chmurę.
Najdroższą stepką w stoczni12.05.2021, 21:20
Gdzie są te obiecane przez morawieckiego NARODOWE ELEKTRYCZNE samochody miało być ich MILION
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl