21.05.2021, 20:51 | czytano: 8951

W tym roku znów nie będzie Jarmarku Podhalańskiego

zdj. Podhale24
NOWY TARG. - Zaplanowany na połowę sierpnia XX Jarmark Podhalański na 99,9 % nie odbędzie się - mówi Bolesław Bara. Zrezygnowano także z "Powitania lata". Na duże imprezy - nie ma szans, ale czeka nas cykl imprez w ramach "Lata w Mieście", "Pożegnanie lata" i seria koncertów "w altanie".
- My, jako MOK dostajemy z Miasta dotacje na Jarmark Podhalański rzędu 150 tysięcy, a to zaledwie 25 procent budżetu. Dlatego nie było łatwo pojąć taką decyzję, ale skąd mamy pozyskać pozostałą kwotę, żeby ten jubileuszowy, zaplanowany z RMF FM Jarmark Podhalański przygotować? Trudno sobie wyobrazić jako sponsorów firmy. One nas nie wesprą, bo same potrzebują wsparcia. Więc to zbyt duże ryzyko dla mnie jako dyrektora, dla MOK-u i dla Miasta próbować to mimo wszytko organizować. A robienie JP na zasadzie substytutu, czyli zaprosić samych rzemieślników to nie jest do końca dobry pomysł. Chcemy, żeby ten jubileuszowy Jarmark Podhalański był zacny, wspaniały, z gwiazdami, artystami, a nie - żeby zrobić go po to, żeby tylko był - dodaje Bolesław Bara.
Mając nadzieję na zorganizowanie JP, podawano już nazwiska potencjalnych gwiazd, które miały wystąpić w Nowym Targu. To Krzysztof Cugowski z synami, Andrzej "Piasek" Piaseczny, Cleo, Kobranocka, czy Sztywny Pal Azji.

MOK szykuje się za to na wrześniowe "Pożegnanie lata", czyli trzydniową imprezę łączącą Festiwal Piosenki Turystycznej na Łapsowej Polanie, Długiej Polanie, Rynku i w Parku Miejskim. Wydarzenie podzielone na kilka dni i kilka miejsc pozwoli na rozproszenie uczestników. - To będzie wydarzenie z ciekawymi artystami. Nie będzie wielkich gwiazd, ale na scenie będzie muzyka. Na "kole" i w Parku Miejskim zaplanowaliśmy dyscypliny rowerowe, zawody deskorolkowe, pokazy jazdy na hulajnodze - taki freestylowy system zabawy - wymienia dyrektor.

- W tym roku Dzień Dziecka miał być "nowotarskimi igrzyskami" - ze względu na IO w Tokio. Chcieliśmy zachęcić przede wszystkim ludzi młodych, ale nie tylko - do wspólnych zabaw, także retro, by uaktywnić wszystkich, spowodować, by przyszli i brali bezpośredni, aktywny udział w wielu zabawach, przeróżnych konkursach - wokalnych, tanecznych ruchowych, kolarskich. Zmieniona zostanie nieco formuła, by nie była to impreza masowa. Chcemy dzieciom zapewnić różnych atrakcji, ale nie gromadzić ich w jednym miejscu. Wszyscy są spragnieni zabawy w plenerze, ale przepisy są jasne. Nie chcemy narażać rodziców i dziadków na problemy. No i my nie chcemy mieć problemów z Policją, czy Sanepidem. Dlatego w planach mamy imprezy przez całe wakacje, będzie cykl 14 koncertów "w altanie" - podsumowuje Bara.

O planowanych wydarzeniach mówi także Joanna Iskrzyńska-Steg: - Zawsze organizowaliśmy bardzo huczny Dzień Dziecka od rana do wieczora, bo dzieci nie chciały wychodzić z Parku i wracać do domów. Natomiast przy tych obostrzeniach takiej imprezy nie będziemy mogli zorganizować. Być może przeniesiemy ten Dzień Dziecka na inny termin. Nie wiemy co przyniosą kolejne miesiące. Może na otwarcie nowego budynku MOK coś dla dzieci zorganizujemy. Wykonawca potwierdza, że 30 września uda mu się obiekt oddać i od 1 października będzie już funkcjonować - zapowiada wiceburmistrz.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Szkoda strzępić ryja31.07.2021, 21:18
Znowu? Na innych imprezach nie ma wirusa ale na jarmarkach nagle będzie? W biedronkach i galeriach nie ma ale na jedynej większej w roku imprezie będzie? Czyli wirus sobie wybiera gdzie sobie pójdzie zarażać a gdzie nie.
fiku25.05.2021, 13:20
Joaśka ogarnie jak zawsze za 5 dwunasta
mieszkanka25.05.2021, 10:15
ciekawe, a we czwartek i sobotę jest jarmark i jakoś nikt nie odowołuje...hmmmmm
super22.05.2021, 16:18
Dziękujemy Panie dyrektorze Bara. Bez tej imprezy i tak miasto nie umrze .
Barbara22.05.2021, 13:50
Pani wiceburmistrz mówi że MOK będzie miał uroczyste otwarcie 1 października to wtedy już nie będzie koronoswirusa .Śmiech na sali odwołujcie wszystkie imprezy ,z których słynął Nowy Targ bo epidemia 1. X.2021 już ucieknie bo MOK trzeba otworzyć. Brawo dla władz N.T .Absurd goni absurd i wstyd dla władz tego miasta.
D.22.05.2021, 11:57
Jak to gdzie jest kasa??? Rozdana na nagrody ;)
rynkowy22.05.2021, 10:43
to jest coś nie tak z władzami MOK...znowu się nie da...kiedyś działali,sponsorów bez problemow mieli ...i Miasto istniało na mapie kultury w kraju...Co jest GRANE...!!!
ali22.05.2021, 10:22
Jak dla mnie to spoko , cisza spokój , pijane dzieci nie plątaja się po rynku .
xxx22.05.2021, 10:01
tu juz nawet nie chodzi o wirusa, wirus to tylko przykrywka dla miasta, które ma w poważaniu swoich mieszkańców i żydzi pieniędzy, wszystko rozbija się o kasę, wycwanili się zrzucą wszystko na wirusa i cyk kasy nie wydamy... ten cykl pseudo imprezek lato w mieście i pożegnanie lata to niech sobie wsadza....miedzy wiersze.
Anty pis22.05.2021, 09:44
Narzekacie jak zawsze.A jak JP by się odbył to już byście pisali,że dramat,że gwiazdy złe,wszystko źle, jak zawsze malkotenci, co się nie zrobi źle, matoły je..ne.
durszlak22.05.2021, 08:47
@Stan, jaka kasa...? nikt nic nie wie :-)
Śrut22.05.2021, 08:33
Niczego nie będzie. Joanna będzie z Grzegorzem i Waldemarem
Ktoś coś wie22.05.2021, 07:01
Może ma ktoś jakieś przecieki co z piknikiem lotniczym ??
covid dobry na wszystko22.05.2021, 06:33
Pozostają kubki, długopisy, ulotki i smycze z napisem NTarg zaprezentowane radnym z pompą na światowej konferencji prasowej. Poziom 1 klasa technikum ekonomicznego z przedmiotu promocja i reklama. To efekt pracy nadzorowanej przez największą napływową stylistkę w Mieście. Idźcie już sobie precz, już wam się nie chce, już wam powietrze zeszło, ignorujecie, olewacie, idziecie po najmniejszej linii oporu, już wiecie, że to koniec.
Stan21.05.2021, 23:15
To pytanie mam . To dla kogo ta kasa pójdzie która jest przeznaczona na Jarmark Podhalański ? Macie wymówkę żeby nie zrobić Jarmarku czy to celowe działania ?? Jeśli chodzi o kasę to premie dla urzędników były wypłacane bezproblemowo choć mogło nic się załatwić w Urzędzie . Ale kasa się znalazła na te premie ? Ile ich było w tym roku ? Jedna czy dwie ? Z tam tego roku ma Pan 25 procent kasy bo Jarmarku nie było i z tego roku ma Pan 25 procent . Wiec ile potrzeba zeby znaleść sponsorów ? Zespoły czy artyści tez mogą wziąć mniej kasy bo będą chcieli grać . Wiec o co tu chodzi ? Bo nie o problem zorganizowania jarmarku tutaj chodzi chyba . ?? Dajcie mi kasę z tamtego roku i 25 procent. Z tego roku taki jarmark zorganizuje ze cała Polska będzie o nim gadać . A nie biedolic ze się nie da . To gdzie ta kasa jest ?? Z tamtego roku i gdzie kasa pójdzie z tego roku bo nie kapuje ??
Góral21.05.2021, 22:12
jp jak festiwale a wróćmy do korzeni czym byly jarmarki. Jak np sprzedaje się konia jakie to są ucieszne gatki, zwołania.
Muzeum drukarstwa21.05.2021, 21:41
Najlepiej na każdym wjeździe do NT zrobić bramki i pobierać opłatę za wjazd do skansenu. To średniowieczne miasto w którym nic się nie dzieje i nic nie ma.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl