15.05.2021, 09:14 | czytano: 2344

Od dziś nie trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu!

Arch. Podhale24.pl
Pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.
Od 15 maja poluzowane zostają kolejne obostrzenia związane z pandemią. Mogą już działać ogródki gastronomiczne oraz kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie poza pomieszczeniami.
Możliwa jest również działalność na świeżym powietrzu prowadzona przez domy i ośrodki kultury, świetlice, może być prowadzona działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury.

W otwartych obiektach sportowych np. na stadionach dopuszczona jest możliwość udziału 25 proc. publiczności.

oprac. r/
komentarze
moim_zdaniem16.05.2021, 17:42
do @ leming doskonały

Można powiedzieć, że opis twojego nicka to:
Mały szczuropodobny gryzoń z krótkim ogonkiem.

''Konstytutywną cechą "lemingów-ludzi" jest właśnie konformizm i bezrefleksyjność. Piotr Zaręba zdefiniował ich jako "bezrefleksyjnych przeżuwaczy medialnych mądrości".
Ważną cechą lemingów jest przeświadczenie o swojej politycznej oraz ekonomicznej wiedzy, którą to czerpią głównie z telewizji TVN oraz "Gazety Wyborczej".

''Robert Mazurek w "Alfabecie leminga" postanowił wykpić zwyczaje "lemingów-ludzi" oraz przedstawić szerszemu gronu odbiorców ich sposób myślenia, a także przywiązanie do ich nierozłącznych atrybutów. Alfabet ten zawiera między innymi hasła jak:

->"Auris- toyota, zazwyczaj biała. Firmowe auto leminga, najbardziej widoczny symbol jego statusu społecznego. Swych służbowych białych aurisów lemingi broniłyby bardziej niż niepodległości i gotowe są w ich obronie wywołać powstanie."

->"Ekspreso- taka mała kawa, którą wypada pić w Starbucksie. Może też być maciato lub kapuczino."

->"Fejs- podstawowe źródło wiedzy, kto z kolegów z klasy, kolegów kolegów oraz wszystkich tych, których lemingi chciałyby poznać, ma już białego aurisa. Także miejsce wrzucania zdjęć z Hurghady i fotek potraw na wielkanocnym stole u rodziny w Małkini."

->"Ikea- świątynia lemingów. Spotykają się tam co niedziela na klopsikach szwedzkich lub sałatce z krewetek. W Nowym Roku przypada odpust- rozpoczyna się wielka promocja."

->"Korpo- miejsce pracy, gdzie na szczęście prawie wszyscy też są ze wsi. Kawa jest za darmo a jeśli się ma ze dwa szkolenia dziennie, to można tyle orzeszków oraz herbatników zjeść i pepsi popić że na lunch już ani zeta nie trzeba wydawać. Korporacje zajmują się wydawaniem toyot, smartfonów, kart na siłownie i do Lux medu."

->"Mohery- rodzice i dziadkowie lemingów. Obciach gorszy niż Polsat."

->"TVN24- biblia dostosowana do poziomu leminga, czyli w obrazkach."

''...są bezmyślnymi konsumentami, zajętymi tylko pracą, karierą, rozrywkami,(...) Dzięki temu, leming może prowadzić swoje spokojne, pospolite życie i w dalszym ciągu zabiegać o swoje sprawy bez konieczności myślenia i przejmowania się problemami...''

Czytając twoją wypowiedź na tym forum na temat maseczek oraz wcześniejszych, trzeba przyznać - nick wyjątkowo trafiony.
leming doskonały15.05.2021, 22:04
@Gulasz Juliusz Zeżarł
W jaki sposób kawałek szmaty tzw namordnik ma cię uchronić przed wirusem ??? Nie widzisz, że to tresura takich ludzi jak Ty ??? "Maseczki nie pomagają, one nie zabezpieczają przed wirusem, one nie zabezpieczają przed zachorowaniem, nie wiem po co ludzie je noszą - WHO ich też nie zaleca" - wiesz kto wypowiedział te słowa ??? Ja jej na sobie nie miałem ani razu, zresztą nie ja jeden a Ty jak się boisz, to dalej w niej chodź :)
kominiarz15.05.2021, 15:10
Już jest w odwrocie już się nie trzeba jego bać :D
Gulasz Juliusz Zeżarł15.05.2021, 12:47
@fan polityczej propagandy
Gościu, prawdzie myślący nie mają watpliwosci dlaczego nie można sikać do basenu, a wysikanie się do morza nie ma znaczenia epidemicznego. Ale gdyby wszyscy obecni np w Łebie w lipcu ma plaży, weszli i naraz nasikali do morza, to przynajmniej przez chwilę mogłoby to mieć konsekwencje epidemiczne.
Słowem "klucz" w tym przypadku to "stężenie"
Ale to pewnie zbyt skomplikowane dla "myślących", których pozdrawiasz.
elam15.05.2021, 09:57
czekalam na to naprawde dlugo :)
fan politycznej propagandy15.05.2021, 09:56
mamy 14 maja 2021 roku, groźny wirus, z dnia na dzień decyduje się na zawieszenie broni i nie będzie już atakował od godziny 23.59.
Tak więc, od 15 maja 2021 roku, na zewnątrz, możemy się więc czuć bezpieczni i chodzić bez maseczek.
Jednak w aneksie do zawieszenia broni, wirus zaznaczył, że w pomieszaniach, nadal będą obowiązywać maseczki, tan nadal panuje wojna!

pozdro dla myślących! :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl